Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: BMW F01 vs Jaguar XJ X351 - co myślicie?

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Zacytuję sam siebie :) Panowie ja nigdzie nie napisałem że SUV jest wygodniejszy od 7er no może po za tymi z obniżonym zawieszeniem czy sportowymi fotelami i nie wiem czemu X6 zbiera takie baty wydaje mi się to dużą przesadą.
    Nie no, przecież nikt nie pisze, że X6 to jakieś dziadostwo. Po prostu porównujemy go do 7er gdzie niestety ustępuje praktycznie pod każdym względem. A jeszcze biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za X-a to dla mnie wybór jest prosty.
    Co do wsiadania do SUV-a to nie zgodzę się, że starszym osobom trudniej się wsiada do takiego auta niż do limuzyny. Zobaczcie ile starszych osób jezdzi obecnie właśnie SUVami czy Crossoverami. Jakby im się ciężko wsiadało to nie kupowali by takich aut. Oczywiście są modele gdzie wsiada się lepiej i takie gdzie jest gorzej ale to już chyba każdy sobie sprawdza przed zakupem.

  2. #52
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    OK, to doprecyzuję co miałem na myśli mówiąc "starsze osoby". Chodziło mi o seniorów 70+ a nawet 80+. Mam w rodzinie kilka takich osób i mam też od nich te informacje, że ciężko im się wsiada do tego i tego auta, bo wysoko. Z 7er jest tak, że tylna kanapa jest w miarę i wystarczy tylko przytrzymać drzwi. Z przedniego fotela trzeba takie osoby wspomóc ręką.

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    Dla osób starszych, o wzroście ok 175cm i kilku kilogramach nadwagi wsiada się źle :) Też na początku wydawało się, że będzie wygodniej, drzwi wielkie... no ale jednak jest dość wysoko i bez wspinaczki się nie da :D
    Co do całokształtu samochodu to też nie mówię że jest złe. Zwyczajnie porównując do 7er jest gorsze. :)

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    No to moja mama 165cm wzrostu jak jezdziłem X5 mówiła, że super jej się wsiada i wysiada. Na fotel siódemki się wpada i dużo ciężej z niego wysiąść szczególnie jak np. zaparkujesz między dwoma autami i nie możesz w pełni otworzyć drzwi. Musisz wtedy unieść całe ciało i jeszcze nie naturalnie się wygiąć. Rozwiązaniem w SUVie może być montaż stopni.

  5. #55
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Też mi się wydaje że wsiadanie do 7er jest prostsze niż wysiadanie które dla starszych MOŻE być problemem wiem po e38 i swojej mamie czy teściowej. Ale to akurat każdy powinien indywidualnie sprawdzić przed zakupem. Tak czy siak są zwolennicy SUV-a i 7er. Ja wybieram to pierwsze i jestem zadowolony.

  6. #56
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ja powiem tak odnośnie wsiadania

    po sprzedaży e66 a zakupie F01 przymierzałem się do zakupu Porsche Cayenne Turbo - full wypas itd super hiper
    Ja mam 180w i wsiadało mi się w miarę ok - w miarę bo jednak drzwi dla mnie wąskie zwłaszcza z tyłu ale ja jako kierowca rzadko jedzę z tyłu i bym przeżył ale moja matka kobieta 68l niska około 165 cm i tęga miałą ogromny kłopot z wsiadaniem zarówno do przodu jak i do tyłu dlatego popieram opinię @dammed1 że dla seniorów takie auto po prostu jest niewygodne.

    Co do samej X6 - ale tej z lat 2015-2019 podoba mi się mega X6M w wersji z benzynowym 575 km silnikiem ale cóż z tego jak auto z zewnątrz wygląda mega a w środku zegary jak w moim F02 z lat 2013 dodatkowo tak z tyłu mało miejsca że w porównaniu do 7er to jest mega małe auto choć wglądowo kreuje się na ogromne.
    Poza tym jak bym miał wydać 220 koła na takie auto to szczerze wolał bym serię G w napędzie xdrive w silniku benzynowym o mocy fabrycznej 450 i zrobić mu chipa na 600 km bo sa na rynku już takie firmy i latac 7er

    Choć ostatnio chyba się starzeje ale podoba mi się zupełnie coś innego niż BMW , tak tak coraz młodsze dupy i auta sportowe i mam zagwozdkę czy nie kupić typowego amerykańca
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #57
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    A jeszcze biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za X-a to dla mnie wybór jest prosty.
    Po tym jak zrobiliśmy w 36h 2800km kolega sprzedał tego X'a. Był biały,35d na dużym kole i z 59tys które go cenił nie działo się nic... tak więc ta cena nie jest taka duża jak się komuś może wydawać. Pamiętam jeszcze jak w 2016r bylem oglądać najtańsze X6 w Pl. Facet chcial 90k i byly dwie strony do malowania bo wyglądało to na lekka szkodę na AC, a normalna cena to była ponad 100k. Tak się szybko ceny zmieniły.

Podobne wątki

  1. BMW E38 750 Co myślicie?
    Przez edek852 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 19:28
  2. Jaguar s-type 3.0 v6 opinie
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 23:54
  3. [E38] 735 iL co o nim myślicie?
    Przez Blumen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 12:13
  4. Co myślicie o tej e46
    Przez Adus81 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •