Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: E65 745i wypadanie zapłonów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy

    Post E65 745i wypadanie zapłonów

    Panowie, temat mechaniki samochodowej jest mi dobrze znany, mechanikuje już od wielu lat, ale w tym wypadku wole się dopytać, żeby przypadkiem nie zepsuć czegoś bardziej niż jest.

    Podobny temat założyłem na bmw-klub polska niestety żadnej odpowiedzi się nie doczekałem. Więc do rzeczy.

    Samochód kupiłem w środę z przebiegiem 240 tys km, od handlarza na "niemca". chodził dobrze się zbierał, skrzynia działa tak jak trzeba, stukanie w zawieszeniu dosyć odczuwalne (to akurat dla mnie nie problem). Po ujechaniu 100 km, spokojnie bez pałowania i sprawdzania ile fura pójdzie, przy wyprzedzaniu wyskoczył check, komunikaty mam jeszcze po niemiecku, ale doczytałem się że to błąd silnika i ograniczenie jego mocy. Po ponownym odpaleniu błąd zniknął, ale przy próbie dynamicznej jazdy, obroty w zakresie 4 - 4,5 tys check pojawia się ponownie. wróciłem do domu prawie 500km. na drugi dzień, komputer i co sie dzieje. Dysponuje fejsem obd2 viaken its, błedy silnika czyta jak należy. zapisanych było 4:

    p0420 - układ katalizatora poniżej granicznej wydajności
    p0363 - nieznany - z doświadczenia wiem że oznacza on wypadanie zapłonów na losowych cylindrach
    p1343 - wypadanie zapłonu przy odcieciu paliwa (cylinder 2)
    p1341 - wypadanie zapłonu przy odcieciu paliwa (cylinder 1)

    Błedy skasowałem, po jezdzie próbnej zarejestrowane zostały 2 - p0363 oraz p1343.

    Na początek wymieniłem świece - i tu moje pierwsze pytanie - czy świece muszą być dokładnie takie jak zaleca producent? założyłem świece DENSO 1 elektrodowe, stare były boscha 2 elektrodowe.

    zamówiłem również jedną cewkę na wymianę tej która niby kulała. Po wyjeciu starych cewek, w zasadzie każda jedna była upaprana w oleju - czy olej mógł im zaszkodzić?

    założyłem wszystko spowrotem i tu moje ździwienie, samochód dławi się kaszle i wywala kolejno błedy cylindrów 1,2,3,4 oraz błąd p0363, czasem stukać terkotanie z silinika - tylko gdy traci moc i przestaje chodzić na wszystkie gary. doczytałem już że cewek się nie adaptuje i czy wyżej wymienione świece mogą powodować wypadanie zapłonów?

    Silnik ewidentnie zaczął bardziej kuleć po moim zabiegu. Skąd ten olej w gniazdach świec? INPA będzie we wtorek, wtedy będe mógł podać wiecej danych na temat pracy silnika. Dodam że odpala na pół obrotu silnika, nie dymi, nie ciągnie wody, stare świece miały ciemny osad na elektrodach. Bardzo was proszę o pomoc - wiem że silnik jest skomplikowany, ale dam sobie z waszą pomocą z nim radę.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Walczyłem z podobnym problemem w e53 m54. Co prawda oleju w cewkach nie było (szok jakiś!), bylo wypadanie zapłonu na 1 cylindrze najczęściej do tego terkotanie niby z silnika. Podmieniałem cewki, świece, wtryski. Okazało się że przytykało katalizator, po wymianie jak ręką odjął. Nie jestem znawcą e65, ale jedno elektrodowa świeca w silniku 4,4 ?

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Kat przy takim przebiegu nie powinien być zatkany, chyba że od dawna się coś złego działo z silnikiem. Temat wypadania zapłonu, którego nie da się uleczyć wymianą świec i cewek jest dość dobrze znany. Możesz spróbować najpierw wymienić komplet świec (na takie jak należy, ja brałem takie: https://www.aso-bmw.pl/product/view/id/58862/) i cewki, a jak to nie pomoże, to przeszukaj forum "wypadania zapłonu valvetronic", silniki gdy zakatowane, cierpią na przytarte dźwigienki pośrednie.

    Olej w gniazdach świec to najprawdopodobniej dowód, że coś już było majstrowane i uszczelki na rurkach od świec puszczają, część nr 12:
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...indrow/#part12

    Zestaw naprawczy dźwigienek jest dość drogi:
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...u-wlot/#part16

    Podmienianie tylko przytartych może spowodować, że wypadanie przeniesie się na inne cylindry. Kolega Twin7 dość mocno temat przerabiał. Jak dobrze pamiętam, kupił komplet używanych i jakoś to pomiksował i ostatecznie się udało. Ważne jest, żeby dźwigienki były odpowiedniej klasy. Ale żeby nie straszyć, zacznij faktycznie od świec i cewek.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    No właśnie jeśli chodzi o świece, wziąłem takie jakie mieli od ręki W hurtowni gdzie mam wszystko właściwie bez marży.

    A jeśli chodzi o kata, można to wyciąć całkiem czy komputer zglupieje? Broń boże nie myślę o drutowaniu na ryja tego, pytam bo nie wiem jak ten silnik reaguje na takie zabiegi. Do tej pory jeździłem 607 3.0 v6 i wiem że tam pierwsze katalizatory muszą być aby utrzymać odpowiednie ciśnienie w wydechu.

    Dodam że beta nie ma podtlenku LPG

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zdarzały się egzemplarze z wyciętymi katami, ale wtedy trzeba kombinować z sondami, co są za katami. Bez nich komp głupieje, a bez katów dają złe odczyty i koło się zamyka. Katy bym sobie na razie odpuścił. Upewnij się, że z układem zapłonowym jest wszystko ok. Możliwe, że ten olej też nie pomaga. Żeby wymienić rurki na nowe, albo jakoś uszczelnić te co masz, trzeba zdjąć pokrywy zaworów.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    A po czym poznać że stare dzwigienki są złe? Wyginaja się? Da się to jakoś zmierzyć? Dodam że do wymiany świec silnik pracował dobrze do 4,5 tyś obrotów. Potem terkotanie (nie zawsze) i spadek mocy.

    Vanos temat rzeka, wiem że da się go zregenerować tylko nie znalazłem nigdzie zestawu dedykowanego do n62.

    We wtorek mam zamiar rozebrać przód samochodu i dostać się do rozrządu i alternatora bo leje się spod niego.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Vanosy w N62 się nie psują, dlatego nie ma zestawów naprawczych. Dźwigienek nie poznasz, czy są dobre, czy nie. One mają odchyłki (żeby nie skłamać) w mikronach i to wystarczy, że coś nie tak będzie.

    Poczytaj ten temat:
    http://7er.pl/showthread.php/33873-N...-n62-e65/page6

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    Ok dzięki, widzę że podstawa podstawy diagnostyki w tym silniku to inpa i tym podobne. Do wtorku w takim razie wstrzymuje się z wszelkimi kombinacjami i wymysłami.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Zdarzały się egzemplarze z wyciętymi katami, ale wtedy trzeba kombinować z sondami, co są za katami. Bez nich komp głupieje, a bez katów dają złe odczyty i koło się zamyka. Katy bym sobie na razie odpuścił. Upewnij się, że z układem zapłonowym jest wszystko ok. Możliwe, że ten olej też nie pomaga. Żeby wymienić rurki na nowe, albo jakoś uszczelnić te co masz, trzeba zdjąć pokrywy zaworów.
    Nie zgodzę sie że komputer świruje gdy nie ma katów.
    Ja nie mam i jedyne co wywala to check engine.
    Sondy za katem niczego nie regulują. To sondy tzw ECO.
    Pisząc check engine tylko w zegarach. Błedy w kompie to secondary air i konwersja katów.
    Sondy przed katem ustawiaja dawkę.


    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Sprawdź na początek w jakim stanie są membrany w odmach. Jak będą popękane to cyrk masz pewny. Jedna sztuka około 50-60 zeta.
    https://www.google.pl/search?q=odma+...QQ9E16pbTZSiM:

Podobne wątki

  1. [silnik] wypadanie zapłonów cylinder 5,6,7,8
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 02:05
  2. [elektryka] Wypadanie zapłonów E38 750I 1997r
    Przez bolomanolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 12:26
  3. Wypadanie zapłonów BMW E38 740i LPG
    Przez Demon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 17:02
  4. [silnik] poranne wypadanie zapłonów
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 16:52
  5. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •