Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: m60b40 problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    6
    BMW
    BMW 740i e32 93r
    Skąd
    Mikołów

    Post m60b40 problem

    Witam, mianowicie mam problem ze swoim e32 m60b40 + LPG sekwencja. Auto dosłownie żyje swoim życiem, raz chodzi równo jak stół, a raz trzęsie budą jak opentane. Na odcinku 11km autem dosłownie jedzie się conajmniej dziwnie, na jednych światłach chodzi na 8 garów na drugich już może pracować na 4 do tego nie ma mocy i strzela z wydechu. Podsumowując aute pracuje na tyle cylindrów ile ma ochotę i nie jest to zależne od pogody i od tego czy jadę na benzynie czy LPG (mam wrażenie, że na LPG pracuje lepiej), sytuacja może się zmieniać co jakiś czas jadąc tym autem. Dla przykładu po wczorajszych jazdach auto nie chciało wgl pracować na 8 cylindrów, tego samego dnia w nocy wsiadłem w auto odpaliłem i działało bez zarzutów :) gdy w aucie wariują cylindry wariuje też skrzynia, przeciąga szarpie ale jak już chwyci dobry dzień i auto pracuje jak należy nie ma z nią najemniejszych problemów. Byłem u gazownika i LPG na pewno jest wykluczone z problemu, podmineniłem sterownik silnika auto pracowało owszem, ale przez 2tys km i problem wrócił, nie ma różnicy czy jadę na starym czy nowym sterowniku. Wdg kompa wyskakują sondy, które wymieniłem z 2 lata temu na nieoryginalne poza tym tylko wypadanie zapłonu nic więcej, krokowy wyczyszczony, świece wymienione jakoś w lutym, odma przy podszybiu wymieniona. Poza tym głównym problem z którym się już borykam od majówki dochodzą głuche stuki w przednim zawieszeniu na żwirze albo drodze z kamyczkami, końcówki drązków wymienone, łaczniki wymienione, na stacji diagnostycznej nie pokazuje nic więcej, auto strasznie wibruje przy 80km/h oraz 120km/h do 60km/h jest spokój reszta prędkości znośne, felgi wywżone (proste, ori) geomteria zrobiona. Ma ktoś może jakieś pomysły, bo szczerze mówiąc ręce mi już opadają co do tego auta... Dodam, że silnik nie bierze oleju i odpalał zawsze jak miał prąd :D niezależnie od temp

    ps. Wie ktoś jak zakodować pilot? Już wielu z tym walczyło i nic, mam wrażenie, że alarm może być odłączony ale nigdy specjalnie nie zagłębiałem się w temat.

    BMW 740i e32 1993r

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jak silnik pracuje na odłączonym przepływomierzu?
    Przy 80, 120kmh buda wibruje czy np. kierownica?
    Jaki masz stan tarcz/klocków? Może to one powodują wibracje?

    Co do kodowania kluczyka to poczytaj TUTAJ.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    6
    BMW
    BMW 740i e32 93r
    Skąd
    Mikołów
    Hej dzięki za odpowiedź nie sprawdzałem tego ale odłącze go dzisiaj wieczorem i się przejadę.
    Co do tarcz i klocków, klocki były wymienone miesiąc temu a razem z tym tarcze przetoczone które jeszcze nadają spokojnie do hamowania.
    Wibracje na budzie, jak są klucze w drzwiach to nawet drżą :/

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    6
    BMW
    BMW 740i e32 93r
    Skąd
    Mikołów
    pod odłączeniu przepływki auto pracowało rowno, ale za to skrzynka przeszła w tryb awaryjny getribeprogramm czy cos w tym stylu, ręce opadają..

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ok, więc sugerowałbym podmienić przepływkę na sprawną, ew., jeżeli masz dostęp do DISa, sprawdzić live data i ile powietrza pobiera przepływka.
    Byc może jest uszkodzona/zabrudzona i masz zaburzoną mieszankę, stąd błędy sond i problemy z pracą na wszystkich cylindrach.

    Co do drgań przy 80, 120kmh - jeżeli drży buda to może to być tez wina tylnego zawiasu. Może coś tam się rozsypało?
    Warto go przejżeć.
    Skrzynię też bym sprawdził DISem, przy okazji sprawdzając poziom i stan oleju.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Grizzly
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E32 740iL individual
    Skąd
    Podkarpackie
    Nie wykluczone też że mogło stać się coś też z wałem napędowym, jeśli ma bicie to przy wyższych prędkościach będzie to odczuwalne, myślę że też warto go sprawdzić:)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    6
    BMW
    BMW 740i e32 93r
    Skąd
    Mikołów
    niestety nie mam dostępu ani do tego ani do tego, spróbuje pobrać program bo mam kabel interfejs więc większy problem z głowy, tylko dziwi mnie to, że skrzynia pracowała bez zarzutów i po odpięciu przepływomierza mogła przejść w tryb awaryjny? Od 3 lat nie miałem tego problemu, albo to bardzo dziwny zbieg okoliczności.
    Z tyłu mam Nivo, trzeba będzie podjechać do jakiegoś mechanika i go ładnie ponaciągać. W skrzyni miesiąc temu olej dolałem dosłownie weszła strzykawka, a olej całościowo wymieniony 2 lata temu.

    Dzięki za pomoc :)

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem z sondą lambda, pacjent to M60B40 z 95 r.
    Przez korzeń w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 07:18
  2. Odpowietrzenie M60b40 problem
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 22:46
  3. problem z zegarami m60b40
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 15:34
  4. BRC M60B40 Mały problem
    Przez Makaveli w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 21:27
  5. Wielki problem z silnikiem m60b40
    Przez kapitan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •