Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Skrzynka bezpieczników

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    37

    [ elektryka] Skrzynka bezpieczników

    Stałem się chwilowo posiadaczem drugiej siódemeczki, ale ma trochę problemów z elektryką i zacząłem szukać od skrzynki bezpieczników. Prosiłbym o pomoc.

    Do tematu załączam dwa zdjęcia - skrzynki i spis bezpieczników:



    Czy to nie problem, że kilku z nich brakuje? I który z nich odpowiada za fotel kierowcy, a który pasażera? Powiem szczerze, że nr w spisie niewiele mi mówią. :-)

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wiesz co jest najlepsze? Ja mam ich sporo mniej a mam niemal wszystko co mogło być w tamtych latach w samochodzie... :/ póki co nie zauważyłem aby coś nie działało tak jak trzeba
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    37
    No ja w mojej Buni też mam ich mniej, ale ta pożyczona (na dłuższy czas :P, rocznik 94, wersja chyba full na ten rok) ma coś takiego jak na wyżej załączonych obrazkach i też mnie to zastanawia. :-) W skrzynce jest też sporo innych, których na zdjęciu nie widać, druga tego typu skrzyneczka z ok. 20 sztukami jest w bagażniku. I trochę mnie to wszystko przeraziło. ;-)

    Chodzi mi jednak o to, dlaczego niektórych po prostu nie ma? Wydaje mi się, że powinny być wszystkie? No a co do foteli, to nie działają w ogóle. :/

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    a może jest za dużo?? Może ktoś coś trenował. Dla mnie jak nie ma czegoś w aucie to i tak prądu nie będzie na tych bezpiecznikach... jak masz jakiś miernik to sprawdź czy są na wszystkich prądy jak tak to ja nie mam już w ogóle tematu :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    37
    Znalazłem dość spore ułatwienie, innym podejrzewam, że też się przyda: http://www.aqaris.ee/asjad/BMWFUSES.pdf

    Idę bawić się dalej. :-)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jesli achh troszkę pomysłu....


    wiec wyciągasz bezpiecznik i sprawdzasz czy ma przejście.... ma jest ok przed wsadzeniem go w to samo miejsce sprawdzasz oczkami czy są w miejscu gdzie go wsadzasz piny ....
    jesli sa wsadzasz


    jeśli czegoś nie masz w aucie to nie masz kabli do tego czego niema !
    to nie ja ponczyk z dawnych lat ze auto nie miało klimy a maila instalacje cala

    po sprawdzeniu bezpieczników tych co masz powkładane ... sprawdzasz dziury puste... czy sa w niej oba piny do wsadzenia .... jeśli będzie jeden (tak zawsze jest) to znaczy ze nie masz co go wkładać...bo nie instalacji dalej za bezpiecznikiem

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez oSSk
    Znalazłem dość spore ułatwienie, innym podejrzewam, że też się przyda: http://www.aqaris.ee/asjad/BMWFUSES.pdf

    Idę bawić się dalej. :-)
    Teraz prosimy ambitnego o tłumaczenie na PL :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    wiec wyciągasz bezpiecznik i sprawdzasz czy ma przejście.... ma jest ok przed wsadzeniem go w to samo miejsce sprawdzasz oczkami czy są w miejscu gdzie go wsadzasz piny ....
    jesli sa wsadzasz

    po sprawdzeniu bezpieczników tych co masz powkładane ... sprawdzasz dziury puste... czy sa w niej oba piny do wsadzenia .... jeśli będzie jeden (tak zawsze jest) to znaczy ze nie masz co go wkładać...bo nie instalacji dalej za bezpiecznikiem
    Skoro tak jest, to dzięki za radę, na pewno będzie łatwiej. :-)

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Teraz prosimy ambitnego o tłumaczenie na PL :)
    Zaraz wrzucę wersję PL. :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •