Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: E38 Problem swap z 3.5 na 2.8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok

    Post E38 Problem swap z 3.5 na 2.8

    Witam Od dłuższego czasu borykam się z jednym problemem. A więc od początku Auto w oryginale miało silnik 3.5i 99r lift po awarii rozrządu poprzedni właściciel włożył m52tub28. Silnik z wiązką skrzynią biegów został włożony z auta dawcy angol e38. Wszystko fajnie ładnie zrobione żeby nie ten jeden jedyny problem który staram się pokonać od dłuższego już czasu . Komputer silnika, skrzyni biegów jak i EWS pochodzi z auta dawcy 2.8 reszta została z 3.5. "przycisk" kick downa komputer skrzyni widzi lecz kiedy wciskam pedał do oporu nie redukuje biegu i wywala jego błąd. Skrzynia sprawna w tip tronicu zmienia normalnie biegi . Jedyne co znalazłem i zdiagnozowałem to przepustnica a dokładnie jej kąt otwarcia a raczej odczyt jego przez komputer diagnostyczny który wynosu 47% i 2.48v napięcia. Została założona druga która przed wymontowaniem z auta dawcy została sprawdzona i otwierała sie w 90 % a napięcie podchodzące pod 5 v. Dodam że auto jest dość mułowate co by potwierdzało moją diagnozę z przepustnica. Sama wiązka przepustnicy została dokładnie sprawdzona a nawet zrobiona nowa, zakładane były 3 różne przepustnice i na każdej były takie same wskazania więc i to raczej nie będzie to. Dodam że tempomat normalnie działa,silnik wkręca się do końca a sterownik skrzyni widzi prędkość obrotową każdego koła jedne co się świeci na desce to kontrolka DSC po zdiagnozowaniu wychodzi ze pompa pomocnicza jest uszkodzona i do wymiany. A mechaniczne otarcie jej "ręką" nic nie zmienia a więc na pewno nie będzie to wina linki . Może ktoś miał podobny problem i pomógł by w rozwiązaniu mojego ? Bo już mi normalnie ręce opadają podejrzewam że będzie to jakaś głupota. Typu źle podłączony przewód, błąd w kodowaniu ewentualnie jego brak sam już nie wiem. A auto zamiast dawać przyjemność z jazdy tylko denerwuje .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Napisz do mnie na priv. Dam Ci namiary na kogoś kto poprawi ten nieudolny swap...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Dziękuje a wiadomość napisałem .

Podobne wątki

  1. Swap m30 na ?
    Przez Giercu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 20:18
  2. swap 4,4 do e24
    Przez ahmar w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:43
  3. 94r. swap M60 > M73
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 09:32
  4. [silnik] SWAP silnika i problem
    Przez donkojote w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 20:35
  5. swap 3,0cc m30 na m30 3,5cc
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •