Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: M62B44TU planowanie głowicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar magmichal05
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    23
    BMW
    e38 740i M62TUB44
    Skąd
    Polska

    Post M62B44TU planowanie głowicy

    Witam serdecznie

    Wycieka mi olej z silnika najprawdopodobniej na uszczelce głowicy. Nie ma tragedii ale wolę się powoli szykować do remontu.
    Chciałem zapytać o koszty całej operacji i listę części które muszę obowiązkowo wymienić przy planowaniu głowicy. Ludzie w takich sytuacjach sprzedają samochody a że w końcu było mnie stać na spełnienie swojego marzenia to byłbym durniem gdybym ją teraz sprzedał...

    Proszę was o listę części które będą potrzebne, i jakiś namiar na warsztat w okolicach Poznania który dobrze splanuje mi głowicę. Nie znam się na tym więc pytam fachowców :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Cytat Zamieszczone przez magmichal05 Zobacz posta
    Witam serdecznie

    Wycieka mi olej z silnika najprawdopodobniej na uszczelce głowicy. Nie ma tragedii ale wolę się powoli szykować do remontu.
    Chciałem zapytać o koszty całej operacji i listę części które muszę obowiązkowo wymienić przy planowaniu głowicy. Ludzie w takich sytuacjach sprzedają samochody a że w końcu było mnie stać na spełnienie swojego marzenia to byłbym durniem gdybym ją teraz sprzedał...

    Proszę was o listę części które będą potrzebne, i jakiś namiar na warsztat w okolicach Poznania który dobrze splanuje mi głowicę. Nie znam się na tym więc pytam fachowców :)
    Niema co rozbierać silnika jeśli nie masz pewności że padła uszczelka. Czy mocno spada poziom oleju, czy silnik ma ślady oleju wokół uszczelki ? Olej może uciekać np uszczelką miski olejowej. Na start zrób sobie test na występowanie CO2 w układzie chłodniczym - zestawy do kupienia na allegro za 30 zł. Co do czesci które się standardowo wymienia podczas robienia uszczelki to tak jak wspomniałeś planowanie głowicy, uszczelka, szpilki i zestaw rozrządu.

    Odnośnie polecanych warsztatów, słyszałem dobre opinie o 'Swap Garage' w Poznaniu chociaż osobiście nigdy nie robiłem u nich auta.

    Pzdr

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 06-10-2017 o 14:58

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    601
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Miałem podobny przypadek, ale z silnikiem diesla. Umyłem odtłuszczaczem miejsce wycieku i nałożyłem pastę do naprawy bloków silnika.
    Ta pasta po zaschnięciu jest usuwalna tylko szlifierką. Już nigdy więcej wycieków w tym miejscu nie zauważyłem.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. poprawa osiągów e38 m62b44TU
    Przez matiqq w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 12:29
  2. Wrocław , planowanie mega spota
    Przez szczurek w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 16:29
  3. [Stag] STAG 300 PLUS do M62b44tu????
    Przez mpower007 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 23:02
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •