Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Demontaż klimatyzacji - proszę o podpowiedzi ;)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post Demontaż klimatyzacji - proszę o podpowiedzi ;)

    Witam.
    W moim samochodzie (e32, m30) siadła nagrzewnica. Po prostu się rozszczelniła. Rozebrałem wszystko co potrzebne i miałem kupić drugą nagrzewnicę w celu wymiany. Jednak trafiła mi się blisko mnie e32 sprzedawana na części, która posiada klimatyzację. Dogadałem się z właścicielem, że za umówioną kwotę mogę sobie tą klimatyzację wymontować. Czy ktoś byłby tak miły i napisał mi co konkretnie potrzebuję wymontować z tego dawcy? Tak, żebym niczego nie pominął. No i czy jest z tym jakoś bardzo dużo pracy? Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Panel,nagrzewnica,przewody,chłodnica+wiatrak,spręż arka,podstawa sprężarki,śruby,nie wiem ale chyba wiązka nagrzewnicy co idzie do panelu,pasek klinowy,
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    sprawdz sobie czy u ciebie a aucie masz instalacje pod klime w ogole - ja nie mialem to miale w piz..d. roboty z dorobieniem wiązke aby to bylo w oryginale. sprawdz czy masz w malej skrzxynce przekaznikow wolne miejsca na 3przekazniki. dodam ze jak masz auto z innego rocznika niz dawca to są pewne różnice w wiązkach - najwiece roznic do auta dawaca 1988 89 a biorca 1991-1992. Tyle zawuazylem rozbierajac w tym roku 3takie auta.


    . pisze z glowy wiec jak cos pomine to mnie poprawcie :

    demontujesz w kokpicie : schowki pasazera ,oslone pod nogami kierowcy, tunel wyciagasz i odkrec koncowke gałki biegow. Masz taki stalowy szkielet-podporke na ktorym sie trzyma kokpit , można to albo poluzować albo wypieprzyc cale i zdjąc kokpit. Ja raz sciągalem na poluzowanych ale był pomocnik. Od strony maski masz 5 sruby musisz je okrecic na dlugim czyms ,5 sruba jest jakby na dole nagrzewnicy patrzać od strony maski - najczesciej jest mocno zniszczona zardzewiala . Inne 4 powinny isc od strzalu. Od strony maski masz tez po stronie kierowcy 3 rury gumowe od nagrzewnicy do elektrozaworów - tez je trzeba odkrecic .Potem usunn gumę ktory łączy 3 rury metalowe. z Budy auta masz wyjać kompletną plastikową bude mieszalnika z 3 rurami stalowymi . Od strony maski muszisz odkrecic też (strona pasazera) podwojne rury ktore wchodżą do tej plastikowej budy tj zawór rozprezny klimy.Jak juz masz to poodkrecane to zanurkuj pod nogi paszera i kierowcy, tam na dole plastikowej budy mieszalnika masz dwie stopki rynnienki ktorymi leci splyw woda z nagrzewnicy przez dziury wydrzązone w karoserii. - oczywiscie zdemontuj przed wytarganiem budy mieszalnika.Masz też wiązke tej budy plastikowej , to wiadomo że ją odpinasz . Najlepiej bierz z dawcy cala wiązke kabiny przodnia ktora idzie na przednim kokpice - nic nie tnij tylko pomału odpinaj ,bo potem wiecej roboty . Mozesz przed wyciągnieciem budy plastiowej z tylu wyciągnac miecz i sterownik silnikow. Nad schowkiem pasazera powinnien być taki modul steuergerat -czarna skrzynka z wiazka - bierz to tez.

    wiec tak

    sterowniki jakie musisz mieć - panel glowny, miecz , sterownik klapek , czarny stuergerat . .Jak auto ma AUC lub webasto to bierz tez obc z dawcy

    wiązki najlepiej targać : najlepiej to wiązka kabiny całą przod i tył + odnoga wiazki do czarnego steuergerat , + odnoga ktora leci pod tunele i wchodzi w nawiew tylne (taka mala wiazka 3kable) ,wiazka budy plastikowej - doklejona do budy jest ;-) .Da się też obyc bez tylniej wiazki i na 99% twoja wiązka przednia z kokpitu tez bedzie pasować ,ale jak brać to najlepiej najwiecej żeby potem czegoś nie szukać. Teraz tak jak będą różnice rocznikowe targaj z dawcy CAŁĄ WIĄZKĘ tj jedna całość - od skrzynki kommputerow w strone skrzynki bezpiecznikow ,bierzesz cala skrzynke bezpiecznikow i wszystko co leci od niej do przodu auta po drodze, wiazka konczysz targac w okolicach oszuszacza i komprsora - jak chcesz to mam taka wiazke 1989r z r6 z klima manual. Teraz też mozesz sie pokusić aby wytargać pod nogami kierowcy wszystko zwiazane z poduszkami i sterownikami - bo mialem tak ze u mnie nie pasowały wiazki sterownikow poduszek inne firmy inne roczki inne wtyczki i stad nie moglem dac wiazki ktorą wyciągnolem z dawcy bo tam byla 1 poducha i wolne na 2ga.

    Plastiki - bierz wszytkie plastiki weze plastikowe , nie dam sobie glowy odciac za to ,ale mi ktos mówil ze do klimy ktores tam jakas wieksza czy mniejszcz srednice miały.Nie wiem ktore chodzilo info do potwierdzenia. Bierz krate nawiewu tylnią (tune tył) jesli ma z boku płytke scaloną z potencjometrem . kratka nawiewow srodkowa z przodu tez tam tez jest potencjemetr w srodku.


    Spod maski: oszuszacz, kompresor ,wszytkie rury , wiatrak chłodniczka klimy, + chłodnica cieczy jeśłi ma wejscie na czujnik temp ,jak nie ma to można sobie ją darować. chba ze da ci w db cenie to bierz.

    DODAM ZĘ MAM na stanie całą bude taka juz wyciągnietą z wiazką , wiązki kabiny , wiązki spod maski lacznie ze skrzynka bezpiecznikow . i mase gratów pod klimę do e32 .
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 30-10-2017 o 22:52

Podobne wątki

  1. Zmiany w moim e38 - podpowiedzi potrzebne
    Przez klocekpila w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:06
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 12:33
  3. [klima] E65 Demontaż wentylatora klimatyzacji
    Przez Kubanek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 20:00
  4. 740i motor not program -jakieś podpowiedzi?
    Przez peja6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 19:50
  5. Instalacja klimatyzacji proszę o pomoc
    Przez sroka82 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •