Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Konkretny pakiet startowy- ile?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Skąd
    +4822

    Post Konkretny pakiet startowy- ile?

    Witajcie Panowie, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem e38, pewnie uda się dopiero w przyszłym roku- na razie zbieram wszystkie możliwe informacje, żeby nie być potem zaskoczonym. Na początku byłem zainteresowany wyłącznie 728i, jednak teraz w kręgu zainteresowań są również 735i oraz 740i w gazie- najważniejszy stan techniczny. Tutaj kieruje do was pytanie- powiedzmy, że za jakieś maks 6 tysięcy euro/30 tysięcy PLN kupuje auto w niezłej kondycji mechanicznej- ile muszę szykować na wymiany, żeby nie zawracać sobie głowy warsztatami chociaż przez parę miesięcy? Oczywiście wiem, że wszystko zależy od stanu konkretnego egzemplarza, ale wydaje mi się, że w tym budżecie można znaleźć coś niezajechanego. Powiedzcie, czy warto od razu wymienić takie rzeczy jak rozrząd+vanosy? Coś w skrzyni? Wisko? Proszę o odpowiedzi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Na początek to wszystkie oleje, filtry i płyny. Dobrze jest odkamienić układ chłodzenia. Co do reszty to zależy co było robione, może kupisz już po wymianie rozrządu i regeneracji vanosów. Także skup się na olejach i filtrach, policz ile to wyniesie itp.

    Rozrządem czy skrzynią będziesz się martwił jak będziesz oglądał konkretny model.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Skąd
    +4822
    No spoko, akurat wymiany typu filtry, olej w silniku i skrzyni, klocki itp to jasna sprawa- to trzeba zrobić po zakupie każdego auta, ale i tak dzięki za odpowiedź. Może nie sprecyzowałem pytania- chodzi mi o newralgiczne punkty 7er, takie, którymi różni się od innych aut. Co rozumiesz przez odkamienienie układu chłodzenia?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Są specjalne środki które wlewasz do płynu chłodniczego i silnik sobie pracuje paręnaście min. Ja stosowałem, akurat miałem w miarę czysty płyn jak spuszczałem, ale widziałem zdjęcia gdzie zlatywała ruda woda.
    Nie wszyscy stosują dobre płyny chłodnicze i leją co popadnie. Akurat w BMW przez lata utarło się, że sprawdzone to ori BMW, lub Prestone, ja mam ten drugi.

    Co do słabych punktów e38 to jest temat tutaj na forum, poszukaj i poczytaj.
    Jeśli chodzi o silniki to 2,8 są praktycznie pancerne, a V8 boli rozrząd, odkręcające się pompy oleju, vanos po lifcie, jak źle taktowany to i zatarte cylindry.
    Wszystko leży od tego jak kto dbał. Silnik - silnikowi nie równy.

Podobne wątki

  1. [pozostale] E65 n62 Pakiet startowy
    Przez Łosiowy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2016, 18:36
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 22:11
  3. [mechanika] Amortyzatory przód ? Konkretny wybór
    Przez ROBERTO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 15:20
  4. Nie ma to jak konkretny komentarz :D
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 21:53
  5. [mechanika] Bieg startowy automat ----
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 17:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •