Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: problem z przepalaniem mieszanki ? n62

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz

    Post problem z przepalaniem mieszanki ? n62

    witam ma problem z ktorym borykam sie od dłuższego czasu mianowicie efekty sa nastepujace auto na biegu jalowym pracuje równo ciepły zimny. podczas jazy ok 50-60km/h wciskając pedał gazu lekko auto nie chce przyspieszać tylko jak wcisne mocniej nastepuje redukcja i auto jedzie fajnie. podczas wciskania lekko słyszę przez szybe takie ,, pufanie '' ze strony kierowcy z wydechu. powiem tak nie ma żadnego wypadnia zapłonu. objawy tez miałem przed tymi zabiegami czyli:
    -wymiana rurki płynu pod kolektroem ssacym
    -zrobieniem uszczelniaczy
    -wymiana świec ( są NGK 4 elektrody)wymienione jakies 5tys km przed uszczelniaczami (nie wiedziałem ze siadły jestem nowym nabywcą )
    -wymiana cewek (są beru 8szt) jest lepiej bo nie redukuje odrazu i powoli mogę sie rozpedzać ale jeszcze słychac pufanie .
    teraz pokazuje termostat jammed (zaciety ) juz zamówiony ale raczej to nie ma wpływu na te oznaki
    chce spróbować jeszcze kupić inne świece ale nie wiem czy kasy nie wydam bezsensu. gdzie jeszcze szukać przyczyny ?aha przepływka na wolnyvh pokazuje od 13-16kg/h ale jak dodam lekko gazu to wartośc rośnie i automatycznie wyskakuje ! podczas jazdy nawet wrtosc siega ok 300kg/h czzy to jest ok?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Są jakieś errory z inpy ? Świece są ok. Na nie nie zwracaj uwagi Próbowałeś jezdzić z odpiętą przepływką albo podmienić od kogoś na próbę?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    nie mam od kogo pożyczyć przepływki mam dwie jedna była zamontowana przy kupnie ale kupiłem używana szukając przyczyny. na tej pierwszej auto jest delikatnie zamulone ( chyba ze jestem juz przewrażliwiony ) myslałem zeby kupić świece denso jedno elektrodowe góra dwu tak na próbe bo moze moje ngk szlak trafił jak brał olej . aha efekty tej złej pracy motoru lepiej odczuwa sie na zimnym motorze jak pasek (temp. silnika jest na poziomie 5,5tys obr) . inpa pokazuje termostat jammed (zaciety) oraz czujnik położenia wałka rozrządu wydechowy bank 1 czujnik zmieniony był na febi auto gorzej pracowało teraz używany org. 100% sprawny bo był zmieniony z ssącym i błedu nie wywalił ale jak na wydechowym juz tak czyli nie bedzie to czujnik tylko coś innego

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A skrzynia ok hmm ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    skrzynia ok była diagnozowana przez warsztat, który naprawia asb oraz wymieniony został tam olej. ewidentnie to jest nie przepalanie mieszanki

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A nie będzie to problem od strony Valvetronica w takim razie ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    pokazuje czujnik wałka rozrządu bank 1 ( co mogło sie spierniczyć od strony mechanicznej ? ta zębatka na rozrządzie wałek wytarty czy cos jeszcze?) dzis jeszcze zauważyłem ze jak na biegu jałowym wcisne pedał gazu szybko tak na 25% długości to reaguje silnik wolniej niz pedał gazu

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A kasowałeś wszystkie adaptacje silnika ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    właśnie nie wiem czy dobrze bo grzebałem kiedyś w inpie( było coś takiego w konfiguracji klawiszy F2 i shift) ale raczej nie zrobiłem tego dobrze bo mam wersje niemiecka a z językiem takim ciężko

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    kurcze moze bierze lewe powietrze bo jak wczesniej pisałem. jak wcisne lekko ale szybko pedał gazu to słysze jakby łykniecie powietrza i reaguje pozniej. ( takie zassanie słyhać w tylnej części kolektora ssącego ale nie mogłem zlokalizować

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 16:47
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 23:42
  3. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 00:25
  4. [ elektronika] [750 m73n] nieprawidłowy skład mieszanki
    Przez monster_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 19:35
  5. [silnik] e38 błąd dopasowania mieszanki czy cos takiego
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •