Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e38 728L 99r. w północno-zachodniej Polsce zna ktoś ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Denioll
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 M62
    Skąd
    Mysłowice

    Post e38 728L 99r. w północno-zachodniej Polsce zna ktoś ?

    Witam, z tego co mi wiadomo golas bez większych udogodnień, sprowadzany z DE, sprzedający handlarz only BMW, opis nie zgodny z pojazdem został wklejony z innego auta. Oglądał ktoś ? bo Ja niestety mam 500 km a ciekawi mnie ten model, liczę się z tym że to tylko 2.8 i to nie jedzie ale fajna baza na projekt na zimę. link : http://allegro.pl/bmw-728-193-p-s-no...033985673.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    964
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Jechales kiedys 2.8 ze mowisz ze to nie jedzie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebastian735
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    375
    BMW
    e38 735il
    Skąd
    wrocław
    A ja akurat znam kolesia który to wystawia ale za twoje podejście do tematu nie licz na dużą pomoc z naszej strony pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Denioll
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 M62
    Skąd
    Mysłowice
    Panowie nie chciałem kogoś urazić tym bardziej was jak i sprzedającego, po prostu takie informacje uzyskałem. Posiadałem M51 oraz M60 przeskok był odczuwalny jak i kultura pracy silnika. Cudów się nie spodziewam po M52 dlatego tak napisałem.
    Możesz sebastian735 coś więcej napisać ?
    Ostatnio edytowane przez Denioll ; 13-11-2017 o 22:40

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    dodam od siebie bo auta nie widzialem oprocz fotek, ze pare mc temu ,szukał kolega e38 2.8. ... Tu Chlopaki z forum mowili mi tak do 5tys kibel , +- 10tys słabe maszyny . ok 20tyś coś w miarę dobrego . Skoro gość sprowadził te auto z de poniosł koszty sprowadzenia podatku akcyzy transportu, dodał nowy gaz (min 2800zl ) to ja sie to odliczy te koszty od ceny to chyba ze 5000 wyjdzie lekko......., . wiec za ile te auto było brane w DE . Auto nie widzialem ,ale Niemiec dobrego auta tanio nie da ,bo to dusigrosze ,a w PL handel sprowadza to co sie opłaca - czytaj jak najtansze opcje na zachodzie.
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 13-11-2017 o 22:46

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Po co Ci takie auto skoro twierdzisz ,ze nie jedzie ? Dla mnie ten silniczek bardzo dobrze sobie radzi i jest jedną z najlepszych konstrukcji BMW. Powiem wręcz ,ze M60 wcale dupy tez nie urywa więc nie wiem skąd w Tobie taki sarkazm. Za taką gadkę i cwaniakowanie nie sądzę ,ze ktoś bedzie chciał stracić swój czas i jechać Tobie oglądać auto.
    Zastanów się przede wszystkim co Ty właściwie chcesz i czego oczekujesz od auta. Z Twoimi aspiracjami to raczej 750 powinieneś szukać.
    Jeszcze słowo do @mike333 Jakbyś przeczytał aukcję a nie tylko oglądał zdjęcia to byś wiedział ,że auto jest do opłat więc parę tys dojdzie do tej kwoty. Blachy pewnie tylko do zdjęć założył żeby nie podpadać w necie ,że akcyza nie zapłacona.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 13-11-2017 o 23:31

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Denioll
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 M62
    Skąd
    Mysłowice
    miro Za taką gadkę i cwaniakowanie ? To nawet nie można mieć własnego zdania ? A po pierwsze przeprosiłem jak kogoś uraziłem moim wpisem, nie założyłem tematu by się przegadywać, szukam dobrej er7 najlepiej przed lift w granicach 25k by dłubać przez zimowe wieczory w garażu, Silniki V8 & V12 odpadają zbyt duża waga. Dostałem PW że już jest po akcyzach zarejestrowana, Jeździła pod Piłą od lutego ale bliższego kontaktu z kierowcą nie było. A chciałem się dowiedzieć czy Auto nie jest po jakiś dziwnych przejściach i trasa ponad 500 kilometrów nie będzie zrobiona na marne, nie cały rok jeżdżona ktoś włożył gaz i już na sprzedaż to trochę nie dziwne ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Spoko.
    Uwierz mi ,że najlepiej samemu zajechać , zobaczyć i podjąc decyzję. Ludzie różnymi kategoriami oceniają taki samochód jakim jest w tym wypadku E38. Dla jednego "igiełka" a dla drugiego może być to kibel. Miałeś już e38 więc wiesz na co zwrócić uwagę. Silnika najmniej bym się obawiał aczkolwiek różnie może być. Niemniej jednak jak silnik czy nawet całe auto byłoby w złym stanie to nikt by w niego nie inwestował tego gowna zwanego lpg.
    Kumpel dziś w nocy jedzie nad morze po E36 z Katowic autobusem z zamiarem kupna a co zobaczy faktycznie na miejscu....to się okaże czym wróci do domu. Trzeba podjąć decyzje,siadać w autobus lub auto z kimś i jechać na oględziny. Wóz albo przewóz.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk

    Post

    Ja kupiłem od tego Pana E38 728i, (nie wiem czy dokładnie ta sama osoba, bo pracuje tam kilka osób) generalnie zdjęcia z tego samego miejsca w identycznym układzie.

    z mojej strony mogę polecić, stało u niego na parkingu 6-7 szt. E38, z tego co zobaczyłem zdarzają się w miare ładne ale i słabe maszyny. Mi tłumaczył, że przewija się u niego troche E38 dostaje informacje z zagranicy i poprostu wysyła lawete). Przez 5 miesięcy szukałem polifta 2.8 manual do 20 k zł, jest ich bardzo mało, byłem w Częstochowie w Vitocars - manual okazał się w bardzo słabym stanie, więc po jakimś czasie z braku manuali na rynku pojechałem do tego Złotowa, na miejscu okazało się, że samochód był w troche gorszym stanie blacharskim niż na zdjęciach (do wymiany mam kpl. drzwi i klape tylną, reszta elementów ok), dostałem raport z bmw check i okazało się, że E38 miało serwis do 02.2016 i ma oryginalny przebieg 268000 km (jak na 2.8 powymieniane sporo cześci w tym nowe chłodnica wachacze katalizator kolektor wydechowy bak i kilka innych rzeczy) Sprawdziłem samochód i na całej powierzchni ma oryginalny lakier + kilka miejsc zamaskowanych pod sprzedaż ale bez wstawiania reperaturek itp.. Udało mi się stargować cenę na elementy które mam do wymiany. Sam pakiet startowy z oponami wyniósł mnie ok. 2300 zł na razie zrobiłem 1500 km i jestem bardzo zadowolony).

    Co do egzemplarza z linka powyżej nie wygląda zachęcająco

    Wydaje mi się, że te mogą być warte uwagi

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#7ae4ebfc7d

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#d135af6894

    Co do 2.8 jak się przesiadłem z E65 745i na 728i manual nie jest to aż taka tragedia jak mogłoby się wydawać, w mojej ocenie do jazdy na codzień do 140 km/h super auto, na trase brakuje mu jednak 6 biegu ;)
    Ostatnio edytowane przez pixel1988 ; 15-11-2017 o 15:22

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Denioll
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 M62
    Skąd
    Mysłowice
    Po oględzinach. Brak progów chamsko nakładki przyklejone na silikonie byle by zasłonić, ruda na wszystkich elementach wychodzi w dużym stopniu, najgorsze prawe drzwi pasażera oraz dach, w środku względnie ładnie ale za to bardzo głośno jak by nie było podkładów tłumiących, tył szyba ma 4 odpryski szczerbione od środka auta jak by ktoś podważał śrubokrętem, przód szyba zamiennik, do wymiany pompa hamulcowa 001 niby po regeneracji pedał pulsuje, zawieszenie lekko wybite, jedynym plusem w tym aucie to tarcze oraz klocki są w dobrym stanie. Jak dla mnie nie wart nawet 10k. Ale na szczęście w drodze powrotnej zakupiłem zdrową bazę z M62 na pokładzie

Podobne wątki

  1. [e38]---Moja 728L i tak to leciało... :D
    Przez Livre w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 21:57
  2. Euro 2012 w Polsce
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 12:54
  3. Najlepsza Navi w Polsce
    Przez olejus w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 08:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •