Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Odłączenie zasilania elektrycznych zagłówków tył

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice

    Post Odłączenie zasilania elektrycznych zagłówków tył

    Potrzebuje odłączyć zasilanie jednego zagłówka elektrycznego w tylnej kanapie.
    Czesto wożę z tyłu fotelik i za każdym razem gdy wepnę pas zagłówek wysuwa się a gdy odepnę opuszcza się.
    Wiecie gdzie trzeba odpiąć wtyczkę aby zagłówek nie jeździł w górę i w dół.
    Chciał bym pozostawić go wysuniętego, wtedy fotelik idealnie ułóż się w kanapie :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Przy zamko pasow jest pzewod i zaraz jest wtyczka odepnij tam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Wczoraj zdjąłem siedzisko i nie znalazłem żadnej wtyczki przy zamkach gdzie wpina się pasy...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    mozesz odłączyc modul zagłówków. pod kanapa strona pasazera za kierowca. dziwne ze nie masz czujnika na wejsciu do pasa. sprawdz dobrze .. chyba na piny kostka to byla .

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Można również odpiąć po prostu wtyczkę silnika zagłówka, ale wtedy tracisz całkowicie funkcjonalność elektrycznego ustawiania zagłówka.
    W dziale INSTRUKCJE masz PDF'a z retrofitami.
    Na stronie 230 masz pokazane zdjęcie z zamkiem pasów, o którym pisze jakubmw. Wtyczka tego zamka jest na jego spodzie.
    Ew. jak napisał mike333, odłącz moduł zagłówków i po temacie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Chyba właśnie załapałem o co chodzi ! Przy zamku od pasów jest jakaś malutka wtyczka chyba na dwa kable.
    Jak ją odepnę i zapnę pas to wtedy komputer odczyta to tak jak by pas nie był zapięty i prawdopodobnie schowa zagłówek.
    Do silniczka zagłówka nie wiem jak się dobrać, podejrzewam że trzeba zdjąć oparcie kanapy.
    Czy w naszych e32 stosowane były już napinacze pasów w momencie zderzenia?
    Jeśli odepnę wtyczkę przy zamku to nie daj boże w razie wypadku napinacz nie zadziała no bo komputer nie widzi zapiętego pasa?
    Chyba najlepiej było by odpiąć ten moduł. Na chwilę obecną gdy wożę fotelik nie zależy mi na regulacji.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    Cytat Zamieszczone przez puszczu84 Zobacz posta
    Chyba właśnie załapałem o co chodzi ! Przy zamku od pasów jest jakaś malutka wtyczka chyba na dwa kable.
    Jak ją odepnę i zapnę pas to wtedy komputer odczyta to tak jak by pas nie był zapięty i prawdopodobnie schowa zagłówek.
    Do silniczka zagłówka nie wiem jak się dobrać, podejrzewam że trzeba zdjąć oparcie kanapy.
    Czy w naszych e32 stosowane były już napinacze pasów w momencie zderzenia?
    Jeśli odepnę wtyczkę przy zamku to nie daj boże w razie wypadku napinacz nie zadziała no bo komputer nie widzi zapiętego pasa?
    Chyba najlepiej było by odpiąć ten moduł. Na chwilę obecną gdy wożę fotelik nie zależy mi na regulacji.

    tak to ta wtyczka na 2pin,czarna . to jest czujnik pasów ktory daje info do moduly zeby podniosl albo schowal zagłowek ,jesli zapiasz /odpinasz pasy . nie wiem jaka masz kanape czy jezdzona czy zwykla ale z elektrycznymi zaglowkami - jak ta druga to mozesz siedzisko zerwac i ręką namacać kabel od zaglowka chyba pinowa wtyczkowa. co do tego komputera to nie sądze żeby to z jakims napinaczem było połączone ,montowalem kanape jeżdzoną od podstaw pare razy i tam nie ma żadnego połącznienia z komputerem auta ani na kokpicie ci sie nic nie swieci itd. ,to tylko gadzet moduł podnosi zagłówek i tyle.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Kanapa zwykła nie jeżdżona tylko z elektrycznymi zagłówkami, bez grzania.
    Do siedziska duża kostka idzie i tyle.
    Z pod oparcia jak zdejmę siedzisko dwie wtyczki białe na dwa piny z jakimiś opisanymi tasiemkami dyndają, w kanapie też są jakieś dodatkowe 2 wtyczki na dwa piny. Tu i tu końcówki męskie z bolcami, nie wiem od czego to może być...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    musisz odpiac kostke 2pinową, akurat nie mam pod reką tego podnosnika ale tam duzo kabli nie ma. wiec metoda prob błędow odpenij i sprawdz czy to c chcesz odlaczyc.nie tam nie zepsujesz.

Podobne wątki

  1. Odłączenie akumulatora
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 13:53
  2. [silnik] Odłączenie akumulatora, problemy z adaptacją.
    Przez maxtoto w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 22:04
  3. Odłączenie NIVO w e32 750i
    Przez Lord Lukasz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:02
  4. Odłączenie sterownika ABS a jazda?
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 22:42
  5. [mechanika] Regulacja zagłówków
    Przez tuczi77 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 19:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •