Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Skrzynia biegów 6HP32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia

    Post Skrzynia biegów 6HP32

    No witam. W związku z tym, że będę miał odłożonego trochę grosza chciałbym zrobić coś z w/w skrzynią biegów w pacjencie 745D 2006. Wóz ma 280k na liczniku, myślałem o jakimś remoncie skrzyni z dwóch powodów. Pomimo, że nie sprawia wrażenia podzespołu na wykończeniu moim zdaniem, to zdarzają się jej twarde zmiany, a szczególnie drażniące jest, że pomimo wrzuconego ręcznego, gdy auto stoi na skosie to wrzucając P albo R można wyrzuć mocne uderzenie. Zastanawiam się też nad delikatnym chipowaniem tego rydwanu, a jak wiadomo skrzynia po podniesieniu momentu też może dostać po dupie, dlatego chciałbym ją uzdrowić i odświeżyć/zakonserwować na tyle na ile to możliwe i w zasięgu mojego portfela. W związku z tym poprosiłbym o namiar do godnego polecenia specjalisty na terenie południowej Polski od tego podzespołu (od chipowania mam gościa) - tj. województwa Dolnośląskiego, Śląskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego. A co mi tam, pod Warszawę też mogę ruszyć tyłek więc pewnie Mazowieckie również. Sam pochodzę z Małopolski. Dziękuje i pozdrawiam :)
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Raczej powinieneś wymienić łącznik wału ze skrzynią aby pozbyć się uderzenia przy zmianie przełożenia. Masz na tyle duży luz na tym łączniku ,że mimo zaciągniętego ręcznego auto i tak zawisa na wale bo jak wiadomo ręczny działa dwu etapowo czyli do czasu po wyłączeniu silnika z niewielką zwłoką lub do opuszczenia fotela kierowcy jak autko ma włączony silnik. Najpierw trzymają hamulce zasadnicze a ręczny jest zaciągany po chwili . Ale to na pewno wiesz.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Twarde zmiany to mechatronik, a do poprawnego zaciągnięcia ręcznego jest "procedura" i nie będzie uderzenia: http://7er.pl/showthread.php/30700-U...l=1#post378994

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam się zTobą @Damned ,że za zmiany twarde mechatronic ale to raczej w trakcie jazdy a przeładowania na postoju i szarpnięcia z hałaśliwym pierdo..ięciem to wywalony łącznik na bank. Przynajmniej warto jak i łatwo sprawdzić. Procedura poprawnego zaciągania ręcznego jak i zmiany przełożeń raczej powinna być znana wszystkim co automatami jeżdżą.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    Otóż miro jak mawiał słynny filozof - "wiem, że nic nie wiem" także dzięki za odpowiedź. Lokalny, udomowiony szaman też mówił, żeby nie bawić się w skrzynie tylko zacząć od elastycznego łącznika wału albo krzyżaka, bo często gęsto bez względu na to, w jakim poziomie lub skosie jest auto przy wrzuceniu D lub R spod wozu dochodzi metaliczne szczęknięcie i to może być również przyczyna. Dzięki za procedurę poprawnego korzystania z ręcznego, zacznę od jutra. Niemniej jednak wciąż interesuje mnie jakieś polecenie specjalisty od skrzyń pod kątem diagnostyki, bo nadal poważnie rozważam podniesienie mocy motoru za pomocą operacji powszechnie zwanej "czipowaniem", a nie porwę się na to bez wiedzy na temat stanu skrzyni. Więc za wskazanie szamana specjalisty nadal dziękuje i modlę się o wodospad dolarów i wiele kostek masła (bo teraz w cenie) dla Was.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zadzwon, pogadaj. Ja lepszego nie znam. http://www.asbpalka.eu/
    Ostatnio edytowane przez miro ; 07-11-2017 o 21:21

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jak myślisz o chip'ie, to zostaw sobie trochę grosza na konwerter. To najbardziej czuła część skrzyni z zakresu "większe wydatki". Mój właśnie się kończy - 280.000km wytrzymał przy seryjnych 520Nm. Ty jak chip'a zrobisz, to pewnie z 850Nm z tego wyjdzie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Ta skrzynia przyjmuje 900 Nm bez zająknięcia :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Sama skrzynia, to może i tak (choć ZF podaje max 750Nm dla 6HP32) ale sprzęgło? Masę tematów jest o tym, że auto wibruje przy przyspieszaniu po wirusie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Ta skrzynia przyjmuje 900 Nm bez zająknięcia :)
    Ta skrzynia przyjmie i 1100Nm pytanie tylko :jak długo to wytrzyma Zbichu ????

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] skrzynia biegów
    Przez bonou2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 16:58
  3. Skrzynia biegów.
    Przez DyZmA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 22:16
  4. Skrzynia biegów 750
    Przez Rataj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •