Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Czy na kierownicy powinienem czuć jakiekolwiek nierówności, stuknięcia?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    a czujesz te stuki na pedale hamulca?
    Na pedale hamulca to może być co najwyzej klepanie absu jak masz nie działający ABS i trakcje,
    Mi też drży kiera. Wcześniej było to przy 80, wymieniłem drążek kierowniczy z końcówkami itd i teraz mi drży przy 90-100 ;-) kolejne za co się zabieram to wachacze tył + gumy w wozku

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Cytat Zamieszczone przez Prima Zobacz posta
    Na pedale hamulca to może być co najwyzej klepanie absu jak masz nie działający ABS i trakcje,
    Mi też drży kiera. Wcześniej było to przy 80, wymieniłem drążek kierowniczy z końcówkami itd i teraz mi drży przy 90-100 ;-) kolejne za co się zabieram to wachacze tył + gumy w wozku
    Chyba źle doczytałeś... koledze nie "drży kiera" tylko czuje na kierownicy nierówności w postaci stuków.

    Ja wymieniłem już drążek środkowy z końcówkami i wciąż jak przejade przez jakąś nierówność którą pokonuje prostopadle do kół to praktycznie nie w momencie jechania po nierówności tylko z opóźnieniem może sekundy czuć lekkie stuknięcie i czuć to też jak najade na coś i lekko hamuje na pedale hamulca. Wydaje mi się że to jest luz na przekładni którego nie da się już skasować, pozostaje tylko wymiana. Druga opcja to jakieś luzy na kolumnie kierowniczej.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Masz jeszcze coś takiego jak krzyżak kolumny kierowniczej jest schowany za przekładnią.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Fakt ja źle się wyraziłem oprócz drżenia które mam u siebie, objawem zmęczonych już przegubów kulowych w drążku kierowniczym były stuki przy przejeżdżaniu przez wyboje przy skręconej kierownicy - w moim wypadku oczywiście. Temat zniknął po wymianie a drżenie zostało, pewnie wina wachaczy albo tuleji - niedługo może uda się ogarnąć

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Cytat Zamieszczone przez ptrk88 Zobacz posta
    Cześć, cieknie mi właśnie blisko wnęki koła zapasowego. Ten wyciek jest niewielki (w garażu widoczne ślady + dolewka płynu co jakiś czas (ok 20ml na miesiąc). Czy taką nieszczelnością mam się martwić?
    Tak powinieneś się tym martwić tam jest bardzo wysokie ciśnienie jeśli ci to ulegnie awarii zostaniesz bez wspomagania kierownicy i nigdzie nie pojedziesz. Niektórzy zamykają obwód od niwo i pozbywają się problemu razem z pozbyciem sie Nivo. Nie polecam tego rozwiązania wystarczy zarabiarka do przewodów hamulcowych i przewody miedziane lub jak w oryginale stalowe możesz dostać ATE robi bardzo podobne jakie masz teraz. Koszt materiałów jest bardzo niski największy problem to zdjęcie wydechu. I cieszysz się z nivo. Jeśli chcesz to zasklepić zdejmij lewa osłonę za przednim kołem i tam robisz „U”.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    Wymieniłem w międzyczasie tuleje gumowe stabilizatora. Wydaje mi się, że jest nieco lepiej, ale wiecie jak to jest jak się człowiek za długo przysłuc***e. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Jakich dolegliwości można się spodziewać ze strony zużytych lub uszkodzonych amortyzatorów i ewentualnie podzespołów z nimi związanych (dodam, że na stacji diagnostycznej amorki na 75 % wskazuje maszyna)?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    hej , jeśli masz edc to z doświadczenia wiem że na stacji diagnostycznej sprawdzanie amortyzatorów jest niewiarygodne kilka przypadków już miałem począwszy od mojej e38 też amortyzatory 68-70 % a po wyjęciu jeden latał jak stara k... mercedesy klasy GL żadna stacja nie jest wstanie zbadać amorków obiektywnie , wracając do tematu mam bardzo podobny przypadek i też nie mogę namierzyć przyczyny amortyzatory z edc wymienione i dup... to samo :(

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    Ok,jestem po dosyć dużym serwisie (czyt.kosztownym-1800zł). Uszczelniony cały system wspomaganie/samopoziomowanie (łącznie z wymianą tego zaworka przy tylnej osi). Wrażenia z jazdy: Jest znacznie lepiej. Na kierownicy nie czuje już tego co wcześniej. Nie jest idealnie przy pokonywaniu progów, krawężników itp. , ale myślę, że niestety czeka mnie jeszcze diagnostyka konkretna amorków. Serwis wykonany w Opolu Fastservice BMW (wrażenia z serwisu?: Na trwałość naprawy musimy oczywiście poczekać, ale gość bardzo konkretny. Widać, że dużo robi w BMW i wydaje się uczciwy).

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    Dzień dobry,
    Troche minęło czasu od ostatniego wpisu, ale znalazła się przyczyna tych dolegliwości o których pisałem. Wymienione zostały ostatecznie łozyska amortyzatorów z przodu. Zawieszenie w końcu działa jak należy. Kierownica zachowuje się jakbym z salonu wyjechał:))) Dodam jeszcze, że dwóch mechaników nie zalecało wymiany tych łożysk ( nie prezentowały cech zużycia czy uszkodzenia), ale ostatecznie jeden mechanik się zdecydował i efekt mnie zachwycił:))

Podobne wątki

  1. [audio/video] 2 suby, a basu prawie nie czuć:/
    Przez e4r5t w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 20:39
  2. [mechanika] Dławi się i czuć zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 18:37
  3. [opony] Nie wiem jakie powinienem mieć cisnienie w oponach
    Przez Supermen w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 19:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •