Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Doposażenie auta w worek na narty / ski bag

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar ZAGGI
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    11
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Kraków
    A w takim razie jak wymienić oryginalny podłokietnik na pasujący z mechanizmem opuszczania? Czy trzeba demontować oparcia czy np wystarczy zdjąć siedziska żeby był dostęp? Czy mechanizm opuszczania jest w samym podłokietniku czy w stelażu kanapy?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Nic nie musisz demontować. Wyciągasz jeden podłokietnik i wkładasz drugi. U mnie wszystko pasuje, ale nie zdecydowałem się na wymianę właśnie z uwagi na różnicę faktury i koloru skóry. Przemyśl, czy na pewno będzie Tobie to potrzebne....

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar ZAGGI
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    11
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Kraków
    Jako że dzisiaj udało mi się wszystko zmontować opiszę co i jak dla potomnych ;) Długo szukałem ale znalazłem w końcu zestaw foteli w moim kolorze (sprzedający nie chciał oddać samego podłokietnika kanapy) za w sumie niewielkie pieniądze i w miarę blisko mnie, z cieńszym podłokietnikiem kanapy. Co prawda z wersji 728 więc ani boczki ani fotele mi się nie przydadzą (jest ogłoszenie na allegro i olx jakby ktoś chciał) a i skóra inna (u mnie jest nappa, tu chyba buffalo) ale nie rzuca się to o dziwo w ogóle w oczy. Tym bardziej że fakturą skóra przypomina tą na przednim podłokietniku więc ktoś nie znający tematu może pomyśleć że tak ma być ;) Jedyny problem to przełożenie rączki otwierającej schowek w podłokietniku (u mnie drewno, tu czarny plastik) ale na razie nie pali mi się z tym. Zaczynamy:
    - ściągamy matę wygłuszającą bagażnik z tyłu kanapy (4 klipsy po bokach plus piąty na środku)
    - wyciągamy siedzisko kanapy (mocniejsze szarpnięcie z dwóch stron i wychodzi bez problemu)
    - nurkujemy pod oparcia i odkręcamy 2 śruby (klucz 10)
    - szarpiemy podłokietnik najpierw do góry (2 zaczepy) a następnie do siebie, jak siedziska
    - widzimy nacięcie w gumowej macie za podłokietnikiem w kształcie otworu na podłokietnik - ściągamy
    - kolejne nacięcie tym razem w blasze - walimy młotkiem bez strachu ale z wyczuciem, aż blacha zacznie wychodzić. Mamy otwór na skisack
    - jeśli nie mamy nowej maty bagażnika (2 elementy zamiast jednego dużego) zakładamy z powrotem swoją i wycinamy otwór, nożem do tapet itp. Przyda się druga osoba która będzie dopychać matę od strony bagażnika.
    - wkładamy skisack i przykręcamy śrubą na dole
    - zakładamy podłokietnik
    - cieszymy się z większej funkcjonalności naszej e38 :D
    Robiąc pierwszy raz zajęło mi to 2 godziny, z czego godzina na docinanie maty i dopasowanie otworu pod skisack.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Worek na narty
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 19:43
  2. [wnętrze] worek na narty -dołożenie
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 16:27
  3. [karoseria] worek na narty - podlokietnik e32
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 19:42
  4. [ wnetrze] Podłokietnik i worek na narty
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •