Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Filtr powietrza sportowy do 750 tki firmy K&N

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mardenss
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    145
    BMW
    750i USA
    Skąd
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    Czemu filtr mialby cokolwiek pomoc? W cylindrze miesci sie co najwyzej okreslona ilosc powietrza, do tej ilosci na podstawie wskazan przeplywomierza jest wyliczana dawka paliwa. Jezeli silnik nie jest przyduszony przez filtr, to nic nie ma prawa sie zmienic.
    O ile sie nie myle, to M73 jest ograniczony przez 2 zawory na cylinder, wiec tym bardziej nie spodziewaj sie efektow. Moj mechanik okreslil tylko, ze moze sie odrobine poprawic kultura pracy. Wazniejsza jest jak wspomnial kolega powyzej, regularna wymiana filtra.
    Z wymianą u mnie filtrów to nie ma problemu wszystko wymienne na bieżąco, ale chodzi mi tu bardziej o to czy jest w ogóle sens wydawania takiej ilości pieniędzy skoro nie będzie efektów. Już sam nie wiem. Niby inwestycja chociaż dobra bo wyda się raz taką kwotę i starczy na kilka lat z regularnym czyszczeniem tych filtrów K&N.

    Ogólnie nie narzekam na moc i pracę swojego silnika wręcz jestem bardzo zadowolony, ale jakby była możliwość troszkę podniesienia mocy i wyjścia poza serię to było by jeszcze lepiej. Wiadomo jak ktoś dysponuje fortuną to wsadzi 2x turbo i zadowolony dla mnie to odpada bo za drogi koszt wypytywałem o ten temat wyszło około 30 tysięcy nawet nie wiem czy nie wyszło by poza tę kwotę bo by trzeba było zmieniać skrzynie na 6-biegowego manuala, a skrzynie praktycznie nie do dostania na rynku a jak już się znajdzie to za ogromne kwoty. Znacie jakieś sposoby na podniesienie mocy w 750-tce ? nie chodzi mi tu o modyfikacje co dają 60-200 koni o drobne takie sprawy.
    Ostatnio edytowane przez Mardenss ; 28-10-2017 o 16:52

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tak jak pisalem wczesniej - zeby zwiekszyc moc trzeba by zwiekszyc ilosc powietrza zasysanego do cylindrow. Pewnie mozna kombinowac z ostrzejszymi walkami rozrzadu, ale to ogromne koszty i mizerny efekt. Jezeli potrzebujesz wiecej mocy, to chyba tylko doladowanie. Ale tak naprawde po co?
    Wiem, ze w Stanach pakuja V8 LS, a z tym juz mozna zrobic wszystko.
    Mozesz sprobowac zalozyc krotszy most, jak w 740 Sport - poprawisz przyspieszenie kosztem Vmax.
    Ewentualnie pojsc w druga strone - 7er to ciezkie bydle. Zamiast zwiekszac moc - zmniejsz mase. Jeszcze graty sprzedasz na Allegro i zarobisz :)

    ---

    I tak jeszcze po przemysleniu. V12 pali gume na starcie, czyli i tak nie jest w stanie przeniesc tej mocy na droge. W tym ukladzie najlepiej byloby zaczac od jak najlepszych opon. Zyskujesz przy okazji lepsze prowadzenie w zakretach.
    Idac dalej ta sciezka - druga rzecza, ktora bym zrobil (i kiedys zrobie) jest szpera. Korzysci podobne jak przy gumach - lepszy start i zakrety.
    To razem z krotszym mostem powinno dac Ci znaczaca roznice i to w duzo ciekawszy sposob niz czysty tuning silnika.
    Ostatnio edytowane przez ghrh ; 28-10-2017 o 17:33

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    No i tu jest właśnie pies pogrzebany... niby można coś poprawić ale koszta tego nieadekwatne do efektu. Dlatego moim zdaniem łatwiej z V8- dokładasz kompresor na górę i jazda. Albo świetna opcja było jak w pomagałem w SWAPie kiedys w e31 v8 na 4.6 Alpiny z e39, efekt super, opony 285 tył rwało na 3 biegu automatu jak szalone a też ciężkie bydle. ;-)
    A no i manual i szpera dałyby najwiecej frajdy, w 8 się sprawdzało. Jak jeździłem automatem to jak dla mnie muł straszny, manual daje radę, ale i tak wolę V8 ;-)

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Prima ; 28-10-2017 o 17:42

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mardenss
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    145
    BMW
    750i USA
    Skąd
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    Tak jak pisalem wczesniej - zeby zwiekszyc moc trzeba by zwiekszyc ilosc powietrza zasysanego do cylindrow. Pewnie mozna kombinowac z ostrzejszymi walkami rozrzadu, ale to ogromne koszty i mizerny efekt. Jezeli potrzebujesz wiecej mocy, to chyba tylko doladowanie. Ale tak naprawde po co?
    Wiem, ze w Stanach pakuja V8 LS, a z tym juz mozna zrobic wszystko.
    Mozesz sprobowac zalozyc krotszy most, jak w 740 Sport - poprawisz przyspieszenie kosztem Vmax.
    Ewentualnie pojsc w druga strone - 7er to ciezkie bydle. Zamiast zwiekszac moc - zmniejsz mase. Jeszcze graty sprzedasz na Allegro i zarobisz :)

    ---

    I tak jeszcze po przemysleniu. V12 pali gume na starcie, czyli i tak nie jest w stanie przeniesc tej mocy na droge. W tym ukladzie najlepiej byloby zaczac od jak najlepszych opon. Zyskujesz przy okazji lepsze prowadzenie w zakretach.
    Idac dalej ta sciezka - druga rzecza, ktora bym zrobil (i kiedys zrobie) jest szpera. Korzysci podobne jak przy gumach - lepszy start i zakrety.
    To razem z krotszym mostem powinno dac Ci znaczaca roznice i to w duzo ciekawszy sposob niz czysty tuning silnika.

    Powiem tak wywalanie wnętrza odpada bo nie jest o samochód który robiony jest na drift czy coś chcę na pewno zachować oryginał w środku. Też rozmyślałem nad szperą, ale trochę się obawiam zimy jak będzie szpera a dokładniej o komfort prowadzenia samochodu trakcja itp ;)
    Aktualnie posiadam e38 750 5.4 v12 1998 przed lift

    Było:
    * e38 2.8 1995 rok.
    * e65 3.5 v8 2003 rok.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    A w czym Ci szpera przeszkadza? Zaznaczam, ze nie chodzi o zaspawanie dyfra, tylko zalozenie czegos takiego:
    https://shop.quaife.co.uk/quaife-bmw...eries-e38-750i

    A skoro kolega powyzej wspomnial o swapie to mozesz zerknac na Alpine B12, mozesz stamtad silnik podprowadzic.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    A w czym Ci szpera przeszkadza? Zaznaczam, ze nie chodzi o zaspawanie dyfra, tylko zalozenie czegos takiego:
    https://shop.quaife.co.uk/quaife-bmw...eries-e38-750i

    A skoro kolega powyzej wspomnial o swapie to mozesz zerknac na Alpine B12, mozesz stamtad silnik podprowadzic.
    Czytałem trochę o tym i z tego co pamiętam to opinie były o tym raczej słabe.. szpera moim zdaniem raczej zwiększa komfort niż zmniejsza, mówimy o czymś w stylu 25%-40%

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Mozesz pokazac co negatywnego czytales? Nie ukrywam, ze jestem napalony jak szczerbaty na suchary.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    dobrze poszukam coś w wolnym czasie, coś mi świta że czytałem cos ponad pół roku temu i na zagranicznych forach coś pisali że to nie działa jak klasyczna szpera

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

    A wracając do filtrów bo o tym jest ten temat. Jeśli nie jest zmodyfikowany silnik i ECU że faktycznie potrzebuje więcej powietrza niż standardowa rura i filtr papierowy są w stanie dostarczyć to jest to nic nie znaczący tuning, koszt i zawracanie gitary z czyszczeniem i oliwieniem...
    Ostatnio edytowane przez Prima ; 28-10-2017 o 20:43

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Prima Zobacz posta
    Już ma więcej :-P jest po odpowiednim strojeniu bo poprzednie to była jakaś pomyłka, na forum jeszcze nie aktualizowane ;-)

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    super! będę śledził i oczekiwał więcej :)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    31
    BMW
    730v8
    Skąd
    czechowice dziedzice
    Ja mam kN zamontowany i wycięte katy plus sportowy wydech prawie przelot i 363konie się zrobilo

Podobne wątki

  1. "Sportowy" filtr powietrza bmw e38 750
    Przez pablooo24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 20:38
  2. Filtr kabinowy firmy MANN CU 3642-2
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 10:04
  3. [ tuning] Sportowy filtr powietrza.
    Przez jerzyw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •