Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ wnetrze] Jak wyjąć przednie fotele

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34
    BMW
    e32
    Skąd
    Polska

    [ wnetrze] Jak wyjąć przednie fotele

    Witam

    Z racji tego, że podjąłem się odświeżenia skórki mam problem. Zaznaczam, że na razie tylko wstępnie oglądałem jak jest mocowany fotel do podwozia. Jednak nie jestem pewny jak je bezproblemowo i nie uszkadzająć niczego wyjąć (nie chcę pourywać kabli od grzania, sterowania elektr. i pamięci). W związku z tym proszę o podpowiedzi jak wyjąć fotele z e32.
    Nadmienię że to fotele recaro - nie wiem czy jest jakaś różnica ze zwykłymi w mocowaniu.

    W e30 było łatwo - 2 śruby i 2 nakrętki i fotel schodził ... tutaj nie widzę takiego rozwiązania jak w e30 ... może źle patrzę...

    Proszę o pomoc
    Z góry bardzo dziękuję

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    BMW
    E38, 750iA
    Skąd
    Kielce
    Nigdy tego nie robiłem ale... ale na Twoim miejscu zaczął bym od szukania na stronie: http://bmwe32.masscom.net/ kliknij na FIXES potem BODY AND INTERIOR a następnie SEAT SWAPPING. Mam nadzieję, że troszkę pomoge. Pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Fotel trzyma się na torxach,widać w linku kolegi powyżej,może to też ci się przyda
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...il_mechanical/

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Dajesz fotel maksymalnie do przodu, na końcu każdej szyny będzie śruba na nasadkę torx- odkręcasz je całkowicie i tył fotela podnosisz do góry... z przodu fotele trzymają się na takich pazurkach widocznych na początku szyny. Nic nie uszkodzisz, nie martw się...
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34
    BMW
    e32
    Skąd
    Polska
    dzięki za odpowiedzi:)

    Zaraz po Świętach się zabiorę za to:)

    A tymczasem idę montować tylną kanapę po odświeżeniu:) w domu wygląda extra:) z czasem wrzucę fotki:)

    Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    53
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Głowaczów
    Tylko te pazurki mogą trzymać fotel dość mocno. Ja się trochę namęczyłem zanim wyjąłem swoje. Dopiero z pozycji tylnej kanapy wypychanie nogami działa szybko i sprawnie ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Ja proponuję najpierw podniesienie fotela za pomocą dźwigni maxymalnie do góry, następnie odkręcenie plastikowej osłony , która osłania dźwigienki w fotelu (2 śrubki i jeden klips). To pozwoli Ci dojść do śruby trzymającej mocowanie pasa bezpieczeństwa i odkręcenie go. Skoro chcesz wyciągnąć fotel z auta to pas przecież trzeba odkręcić , nie wiem czemu koledzy o tym nie wspomnieli :D . Jak już odkręcisz pas z fotela to odkręć 2 torxy z tyłu szyny w podłodze , następnie siedząc na tylnej kanapie (opuść wcześniej fotel na sam dół) przechyl go w stronę przedniej szyby a następnie pchnij aby wyśliznął się z przednich haków (pazurków :) )i fotel masz gotowy do wyciągnięcia. Pamiętaj , że pod fotelem jest stalowa linka (nie pamiętam do czego), którą musisz odpiąć (bolec linki jest na specjalnym zatrzasku) żeby nie urwać jak będziesz wyciągał fotel.

    pozdrawiam

    bosman

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Ta stalow linka służy do automatycznej reg. wysokści pasów przy przesówaniu fotela do tyłu i do przodu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez micky1987
    Ta stalow linka służy do automatycznej reg. wysokści pasów przy przesówaniu fotela do tyłu i do przodu
    Ooooo właśnie , o to właśnie chodzi ;) :pada:

    pozdrawiam

    bosman

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34
    BMW
    e32
    Skąd
    Polska
    Dobrze, że się jeszcze nie zabrałem za wyjmowanie fotela bo nowych ważnych informacji się dowiaduję. Mam pytanie związane z tymi śrubami z tyłu szyn. To jest torx wiem widziałem je już ale nie wiem jaka wielkość klucza. A z tego względu że nie posiadam żadnych kluczy torx'owych to proszę jeśli ktoś wie o jakim numerze kupić nasadkę aby odkręcić te śruby.
    I jeszcze jedno pytanie - po wykręceniu śrub i wypięciu z "ząbków" (też wiem już które to) i odpięciu tej stalowej linki czy jeszcze coś będzie trzeba odpiąć? tzn. na pewno ale nie wiem ile szt. wtyczek mogę się spodziewać. Fotele z grzaniem, elektryką, pamięcią.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •