Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Komunikat błędu w e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27

    Komunikat błędu w e38

    Witam! Koledzy dzisiaj po powrocie od rodzinki zaświecił mi się komunikat BREMSBELAG PRUFEN i z boku zaświecił się wykrzyknik na czerwono, próbowałem poszukać na stronie ale nie znalazłem odpowiedzi co ten komunikat może oznaczać. Czy ktoś z Was orientuje się co on komunikuje ??? pozdrawiam i wesołych świąt

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz

    Re: Komunikat błędu w e38

    Z tego co mi się wydaje masz mało płynu hamulcowego.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    16
    BREMSBELAG PRUFEN - zużyte okładziny hamulcowe

    płyn hamulcowy to taki komunikat: BREMSFLUSSIGKEIT

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    dokładnie klocki do wymiany. pamiętaj że musisz przy ich wymianie zmienić także czujniki zużycia klocków.. niestety komunikat nie wskazuje gdzie klocki się zużyły.. (tzn. przód czy tył)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Po wymianie komunikat sam zniknie i wszystko wróci do normy czy trzeba jechac na komputer?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    zostaw na zapłonie na chwilę powinien sam zgasnąć. :what:

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Jeśli założysz nowy czujnik to komunikat zniknie, to nie jest żadna usterka koputerowa tylko działa na zwykłą przerwę w obwodzie spowodowaną przetarciem czujnika. Czujniki są dwa (lewy przód i prawy tył).

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    koledzy mam jeszcze pytanko co do zużytych klocków, bo chciałem je na dniach kupić na allegro i szukam do 728iA i z tego co widzę to sprzedawcy na allegro sprzedają klocki o dwóch różnych wzorach do tego modelu, oczywiście na przód i teraz mam pytanko czy do 728ia wcyhodziły dwie różne wersje klocków bo nie kumam ?????

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wracając do komunikatu BREMSBELAG PRUFEN.....A co jesli wymieniłem wszystkie tarcze i klocki na nowe a komunikat dalej się świeci? Z początku mi to nie przeszkadzało ale z czasem zaczął mnie ten komunikat irytować. O ile dobrze pamiętam to z przodu chłopaki wymieniali też czujniki na nowe ale z tyłu chyba nie. Co może byc przyczyną tego komunikatu? Czujniki? czy na przyład może być tak że kabel się odpiął od czujnika i wywala mi taki komunikat?

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez misiuone
    koledzy mam jeszcze pytanko co do zużytych klocków, bo chciałem je na dniach kupić na allegro i szukam do 728iA i z tego co widzę to sprzedawcy na allegro sprzedają klocki o dwóch różnych wzorach do tego modelu, oczywiście na przód i teraz mam pytanko czy do 728ia wcyhodziły dwie różne wersje klocków bo nie kumam ?????
    Zależy od zacisku jaki masz zamontowany :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •