Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 29

W±tek: Czy na kierownicy powinienem czuæ jakiekolwiek nierówno¶ci, stukniêcia?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole

    Post Czy na kierownicy powinienem czuæ jakiekolwiek nierówno¶ci, stukniêcia?

    Objawem niepokoj±cym jest to, ¿e wyczuwam na kierownicy wszystkie nierówno¶ci ( czuæ takie stukniêcia). Zauwa¿y³em dodatkowo, ¿e ubywa mi p³ynu ze zbiorniczka do wspomagania/ nivo (w ci±gu roku dola³em dwa razy, ³±cznie oko³o 1L) i za ka¿dym razem kiedy dolewa³em p³yn te objawy ustêpowa³y (kiera by³a du¿o bardziej kulturalna). Niestety efekt utrzymywa³ siê tylko przez kilka dni. Dolewa³em za ka¿dym razem CHF 11S wg. zaleceñ producenta.
    Dodam jeszcze, ¿e p³yn w zbiorniczku po kilku dniach nie ma koloru zielonego tylko brudny br±z (podejrzewam, ¿e stary z nowym p³ynem siê mieszaj± i st±d taki efekt) - nie wiem czy to ma znaczenie ale pisze co zauwa¿y³em.
    Czy kto¶ z was ma jakie¶ do¶wiadczenia w tym temacie?

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Uk³ad kierowniczy w E38 powinien daæ Ci doskona³e czucie drogi. Je¿eli jednak ucieka p³yn i jego uzupe³nienie powoduje zmianê zachowania to zacz±³bym od znalezienia przyczyny (magiel, wyciek). O ile siê nie mylê, u mnie p³yn koloru nie zmienia po kilku dniach. Mo¿e pora na ca³kowit± wymianê?

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Sk±d
    Niepo³omice
    Jesli kolor plynu zmienia siê na brazowy to znaczy ¿e kto¶ omy³kowo dola³ Dexrona a to niedopuszczalny b³±d.

    Zacznij od zlokalizowania wycieku. Byæ mo¿e cieknie Ci z rurek prowadz±cych olej do elementów zawieszenia, dwie rurki pod fotelem kierowcy biegn±ce do ty³u auta, samoregulator lubi³ podciekaæ oraz przewody rozprowadzaj±ce olej do hydrosfer na amortyzatorach.

    Nastêpnie wyczy¶æ porz±dnie ca³y uk³ad i zalej nowym olejem.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    A ja dodam od siebie ¿e czucie dolkow, a zw³aszcza je¶li np skrêcasz gdzie¶ i masz próg do³ek czy co¶ i wali po kierownicy to dr±¿ek kierowniczy ¶rodkowy

    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Tak czy owak trzeba zacz±æ od napraw oczywistych, a potem dopiero szukaæ, czy zachowuje siê prawid³owo :)

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole
    Ok, dziêki za podpowiedzi. Powiedzcie proszê jeszcze czy olej w uk³adzie mogê wymieniæ sam ( nie mam kana³u w gara¿u), czy zleciæ to komu¶?

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Skoro znika to mo¿e od tego w³a¶nie zacznij? Wtedy wymianê masz niejako przy okazji.

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole
    A jeszcze zapytam, czy luz na maglownicy te¿ mo¿e dawaæ takie objawy (na kierownicy) ? No i jeszcze pomimo wymiany wahaczy, dr±¿ków, stabilizatorów s³yszê takie g³uche stuki (one maj± do¶æ du¿± czêstotliwo¶æ,jakby co¶ wpada³o w wibracje i teraz siê zastanawiam czy to ma co¶ wspólnego z t± niespokojn± kierownic±, czy jest jaka¶ inna przyczyna (np. amortyzatory).

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Masz EDC w aucie?

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    Jak pewnie wiesz E38 ma trochê inaczej zbudowany uk³ad kierowniczy ni¿ w innych autach. Nie ma tu klasycznej maglownicy tylko przek³adnia + wajchy + dr±¿ek ¶rodkowy i koñcówki. Luz mo¿e byæ tylko na sworzniach, dopuki nie wyjmiesz to siê nie dowiesz czy maj± luz, ew tuleja (7) ew zwalony wieloklin. Nie ma du¿o do szukania... A no i jeszcze kiedy¶ widzia³em w e31 taki przypadek jak trochê d³uba³em w warsztacie z Bmw ¿e typ siê chwialil ¿e testowa³ i 280 poleci.. my go na podno¶nik a ¶ruby od tych ramion obydwie lu¼ne...mo¿na by³o palcami odkrêcaæ.

    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. [audio/video] 2 suby, a basu prawie nie czuæ:/
    Przez e4r5t w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 21:39
  2. [mechanika] D³awi siê i czuæ zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 19:37
  3. [opony] Nie wiem jakie powinienem mieæ cisnienie w oponach
    Przez Supermen w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 20:58

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •