Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Pytanie z innej beczki dotyczy auta mojego taty.

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Dokladnie. Hankook jako pierwsza firma zrobiła opony do Hammera :D
    A w Polsce widziałem np nowe golfy i passaty na Hankookach w salonie
    Dziwisz się? W końcu jest kryzys a ten najbardziej dotyka motoryzacje ;D to było takie dogryzienie VW ;)
    To akurat było przed "kryzysem".
    Ja wyraziłem swoje zdanie na temat Hankooków bo jestem z nich zadowolony. Nie doczytałem czy kupiłes nowe te Hankooki czy uzywki? Bo to ma duże znaczenie.
    A co do markowych opon. Wiadomo, że różnica jest bo i cena też jest inna. Za cztery nowe Hankooki masz np 2 nówki Pirelli- to daje do myslenia. Dlatego biorac pod uwagę cenę i jakość Hankooki nie sa złe.
    Poza tym Pirelli ostatnio ma problem z oponami w wiekszych rozmiarach. Jest dużo reklamacji.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No fakt. Cena-jakość wychodzi całkiem całkiem. I chyba nie kupisz nawet 2 pirelli to chyba że 16".

    PS. A co się dzieje z moją ulubioną włoską firmą? :(

    AHA opony mam używane ale lekko i od sprawdzonego gościa. Nie są wyząbkowane itd. bierznik jakieś 7mm wiem, że gdybym kupił nowe moja opinia była by dużo bardziej ceniona, ale nie da rady bo nowych bym nigdy nie kupił koreańskich (to chyba, że do busa) mam po prostu takie podejście że Koreańskie to prawie jak Chińskie i nigdy nie kupuje tych marek.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Edytuj posty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :o

    no ejj :P nie będę mieszał "piwa z wódką"
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Co do opon, miałem hankook-i w e34 i mogę powiedzieć dokładnie tyle, że sprawowały się nienagannie.

    Natomiast do kolegi coboss : zastosuj się proszę do prośby Anatola. Odpowiadając możesz w jednym poście cytować kilka osób i do tych wypowiedzi się odnosić.

  5. #25
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    coboss co znaczy dla Ciebie chińskie czy koreańskie. Nie wiem czy wiesz ale BMW ma też fabrykę w Chinach i co? Nie kupisz BMW serii 3 bo jest chińska?
    A wiesz, że prawie robi różnicę. Popatrz na auta koreańskie np Hiundaia. Stare poczciwe Pony to auta nie do zajechania. Mój teść ma Hankooki w ML i jakoś dają rady.
    W wolnej chwili poczytaj sobie troszkę o tych oponach ;)
    http://www.opony.com.pl/aktualnosci/...sci.asp?ID=723
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    a co za roznica czy symetrycznie czy asymetryczne, aby nie kierunkowe
    rozwiniesz ??
    co takiego nagannego jest w kierunkowych oponach? ja na takie nie narzekam, a i na takich robię grube kilometry
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    mają mały minus który w sumie mają też asymetryczne. Nie da się ich obrócić tak jak większość symetrycznych opon. Zdarza się, że oponki bierze lekko mocniej od środka, regularne obracanie jej stanowczo wydłuża okres użytkowania, oczywiście sytuacja przede wszystkim znana z aut dostawczych.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Hiundai- nie wiedziałem, że to koreańskie :) no i Panie EVAN nie kupiłbym auta robionego przez chińczyków bo oni wszystko potrafią zepsuć :) tak tak zobacz na SONY, np. kupiłem Sony Play Station 3 wyprodukowaną w chinach. Po 3 dniach poszła płyta główna i na serwis, wymienili na nową i po 2 tygodniach siadł napęd BluRay :D (a kupiłem ją na święta!!) żyłka mi pękła i chwyciłem słuchawkę w dłoń. Dzwonie do Poznania (serwis Sony) i od ręki im zaznaczyłem, że przyjedzie kolejna Chińska tak od razu jedzie do nich z powrotem bo nie chcę tego badziewia. Na początku Pani twierdziła, że SONY już wszystko robi w Chinach i nie da rady :/ zmarszczyłem się i zaakceptowałem ten fakt. Tydzień później odbieram konsolę w sklepie i zonk :) bo ta sztuka była Made in Japan :D chodzi od roku i będzie chodzić wiele, wiele lat :)
    A więc jak widzisz oni nawet nie potrafią złożyć do kupy rzeczy które przecież produkują Japońskie maszyny i zapewne są tam Japońscy inżynierowie...

    Ogólnie rzecz biorąc Japończycy to zupełnie inna nacja niż cała reszta żółtków i jako jedyna jest tak dobra, reszta odstaje od nich tak samo jak i nasze zarobki do brytyjskich :D

    Do tej pory przekonałem się, że ufać można i brać w ciemno rzeczy które są produkowane w Japonii, Niemczech oraz UK innym producentom nie ufam. No powiedzmy, że Polacy też jak chcą to potrafią wyprodukować bardzo dobre produkty tak jak Francuzi, Włosi czy Hiszpanie

    PS. Na maxa zmieniliśmy temat :D mam nadzieję, że jego założyciel się na nas nie obrazi :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Jest to coś jak chuczenie sowy tylko takie metaliczne.
    Moim zdaniem to poprostu metaliczna sowa
    per aspera ad astra

  9. #29
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Chciałem zauważyć, że przy samonośnym nadwoziu bardzo często zdarza się, że odgłos dobiega z zupełnie innego miejsca niż nam się to wydaje :)

    Wcale nie musi to być z tej strony, z której to słyszymy. na własne uszy słyszałem ostatnio szumiącą pompę po lewej stronie E38 tylko tam nie ma pompy :/ Gdy zdjęliśmy kanapę okazało się to z prawej strony i nie pompa
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    mają mały minus który w sumie mają też asymetryczne. Nie da się ich obrócić tak jak większość symetrycznych opon. Zdarza się, że oponki bierze lekko mocniej od środka, regularne obracanie jej stanowczo wydłuża okres użytkowania, oczywiście sytuacja przede wszystkim znana z aut dostawczych.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ......
    :(
    I to jest ta magiczna różnica ?? - kurde myślałem że coś przeczytam coś bardziej wyszukanego.
    Przecież wystarczy oponkę przełożyć (obrócić) na feldze i z drugiej strony założyć (tzn. obrócić i z lewej na prawą przełożyć i na odwrót).
    (A aby opon nie cięło to warto co jakiś czas sprawdzać zbieżność w aucie :) )
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •