Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Pytanie z innej beczki dotyczy auta mojego taty.

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    o wlasnie o oponach niepamietales??? ostatnio w passacie b6 kombinowalem z oponami bo kazda wywalona, wyzabkowana a facet mowi ze łozysko chuczy, dotknij reka opony, zobacz czy nie wyzabkowana, wzdlog bieznika, jak tak to w jedna strone masz gladko a w drugą jak "pod włos" to tak musisz opone zalozyc aby ta "gladką" stroną krecila sie w kierunku jazdy, odwrotnie opona huczy,

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    gorzej jak się ma symetryczne tak jak ja. Ale jak pisałem ja swoje założyłem na szybko i na sztukę bo chcę kupić na lato 19" a nagle zrobiły się skwary i trzeba by było być nienormalnym aby niszczyć praktycznie nowe zimówki Pierelli (18") Na szczęście miałem stare dunlopy na tył a kupel od ręki mi dał te Hankoki po znajomości za 250zł więc brałem ale szczerze marka tragiczna, z resztą jak wszystko co koreańskie :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a co za roznica czy symetrycznie czy asymetryczne, aby nie kierunkowe

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    oto mi chodziło widać, że lamus jestem :D przy okazji już się domyśliłem co znaczy że opona jest symetryczna lub asymetryczna :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    gorzej jak się ma symetryczne tak jak ja. Ale jak pisałem ja swoje założyłem na szybko i na sztukę bo chcę kupić na lato 19" a nagle zrobiły się skwary i trzeba by było być nienormalnym aby niszczyć praktycznie nowe zimówki Pierelli (18") Na szczęście miałem stare dunlopy na tył a kupel od ręki mi dał te Hankoki po znajomości za 250zł więc brałem ale szczerze marka tragiczna, z resztą jak wszystko co koreańskie :)
    Hankooki to całkiem dobra opona i musze ją bronić ;D
    Mam ją od 3 sezonów w busie ( już jade 2 kpl) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Teść jeździ na zimówkach Hankookach i też jest zadowolony. Dużo producentów wypuszcza swoje auta na Hankookach więc nie może być zła ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w usa bardzo znana opona, tak jak kumho

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Dokladnie. Hankook jako pierwsza firma zrobiła opony do Hammera :D
    A w Polsce widziałem np nowe golfy i passaty na Hankookach w salonie
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    gorzej jak się ma symetryczne tak jak ja. Ale jak pisałem ja swoje założyłem na szybko i na sztukę bo chcę kupić na lato 19" a nagle zrobiły się skwary i trzeba by było być nienormalnym aby niszczyć praktycznie nowe zimówki Pierelli (18") Na szczęście miałem stare dunlopy na tył a kupel od ręki mi dał te Hankoki po znajomości za 250zł więc brałem ale szczerze marka tragiczna, z resztą jak wszystko co koreańskie :)
    Hankooki to całkiem dobra opona i musze ją bronić ;D
    Mam ją od 3 sezonów w busie ( już jade 2 kpl) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Teść jeździ na zimówkach Hankookach i też jest zadowolony. Dużo producentów wypuszcza swoje auta na Hankookach więc nie może być zła ;)
    :D stary no proszę Cię u mnie w firmie dostawcze KIA też na nich jeżdżą i jestem bardziej zadowolony jak z oryginalnych :) ale to są dostawczaki! Sam często pociskam białą strzałą (boshe jakie te auta są brzydkie :D)

    No ja na to Ci powiem tak. Jak ktoś nie jeździł w życiu nową S klasą lub nowym 7er nie będzie wiedział co to prawdziwy komfort i wygoda. (na mnie nie patrz nie miałem przyjemności :D)

    Z moich obserwacji mogę powiedzieć jedno. Do tej pory jeździłem na kilku modelach sportowych opon Pirelli, Dunlop, Firestone, Goodyear z tego wszystkiego na pewno fenomenalną oponą jest sportowa opona Pirelli i po założeniu tych opon człowiek wie za co wywalił tyle kasy (niestety nie miałem Bridgestone aby porównać a szkoda bo godni siebie producenci) później są już odczuwalne różnice pomiędzy nimi a Dunlop, Firestone czy Goodyear (dla mnie Michelin to ta sama pólka ale nie jeździłem). Wiecie, jest takie odczucie, że opony są bardzo dobre ale to nie jest to...
    No i po paru latach w końcu założyłem Hankooki, sam byłem ciekawy ile są te opony warte bo jak by to powiedzieć- wszędzie się nimi walają :) no i pierwsze km odpowiedziały mi na moje nurtujące pytanie :) jest to Shit jakiego w życiu nie miałem, dopiero w tedy zrozumiałem jak bardzo opona może być do d.py.

    1. Hałas, hałas i jeszcze raz hałas

    2. Chora mieszanka gumy- opona strasznie twarda

    3. Komfort jazdy jak kombajnem po polu :/ ludzie ta opona nie przyjmuje nic na siebie wszystko przerzuca na zawieszenie, jak się wkurzę to dam jej 2 atmosfery tylko, może coś to da, najwyżej się zużyją za pół roku i tak je chętnie wywalę na śmietnik

    4. Opona tak słabo tłumi nierówności, że wystarczy mieć nie fart podczas hamowania i trafić na mocno popękany asfalt z dużą ilością małych dziurek i można nieźle przelecieć, ostatnio na taki asfalt trafiłem dojeżdżając do skrzyżowania w małej mieścinie i nagle przypomniałem sobie że mam ABS a myślałem, że on nigdy nie działa na suchej nawierzchni bo od tego jest opona :D

    Może nie znam się dobrze na procentach i milimetrach w rozmiarówce ale potrafię wyostrzyć zmysły jak coś chcę dokładnie sprawdzić ;)

    PRAWIE JAK BREINIAC :D


    zdjęcie pochodzi z serwisu http://www.g4rewind.com/


    Jak wypada, każdy test powinien być podsumowany:
    A więc Hankook to kolejne z dziesiątek produktów Made in Korea i jest warte tyle co każdy inny produkt pochodzący z tego półwyspu czyli wielki NIC.

    Do dziś jedyne co kupiłem dobre i się nie zepsuło Made in Korea to mikrofalówka Samsunga i jest to naprawdę jedyna rzecz która się do czegoś nadawała i działała latami cała reszta to była jedna wielka pomyłka.

    Pozdrawiam ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Dokladnie. Hankook jako pierwsza firma zrobiła opony do Hammera :D
    A w Polsce widziałem np nowe golfy i passaty na Hankookach w salonie
    Dziwisz się? W końcu jest kryzys a ten najbardziej dotyka motoryzacje ;D to było takie dogryzienie VW ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Edytuj posty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •