Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: nierówne obroty, dławienie sie na postoju 745i filmiki ista błędy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz

    Post nierówne obroty, dławienie sie na postoju 745i filmiki ista błędy

    Witam. Pacjent e65 745i 2002r pb+lpg. nierówna praca silnika wystepowala wczesniej (auto pracowalo tak jakby nie na wszystkie gary i charakterystycznie pufalo z wydechu) (wymieniałem swiece, cewki) i w koncu okazała sie sonda lambda po stronie pasazera, wymieniłem i cacy wszystko gra. Teraz auto na zimnym pracuje odpowiednio, obroty 500/700. Gdy auto sie rozgrzeje na postoju ( D z wcisnietym hamulcem) auto ma obroty 500 i sie wahają 100/200 i opadają (filmik nr 1), wystepują podczas tych wahań drgania/wibracje silnika oraz występuje takie przydławianie się silnika (np gdy jade w korku) Tak samo gdy wciskam P, w momencie wciśniecia obroty opadają do 400 i powracają do 500. Czasem sie zdarza ze wzrastają do 700 i auto super pracuje.

    Podpiąłem auto pod iste, lecz ja nie ogarniam tych wartosci (fimik nr 2).

    Filmik nr 1 https://www.youtube.com/watch?v=txbJ...ature=youtu.be
    Filmik nr 2 https://www.youtube.com/watch?v=uous...ature=youtu.be
    Błędy


    Przeglądałem forum i nic nie znalazłem. Moze ktoś miał podobny problem. Dziękuje z góry za pomoc

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,440
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A wpływa to jakoś na komfort jazdy? Ja w swojej E65 miałem podobnie, ale raz na jakiś czas. Ciężko byłoby mi to nagrać, bo zdarzało się sporadycznie. Takie wahnięcia mogą mieć różne przyczyny. Nieszczelny dolot, przepływka, cewki, rozrząd, padający konwerter. Dopóki komputer czegoś konkretnego nie wypluje, to ciężko stwierdzić co to na 100% jest.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Może i nie wpływa, lecz ja jestem taki że wszystko musi być tak jak powinno. Konwerter wymieniany.
    Spróbuję może wymienić sondy po drugiej stronie. Trochę w ciemno. Ja to widzę tak gdy auto odpalamy sondy nie pracują i silnik pracuje dobrze, gdy się już rozgrzeja to podają wartości zle i występuja takie wahania. To tylko moje podejrzenia. Dlatego piszę tutaj i proszę o waszą pomoc.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez karol34424 ; 30-11-2017 o 00:25

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    Tak jak Karol pisałeś w moim wątku, obiecałem że jak odkryje źródło to się podzielę. A więc w przyszłym tygodniu upchałem się na termin do zaufanego magika, który beatą od początku się zajmował i jak określi przyczynę to napiszę. W rozmowie z nim wskazał, że to problem z pompą Vacum. Nie wdaje się w dyskusje bo nie mam o tym pojęcia. Ale zastanawiam się, prosze oświećcie nieco chłopaka błądzącego w ciemności, czemu podejrzewacie konwerter jeśli takie podskakiwanie obrotów ma także miejsce na biegu jałowym? Ja zauważyłem u siebie, że dzieje się to coraz częściej, głownie jak silnik osiągnie temperaturę optymalną, bo na zimnym beata chodzi jak nowa. Pozdrawiam, Karol jeśli ustalisz coś przede mną podziel się, plix :) trzymam kciuki
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Skąd
    Warszawa
    Jakieś nowe ustalenia?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    W najbliższym czasie myślę przeczyscic przepływomierz i wymienić drugą sondę przed katalizatorem od strony kierowcy.
    Teraz już lekkie temperatury na minusie i dziś to już się tak poważnie auto dlawilo przy dojeżdzniu do skrzyżowania czy w korku. Denerwuje mnie to. Da się sprawdzić wtryski w ista?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    nierówne obroty, dławienie sie na postoju 745i filmiki ista błędy

    Co ja bym sprawdził:
    1. Przepływomierze sprawdzić w ISTA (tam masz jakieś wartości powinny być, a jakie są zmierzone).
    2. Kompresja. Na gęstym oleju jest lepsza.
    3. Sondy można w ciemno wymienić, bo drogie to nie powinno być.
    4. Sprawdzić wszystkie podciśnienia, ale nie wizualnie, tylko odpiąć i dmuchać.
    5. Wtryski podobno sprawdza się tak, jak w dieslu. Znajdziesz na YouTube.
    6. Nie wiem jak wygląda przepustnica w 745i, ale w Mercedesie kiedyś wycierały się ścieżki położenia klapy i inne powodowały właśnie takie objawy.

    Ogólnie, takie cyrki, że obroty są zbyt nisko dzieją się, jak jest gdzieś lewe powietrze, którego nie zmierzył przepływomierz. To, że faluje, to efekt korygowania tego nadmiaru powietrza, wychwyconego przez lambdę. Przyczyn może być jednak multum... Konwerter to mało prawdopodobny scenariusz.

    Wtryski najprościej sprawdzisz dolewając dodatku do paliwa. Jak są lekko zdechłe, to powinno tym sposobem wyjść - usterka będzie z dodatkiem mniej dokuczać. U Ciebie, to raczej mało prawdopodobne.

    Masz też LPG. Bardzo często się zdarzają takie rzeczy, jak coś z LPG jest nie tak. Na benzynie i na LPG występuje ten problem? Gazownik sprawdzał instalacje, czy gdzieś np. przy kolektorze ssacym nie ma nieszczelności?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-01-2018 o 13:45

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Też właśnie miałem zapytać czy masz lpg ?
    Odepnij MAF na próbę i sie przejedź.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Mam lpg, ale na benzynie jest to samo. Dzisiaj tak obroty wzrastały i opadaly że bez wcisniecia pedały gazu auto jechało i zwalnialo, takie szarpanie silnika poprzez wahania obrotow. Stanąłem i odpialem wtyczkę od przepływomierza i auto zaczęło pracować równo na nieco wyższych obrotach Ale równo. Podpialem wtyczkę i auto zgasło. Chyba będzie problem z tym przepływomierzem?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    ISTA i sprawdzić przepływki. Ewentualnie wymienić nawet na używki i będziesz wiedział. Możesz na próbę przeczyścić, ale mi osobiście jeszcze nigdy to nie pomogło.

Podobne wątki

  1. [silnik] Problemy z silnikiem w 735i - Błędy i filmiki.
    Przez gba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 18:35
  2. [silnik] Nierówne obroty, dymienie i swąd paliwa
    Przez Wiesiek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 19:13
  3. nierówne obroty
    Przez kpl29 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 22:02
  4. [elektryka] E38 M60B30 - dwa problemy - trakcja, nierówne obroty.
    Przez darkman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:45
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •