Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pytanie do fachowców GSM

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn

    Pytanie do fachowców GSM

    Mam pytanie odnośnie Nokii 6300.Dostałem jako służbowy i chciałbym się dowiedzieć czy jest w nim coś w rodzaju GPS,tzn.że szef będzie wiedział gdzie jestem.Jak to najprościej można sprawdzić??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    w samej nokii nie ma , może być jedynie taka usługa na sim, więc niezależnie od telefonu może wiedzieć gdzie jesteś.

    ale działa to przy pomocy gsm a nie gps więc nie jest bardzo dokładna (aczkolwiek dokładne aby określić na jakiej jesteś ulicy).

    to tak jak można sobie kupić do samochodu takie urządzenie do którego podłączasz kartę sim, podpinasz pod akumulator.
    A gdy nie wiesz gdzie jest samochód wysyłasz sms i dzięki karcie i super hiper urządzeniu za ok 200zł dowiadujesz się gdzie jest.

    Z drugiej strony pracodawca powinien poinformować o czymś takim, ale Realia i życie są inne :).

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Orange ma taką usługę jak to się ma do innych sieci nie wiem. Ale zawsze gdy będziesz namierzany dostaniesz o tym informację od sieci jako SMS że właśnie podano Twoją lokalizację na prośbę ... powiedzmy numeru VIP :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Dzieki za info,pozostaje mi pójść do dziada i zapytać wprost :D Pozdr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    53
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Głowaczów
    W każdej sieci jest najprawdopodobniej taka usługa ale możesz ja zablokować smsem. Tak na przykład jest w erze z usługą radar. Przy lokalizacji jest powiadomienie ale da się to wyłączyć i tak najczęściej robią pracodawcy. Ale jeśli zablokujesz odpowiednio lokalizacje to szef dopóki nie będzie miał Twojego tel w ręce nie będzie miał możliwości ponownej aktywacji usługi. Zadzwoń na biuro obsługi swojej sieci i poproś o kod na zablokowanie zgody na lokalizacje, wklep go i masz problem z głowy :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Co ty gadasz? Wszystkie telefony firmowe są zarządzane tylko przez jeden numer i jednego człowieka, jest to główny numer i tylko on może włączać i wyłączać różne usługi inaczej nikt by nie zapanował nad telefonami w firmie i każdy mógłby robić co chce.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    53
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Głowaczów
    niekoniecznie przez jeden numer. zazwyczaj jest potrzebne hasło abonenckie i zmieniasz co chcesz nawet jak zadzwonisz z numeru cioci Jadzi ;D jeśli jest to duża firma to wszystko załatwia się przez tak zwanego opiekuna biznesowego osoba kompetentna w firmie ma nr do niego i opiekun robi co może :)

    ale co do usługi radar jest konieczne wyrażenie zgody za pomocą smsa co szef podglądacz zazwyczaj robi wcześniej nas o zgodę nie pytając a to nieładnie z jego strony :) ale my sprytnie smsem możemy to cofnąć i dopóki ten ZŁY nie będzie miał naszego tel w ręce nie włączy tego z powrotem.

    "radar" miał zmienić nazwę na "gdzie jest dziecko" ale nie wiem jak to aktualnie wygląda ponieważ już nie pracuje w Polskiej Telefonii Cyfrowej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •