Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] wyciek oleju ze skrzyni biegów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73

    [mechanika] wyciek oleju ze skrzyni biegów

    Witajcie, wiem, że pytanie może się wydać bardzo ogólnikowe i ciężko będzie konkretnie odpowiedzieć. Jak widać w profilu mam E32 740, a problem taki, że poci mi się skrzynia biegów. Nie jest to może duży wyciek ale z nocy pod autem zostaje parę kropel. Zauważyłem, że po dynamiczniejszej jeździe jest większa "kałuża".
    I pytanie koledzy i koleżanki oczywiście. Z czego może ciec? czy możecie mi wypisać miejsca z których może wylatywać olej ze skrzynki?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    No niestety musisz podnieść wóz i popatrzeć.

    Może być tak, że cieknie z połączenia silnika i skrzyni biegów a wtedy czeka Cie zdjęcie skrzynki - czy to olej silnikowy czy skrzyni, to i tak trzeba zdjąć.

    W/g mnie pełna weryfikacja po podniesieniu.

    A czy jesteś pewny że cieknie olej ze skrzyni?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    pewny faktycznie będę jak podniosę autko, z tego co kojarzę to olej w skrzyni jest ciemniejszy, taki bardziej czerwony...

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez thor88
    ...z tego co kojarzę to olej w skrzyni jest ciemniejszy, taki bardziej czerwony...
    Oj - nie zgodzę się. W E32 740 była skrzynia 5HP30 (sam miałem taki wózek :P ) i tam olej czerwony nie idzie.... sprawdź jaki olej cieknie, i porównaj go z olejem na bagnecie w silniku - tak poznasz czy cieknie z silnika czy z ASB.

    Przepracowany olej z ASB będzie brązowy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Właśnie najlepiej podnieść samochód i dokładnie obejrzeć. I tu tak jak napisał Sylwek, niekoniecznie musi to ciec z skrzynki. Często wyciek pojawia się na łączeniu silnika z skrzynią biegów (olej silnikowy) , przepuszcza taki pierścień. Niestety ,żeby się do niego dostać, trzeba odkręcić wydech, odłączyć wał i odkręcić , wyjąć skrzynkę. Przy takim małym pierścieniu za chyba 90 PLN roboty jest na cały dzień.
    Kolejną możliwością to mogą przepuszczać uszczelki pod deklami. Dokładnie obejrzyj boki silnika i z tyłu wsadź ręke, żeby sprawdzić "na macanego" Kropelki oleju często spływają z tyłu po bloku silnika i pocenie, wyciek widoczny jest właśnie od spodu mniej więcej na łączeniu ASB z silnikiem.
    TYLKO BMW 7

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Ja oddałem auto do remontu skrzyni ( w tym było również uszczelnienie całej skrzyni) jakieś dwa miesiące temu...

    Po odebraniu samochodu pojechałem do berlina i spowrotem. Po powrocie pod samym warsztatem od skrzyń skrzynia po prostu wysrała olej. Ciekło z łączenia skrzyni z silnikiem. Simmering na skrzyni poszedł. Mechanik wymienił. Odebrałem auto. Zrobiłem 80km i znowu się leje. We wtorek będę odbierał auto jeszcze raz. Jak tym razem znowu będzie ciekło po chwili to chyba wyrwę sobie resztkę włosów z głowy. Historię "współpracy" mechanika opiszę w nowym długim temacie na forum i nie omieszkam zrobić tego również na innych. Jednym słowem - zapłaciłem ponad 3000pln, a nie mam za to samochodu, który notabene zaczął cieknąć, czego nigdy nie robił. Jestem załamany.

    To tak apropos uszkodzonego simmeringu :x Musiałem wylać trochę żalu na klawiaturę. Ale obiecuję, będzie jeszcze ze ze wszystkimi szczegółami :?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    tak to jest z polskimi mechanikami - zanim zaczną dobrze naprawiac automaty to pewnie minie jeszcze z 10 lat ... a może nigdy się nie nauczą ...



    wyciek ze skrzyni trzeba zlikwidować natychmiast ! nie wolno z tym jezdzić - wyciek juz ok 200ml oleju może powodować przeciaganie biegów ( tak miałem w 5hp18) - jak dłużej tak pojezdzisz to będziesz remontował skrzynie - co nie jest miłe dla portfela i nerwicy można się nabawić jak sie trafi na paproka skrzyniowego ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •