Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Podwójne szyby.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Podwójne szyby.

    Szukałem tematu ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.


    Chodzi mi o to czy wszystkie e38 mają podwójne szyby czy tylko niektóre?
    Znalazłem na forum temat dot. 2 rodzajów podwójnych szyb, tych klejonych i tych z gazem, i tu też pytanie czy pod względem wyciszenia te gazowe są lepsze od klejonych lub odwrotnie?
    Wychodzi na to że mamy w sumie 3 rodzaje szyb ( pomijając pancerne )?

    Pozdrawiam
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    O ile dobrze kojarzę, to nie każda E38 miała podwójne szybki. Więc są (chyba) 4 rodzaje szyb montowanych w E38

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    na pewno nie wszystkie miały podwójne ja za to zadałbym pytanie jak poznać szybę klejoną a jak tą z gazem i czym się przede wszystkim różnią takie szyby?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No właśnie więc czym się różnią i jak je rozpoznać.Jak rozpoznać podwójne szyby? Na chłopski rozum są pewnie grubsze, tylko o ile i czy jest aż tak znaczna różnica w porównaniu do zwykłej szybki.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    sa grubsze, widac golym okiem (w przypadku klejonych, w przypadku gazowych nie wiem..) ze sa ze soba zlozone dwie szyby.. w aucie podczas jazdy jest duuuuzo ciszej. Ogolnie polecam ta opcje. Jest tylko maly problem z tym ze klejone lubia sie rozwarstwiac i trzeba wymienic (wyglada to jakby folia z przyciemnianych szyb sie odklejala- beznadzieja). Na forum byl juz temat rozwarstwiania poruszany, powiem tylko ze koszt jednej klejonej w ASO to ok 5 tys pln wiec nie maly wydatek. Od czasu do czasu pojawiaja sie na alledr.. i w innych ogloszeniach ;)
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  6. #6
    Klejone dość rzadko się spotyka. Zdecydowana większość podwójnych szyb to te z gazem. Zwykłe od podwójnych łatwo odróżnić, bo zwykła wygląda jak zwykła, czyli tak jak w każdym innym aucie, podwójna jest ze 2-3 razy grubsza więc każdy się zorientuje. A klejone były chyba poruszane w dziale "E32", bo komuś się rozkleiły. I jak już wcześniej napisano, wygląda to tak jakby się folia odwarstwiła od szyby. Widok paskudny i nic się z tym ponoć nie da zrobić. Pozostaje tylko wymiana, ale cena w ASO jest zaporowa. Nie wiem czy rzeczywiście 5 tyś, ktoś chyba kiedyś pisał że jedna kosztuje ok 2,5 tyś, czyli komplet to z 10 tyś albo lepiej :/
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    nie chcę nikogo wprowadzać w błąd jednak wydaje mi się że Doppel szyby z defektem "rozwarstwiania się" występowały w e38 a nie w e32

    temat był poruszany w dziale e38:

    http://forum.7er.pl/podwojne-szyby-p...dw%F3jne+szyby



    temat podwójnych szyb w e32 rozwijany był w dziale e32 tutaj:

    http://forum.7er.pl/-wnetrze-e32-tyl...ver-vt5890.htm

    podwójne szyby w e32 (boczne jak i tylna) z tego co wiem nie ulegają rozwarstwianiu (nie są laminowane bo tłuką się zupełnie inaczej niż laminowana szyba przednia)

    kłopoty w e32 występują natomiast z opcją laminowanej (A NIE PODWÓJNEJ) szyby tylnej (jest laminowana w taki sam sposób jak szyba przednia, jeśli ulegnie rozwarstwieniu widać na niej charakterystyczne białe smugi zazwyczaj przy krawędziach) laminowaną szybę tylną można poznać po "niewidocznych" paskach grzewczych, wszystkie pozostałe szyby tylne łącznie z podwójnymi, w e32 mają "normalne" paski grzewcze
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mi się wydaje że 5200zł bo taką kwotę ktoś podał była za szybę z gazem. A klejone podobno trafiały się też i przy E38 ale zapewne tylko na początku jej produkcji.

    Jest też 5 rodzaj szyb ale o tych tylko słyszałem opowiadania :) nie wiem na ile prawdziwe. Podobno były też takie które się ściemniały automatycznie, można było ustawić na zasadzie fotochromu aby same się przyciemniały gdy świeci w nie słońce lub ustawić stopień przyciemnienia ręcznie aż do mocno czarnych...
    Szczerze nigdy mnie to nie zaciekawiło na tyle aby googlować o tym całą noc :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No i wszystko jasne. Dziękuje wszystkim za dyskusię.

    Co do samosciemniajacych się szyb:

    http://moto.allegro.pl/item612468043...pcja_igla.html

    Podobno ta sztuka to ma:)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie ma raczej w e38 zadnych szyb samosciemniajacych, sprzedajacy czesto wymyslaja cale hostorie na temat wyposazenia swoich samochodow.

    Rozrozniamy szyby zwykle pojedyncze, szyby podwojne z gazem (szyba duzo grubsza, na rantach z czarnym paskiem i lekkim efektem lustra z wierzchu, nie paruje), oraz szyby ochronne zlozone z dwoch warstw szyby a pomiedzy nimi folia (duzo grubsza niz zwykla, na rantach z czarnym paskiem i lekkim efektem lustra, trudna do przebicia przy wlamaniu, lubi sie rozwarstwiac). Mozliwe ze przy autach na specjalne zamowienie wystepuja jeszcze szyby pancerne, ale to nie nalezy raczej do dostepnego wyposazenia e32 i e38.

    Sa takze rozne rodzaje szyb przednich - szyba zwykla, i szyba z "komfortem klimatycznym".
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •