Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 21 do 29 z 29

W±tek: Czy na kierownicy powinienem czuæ jakiekolwiek nierówno¶ci, stukniêcia?

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    a czujesz te stuki na pedale hamulca?
    Na pedale hamulca to mo¿e byæ co najwyzej klepanie absu jak masz nie dzia³aj±cy ABS i trakcje,
    Mi te¿ dr¿y kiera. Wcze¶niej by³o to przy 80, wymieni³em dr±¿ek kierowniczy z koñcówkami itd i teraz mi dr¿y przy 90-100 ;-) kolejne za co siê zabieram to wachacze ty³ + gumy w wozku

    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka

  2. #22
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Sk±d
    Krk
    Cytat Zamieszczone przez Prima Zobacz posta
    Na pedale hamulca to mo¿e byæ co najwyzej klepanie absu jak masz nie dzia³aj±cy ABS i trakcje,
    Mi te¿ dr¿y kiera. Wcze¶niej by³o to przy 80, wymieni³em dr±¿ek kierowniczy z koñcówkami itd i teraz mi dr¿y przy 90-100 ;-) kolejne za co siê zabieram to wachacze ty³ + gumy w wozku
    Chyba ¼le doczyta³e¶... koledze nie "dr¿y kiera" tylko czuje na kierownicy nierówno¶ci w postaci stuków.

    Ja wymieni³em ju¿ dr±¿ek ¶rodkowy z koñcówkami i wci±¿ jak przejade przez jak±¶ nierówno¶æ któr± pokonuje prostopadle do kó³ to praktycznie nie w momencie jechania po nierówno¶ci tylko z opó¼nieniem mo¿e sekundy czuæ lekkie stukniêcie i czuæ to te¿ jak najade na co¶ i lekko hamuje na pedale hamulca. Wydaje mi siê ¿e to jest luz na przek³adni którego nie da siê ju¿ skasowaæ, pozostaje tylko wymiana. Druga opcja to jakie¶ luzy na kolumnie kierowniczej.

  3. #23
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Masz jeszcze co¶ takiego jak krzy¿ak kolumny kierowniczej jest schowany za przek³adni±.

  4. #24
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    Fakt ja ¼le siê wyrazi³em oprócz dr¿enia które mam u siebie, objawem zmêczonych ju¿ przegubów kulowych w dr±¿ku kierowniczym by³y stuki przy przeje¿d¿aniu przez wyboje przy skrêconej kierownicy - w moim wypadku oczywi¶cie. Temat znikn±³ po wymianie a dr¿enie zosta³o, pewnie wina wachaczy albo tuleji - nied³ugo mo¿e uda siê ogarn±æ

    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka

  5. #25
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Sk±d
    UK Felixstowe
    Cytat Zamieszczone przez ptrk88 Zobacz posta
    Cze¶æ, cieknie mi w³a¶nie blisko wnêki ko³a zapasowego. Ten wyciek jest niewielki (w gara¿u widoczne ¶lady + dolewka p³ynu co jaki¶ czas (ok 20ml na miesi±c). Czy tak± nieszczelno¶ci± mam siê martwiæ?
    Tak powiniene¶ siê tym martwiæ tam jest bardzo wysokie ci¶nienie je¶li ci to ulegnie awarii zostaniesz bez wspomagania kierownicy i nigdzie nie pojedziesz. Niektórzy zamykaj± obwód od niwo i pozbywaj± siê problemu razem z pozbyciem sie Nivo. Nie polecam tego rozwi±zania wystarczy zarabiarka do przewodów hamulcowych i przewody miedziane lub jak w oryginale stalowe mo¿esz dostaæ ATE robi bardzo podobne jakie masz teraz. Koszt materia³ów jest bardzo niski najwiêkszy problem to zdjêcie wydechu. I cieszysz siê z nivo. Je¶li chcesz to zasklepiæ zdejmij lewa os³onê za przednim ko³em i tam robisz „U”.

  6. #26
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole
    Wymieni³em w miêdzyczasie tuleje gumowe stabilizatora. Wydaje mi siê, ¿e jest nieco lepiej, ale wiecie jak to jest jak siê cz³owiek za d³ugo przys³uc***e. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Jakich dolegliwo¶ci mo¿na siê spodziewaæ ze strony zu¿ytych lub uszkodzonych amortyzatorów i ewentualnie podzespo³ów z nimi zwi±zanych (dodam, ¿e na stacji diagnostycznej amorki na 75 % wskazuje maszyna)?

  7. #27
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Mirant
    Do³±czy³
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    hej , je¶li masz edc to z do¶wiadczenia wiem ¿e na stacji diagnostycznej sprawdzanie amortyzatorów jest niewiarygodne kilka przypadków ju¿ mia³em pocz±wszy od mojej e38 te¿ amortyzatory 68-70 % a po wyjêciu jeden lata³ jak stara k... mercedesy klasy GL ¿adna stacja nie jest wstanie zbadaæ amorków obiektywnie , wracaj±c do tematu mam bardzo podobny przypadek i te¿ nie mogê namierzyæ przyczyny amortyzatory z edc wymienione i dup... to samo :(

  8. #28
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole
    Ok,jestem po dosyæ du¿ym serwisie (czyt.kosztownym-1800z³). Uszczelniony ca³y system wspomaganie/samopoziomowanie (³±cznie z wymian± tego zaworka przy tylnej osi). Wra¿enia z jazdy: Jest znacznie lepiej. Na kierownicy nie czuje ju¿ tego co wcze¶niej. Nie jest idealnie przy pokonywaniu progów, krawê¿ników itp. , ale my¶lê, ¿e niestety czeka mnie jeszcze diagnostyka konkretna amorków. Serwis wykonany w Opolu Fastservice BMW (wra¿enia z serwisu?: Na trwa³o¶æ naprawy musimy oczywi¶cie poczekaæ, ale go¶æ bardzo konkretny. Widaæ, ¿e du¿o robi w BMW i wydaje siê uczciwy).

  9. #29
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Sk±d
    wroc³aw,opole
    Dzieñ dobry,
    Troche minê³o czasu od ostatniego wpisu, ale znalaz³a siê przyczyna tych dolegliwo¶ci o których pisa³em. Wymienione zosta³y ostatecznie ³ozyska amortyzatorów z przodu. Zawieszenie w koñcu dzia³a jak nale¿y. Kierownica zachowuje siê jakbym z salonu wyjecha³:))) Dodam jeszcze, ¿e dwóch mechaników nie zaleca³o wymiany tych ³o¿ysk ( nie prezentowa³y cech zu¿ycia czy uszkodzenia), ale ostatecznie jeden mechanik siê zdecydowa³ i efekt mnie zachwyci³:))

Podobne w±tki

  1. [audio/video] 2 suby, a basu prawie nie czuæ:/
    Przez e4r5t w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 21:39
  2. [mechanika] D³awi siê i czuæ zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 19:37
  3. [opony] Nie wiem jakie powinienem mieæ cisnienie w oponach
    Przez Supermen w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 20:58

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •