Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: blokowanie się kierownicy podczas przyśpieszania w zakrętach

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    blokowanie się kierownicy podczas przyśpieszania w zakrętach

    Witam.
    Ostatnio zauważyłem, że podczas gwałtownego przyśpieszania w zakrętach, kierownica potrafi się nagle mocno zblokować, uniemożliwiając jakikolwiek ruch, pomaga tylko gwałtowne puszczenie pedału gazu i ewentualne lekkie zahamowanie - wszystko wraca do normy. Dzieje się to tylko wtedy, gdy auto szybko przyśpiesza w zakręcie i silnik ma wysokie obroty. Zimą kilka razy po rozruchu servotronic się zawiesił - praktycznie nie miałem wspomagania, musiałem zgasić i jeszcze raz odpalić silnik, by wszystko wróciło do normy. Teraz ten problem nie występuje. Wszystkie cztery przewody od wspomagania mam wymienione, układ jest zalany czerwonym ATF'em (gdzieś słyszałem, że do servotronica powinien być inny olej, ale nie wiem, czy to prawda). Czy to wina kończącej się pompy od wspomagania? Może przytarła się, gdy miałem nieszczelny wąż i mało płynu, a teraz są tego efekty? Co jeszcze może być jeszcze takiego zachowania się auta?
    Pozdrawiam :papa:

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    25
    BMW
    bmw 740 e65 (N62B40)
    Skąd
    w-wa
    Miałem dokładnie to samo, na początku występowało rzadko i tak jak opisujesz, ale z czasem nasiliło się do tego stopnia że ciężko było manewrować na parkingu jak auto było na wolnych obrotach.
    Wymieniłem pompę na nową i problem zniknął. Jak zdjąłem starą pompę i zakręciłem kółkiem, to wyczuwalna była skokowa praca, tak jakby pompa się przycierała.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jaki jest szacunkowy koszt takiej pompy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Nie wymieniaj nic pochopnie. Sprawdź najpierw na komputerze czy nie pojawiają się jakieś usterki w tym zakresie. Mi właśnie pojawił się efekt zaniku lekkiego wspomagania i na komputerze w module DSC pojawił się błąd 92 pressure Sensor (czujnik ciśnienia?), jeszcze tego nie rozpracowałem bo tuż przed świętami zacząłem się bawić dopiero INPĄ. P.S. może ktoś wie co to za czujnik, czy to ten przy przekładni?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    25
    BMW
    bmw 740 e65 (N62B40)
    Skąd
    w-wa
    Dokładnie jak pisze kolega, najpierw zrób diagnozę na kompie, albo zdejmij pasek klinowy z kółka pompy i sprawdź kręcąc kółkiem czy pompa stawia równomierny opór czy skokowy.
    Jeśli pompa stawia wyraźnie skokowy opór tzn. ciężko lekko, ciężko lekko to już długo nie pożyje.

    Z tego co pamiętam, to koszt nowej pompy coś ponad 800PLN.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Witam ponownie.
    Drugim problemem trapiącym moją siódemkę jest blokowanie się kierownicy podczas skręcania z wysokimi obrotami silnika. Teraz nawet na postoju, gdy silnik przekroczy około 2500obr/min kierownicą zwyczajnie nie da się ukręcić.. Ostatnio wymieniłem jakiś czujnik servotronic'a na przekładni, bo podpowiedziano mi, że to może być przyczyną. Pompę wspomagania do tej pory wykluczałem, bo na małych prędkościach obrotowych kierownica chodzi bardzo lekko. Co może być przyczyną takiego zachowania się servotronic'a? Wszystkie przewody wspomagania mam nowe, nie ma żadnych wycieków.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Problem nareszcie rozwiązany :D Pompa wspomagania została wymieniona, to w niej leżała przyczyna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •