Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Podwójne szyby.

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Za co :D nie skomentuje cen na niektóre rzeczy w ASO :) ogólnie z tym zasięgiem navi to szybka jaką mam też potrafi czasami poprzeszkadzać. Ale od kiedy zrobiłem navi u siebie w aucie nie korzystam już z przenośnych bo ta fabryczna jest na prawdę solidna
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    14
    BMW
    nie długo 740
    Skąd
    Białystok
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11229811 mam pytanie o co chodzi że szyby zciemniajął sie elektrycznie?

  3. #23
    Szyby nie ściemniają się elektrycznie. W E38 masz albo zwykłą szybę, albo podwójną, ale nic się nie ściemnia. Podwójne w zależności od wersji spełniają różne funkcje. Na pewno dzięki nim jest w środku znacznie ciszej, mogą też z zewnętrznej strony pochłaniać temperaturę, więc wnętrze się tak nie nagrzewa. Z fotochromów były dostępne lusterka, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, co jest z resztą bardzo przydatną opcją :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja dokupiłem sobie boczne szybki atermiczne z angola, zmienilem 4szt, na wiosne zmienie tez trojkaciki bo mialismy problem z ich wymontowaniem ze starych drzwi a teraz juz wiemy jak to zrobić i czekamy na cieplejsze dni. Jak dostane wreszcie kompa z serwisu to podeślę zdjęcia tylnych drzwi z szyba duza atermiczna i trojkacikiem zwyklym. roznica jest taka ze te atermiczne maja taki bardzo ladny efekt zielonkawej srebrzystej poświaty co z Oxfordgrunen komponuje sie przepięknie, a zwyczajny trojkacik bardzo sie odznacza w sloneczne dni. szyby te parują, ale duuuuuzo pozniej od trojkatow i bardzo delikatnie jak już wogóle. nie wiem czy jest ciszej, jakoś nie zauważylem tego efektu. trzeba było zmienić uszczelki wokół szyb bo te są NIECO grubsze, nie przesadzajmy ze 2,3 razy - to są 2 szyby ale obie cieniutkie. nagrzewa sie w sumie podobnie, nie oczekujcie cudów. Podnośniki zwyczajne dają radę, chociaz chodzą powoli. mocowanie takie samo na grubość. Ogólnie zrobilem tp ze wzgledow estetycznych, tym bardziej ze tylne boczne byly przyciemnione folią a przednie jasne - jak dla mnie tandeta. Tylna została przyciemniona bo tam akurat ciemna pasuje :P bardzo ladnie komponuja sie zielonkawo srebrzyste szyby boczne ze świeżym lakierem zielonym. polecam każdemu taki zabieg. Co do samościemniających szyb, to u mnie z przodu jest fotochrom taki jak często widać we francuzach /co ciekawe nie wyjechała z taką szybą z fabryki, ktoś dołożył/. może i slonce tak nie wali po oczach z rana, w kazdym razie wygląd ma fajny, fioletowa poświata na szybie :D generalnie te dodatki to bajer.

  5. #25
    Ale podwójnych szyb były dwa rodzaje. Zwykłe, wypełniane jakimś gazem czy inną próżnią oraz szyby klimakomfort, nie przepuszczające do wnętrza ciepła, sygnału gps i chyba też nieparujące, ale tego akurat pewien nie jestem. Są bardzo rzadko spotykane, a poznać ja bardzo łatwo- mają charakterystyczny fioletowy odcień. I kosztują tyle co używane E38. Komplet takich szyb w ASO to ze 20tyś
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #26
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Poldek
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11229811 mam pytanie o co chodzi że szyby zciemniajął sie elektrycznie?
    A skąd pomysł że ściemniają się elektrycznie?

    "- elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, samo ściemniające sie
    - wszystkie szyby sterowane elektrycznie"

    Typowy przykład nieumiejętnej interpunkcji, ale mimo wszystko z tego ogłoszenia powinno chyba wynikać, że ma elektryczne szyby i samościemniające się lusterka ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Z tymi szybami to diabli wiedzą :)
    Ja mam napisane w wyposażeniu, oszklenie podwójne, izolacyjne, ochronne. Coś w tym stylu. Nie zamarzają, nie parują itd (oczywiście z jakąś granicą możliwości) a czy są fioletowe to nie wiem bo są maksymalnie przyciemnione jak fabryka pozwalała :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Napewno nie są fioletowe ;) zauważyłbyś. Przepisy pozwalają na 30% więc niewiele. Nowe s-ki mają takie szyby fajne, fioletowe jak diabli. To zdjęcie słabo oddaje efelt: http://news.thomasnet.com/IMT/archiv...ASS%202007.jpg

    A zauważyliście że na przednich szybach pisze Secursiv a na tylnych Sekurit (albo odwrotnie) A mają ten sam numer napisane. Wiecie o co w tym chodzi?

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Napewno nie są fioletowe ;) zauważyłbyś. Przepisy pozwalają na 30% więc niewiele. Nowe s-ki mają takie szyby fajne, fioletowe jak diabli. To zdjęcie słabo oddaje efelt: http://news.thomasnet.com/IMT/archiv...ASS%202007.jpg
    http://img517.imageshack.us/i/ska2.jpg/
    :)

  10. #30
    Fioletowa jak cholera... :|
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •