Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 114

Wątek: Wypadanie zapłonu 3.6 v8 na 1 cyl.

  1. #101
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Witam

    Wracam z powrotem ostatnio zrobiłem test VVT oto wyniki są na zdjęciu



    Postanowiłem tez posprawdzać 4 elektrozawory vanosa które wyglądały tak



    do tego sprawdziłem wszystkie 6 sztuk zaworów zwrotnych z czego jeden był uszkodzony wymieniłem biorąc pod uwagę że przejechałem juz 10k km musiałem wymienić olej i filtry filtr oleju wyglądał tak ..



    Przed wymianą filtra i oleju zmierzyłem ciśnienie na pompie oleju wynik 2,5 bara po wymianie filtra oleju i przeczyszczeniu zaworu w pompie oleju wynik 1,4 bara

    Jednak mimo tych wszytskich zabiegów nadal wywala zapłon na 1 cyl i 7cyl jedyne co się zmieniło to to że silnik nie faluje tak na obrotach a zapłon wyrzuca tylko w momencie gwałtownego dodania gazu przy obrotach od 1500 do około 3000 kiedy wkręcam go na obroty bardzo powoli moge jeździć i zapłon nie wypada co mogę jeszcze sprawdzić ??

    Jak macie jakieś pomysły piszcie chętnie poczytam

    Pozdrawiam

  2. #102
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Wartości VVT to max 2.5 moim zdaniem.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #103
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez spider19447 Zobacz posta
    [...] Jak macie jakieś pomysły piszcie chętnie poczytam

    Pozdrawiam
    Przeszukaj forum. Tematów jest wiele. Obstawiam zużyte dźwigienki pośrednie VVT i/lub wałki VVT.

  4. #104
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Tak jak pisze damned walek VVT do wymiany i jak widac po czesci na wlasne zyczenie- kto montuje tak smietnikowy filtr do 7er... ile on kosztowal? 10zl ?
    Zobacz ile syfu krazy teraz w silniku...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #105
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    To fakt ten filtr to moja wina kupiłem zestaw filtrów na allegro i już więcej tego błędu nie popełnię ... Teraz kupiłem filtr za 68zł więc myślę że będzie dobry
    A co do VVT macie może jakieś miejsca gdzie można by zapytać czy mają coś w dobrym stanie i nie sprzedadzą szmelcu ??

  6. #106
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Wałki VVT kupić w dobrym stanie to jak wygrać w totka. Praktycznie nie realne. Nowe miażdżą ceną . Jeden chyba coś 3 kzł . Raczej najtaniej wyjdzie wymienić motor na jakiś z jeżdżącego angola który można jeszcze sprawdzić przed kupnem. Inaczej to kupowanie kota w worku.
    Co do filtrów ja zawsze kupuję od lat Knecht lub Mann. Filtrona kumpel mi raz pokazał jak się przytkał aż ciśnienie oleju się oświecało więc tez mam złe zdanie na jego temat. Było to z 15 lat temu ale niesmak pozostał.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 16-08-2018 o 22:11

  7. #107
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tak naprawdę temat nie jest do końca zbadany, czy to wałki VVT bardziej siadają, czy dźwigienki pośrednie. Ta druga opcja jest lepsza od strony finansowej. Jest bardzo prawdopodobne, że zależnie od przypadku, usterka jest kombinacją tych dwóch wymienionych.

  8. #108
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    No ja w ogóle jak będę wymieniał to raczej byłbym za całymi "kastami wałek i dźwignie " tylko bez czujników tak sobie to wymyśliłem tylko nawet na allegro i olx bardzo mało do wyboru... :/

    ten test jest zrobiony na wymienionych dźwigniach na 1 i 3 cyl jak by co a cały czas wypada 1 i 7 a jak widać na 7 jest spoko wynik za to nigdy nie wywaliło mi 8cyl ani 2 a wynik jest kosmicznie zły

    Miro wymiana silnika może się zakończyć tak że po miesiącu będę wymieniać VVT i uszczelniacze itd od nowa

    Doszedłem do takiej konkluzji czy możliwe jest że wynik jest zły na 2 wywala 1 i wynik jest zły na 8 i wywala 7 ?? bo tak by to wyglądało po tych wynikach ... ?
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 17-08-2018 o 23:16

  9. #109
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez spider19447 Zobacz posta
    ten test jest zrobiony na wymienionych dźwigniach na 1 i 3 cyl jak by co a cały czas wypada 1 i 7 a jak widać na 7 jest spoko wynik za to nigdy nie wywaliło mi 8cyl ani 2 a wynik jest kosmicznie zły

    Miro wymiana silnika może się zakończyć tak że po miesiącu będę wymieniać VVT i uszczelniacze itd od nowa

    Doszedłem do takiej konkluzji czy możliwe jest że wynik jest zły na 2 wywala 1 i wynik jest zły na 8 i wywala 7 ?? bo tak by to wyglądało po tych wynikach ... ?
    Skoro wymieniles dzwigienki posrednie na 1 i 3 cylindrze to bankowo juz jest walek do wymiany... kto to wogole odwala takie chaltury ?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #110
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Skoro wymieniles dzwigienki posrednie na 1 i 3 cylindrze to bankowo juz jest walek do wymiany... kto to wogole odwala takie chaltury ?
    Nie no niekoniecznie. U mnie były wymieniane oba wałki, a dźwigienki zostały "zmiksowane" między tymi co były na aucie, a tymi co były od tych kolejnych wałków i zrobiłem chyba ze 40k km na takim czymś i nic się nie działo.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 728i
    Przez luzaks1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 09:20
  2. [silnik] e65 4.4 wypadanie zapłonu
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 07:50
  3. Wypadanie zapłonu.
    Przez Baranek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:41
  4. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06
  5. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •