Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: sonda lambda, zakleszczanie sie vanosa , czujnik połozenia wał skrzynia tryb awaryjny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    2
    BMW
    E38 2.8
    Skąd
    Szczecinek

    Post sonda lambda, zakleszczanie sie vanosa , czujnik połozenia wał skrzynia tryb awaryjny

    Witam jak w temacie problemów jest kilka , za równo kilka miesięcy się nad nimi głowie otóż po zakupie bmw skrzynia zaczęła mi wpadać w tryb awaryjny po przejechaniu, pojechałem na kompa wyskoczyło mi że czujnik położenia wałka rozrzadu , oraz sonda lambda miedzy 1 a 3 cylindrem (mechanik stwierdził że sonda to przez instalacje Lpg i ze to musi gazownik ustawić ) wymieniłem czujnik nie było ori dostępnego wziąlem dephi czujnik położenia wałka rozrządu podobno dobra firma , lecz znow po 50km zaczała tak samo wpadać w tryb awaryjny , pojechałem do serwisu BMW swtierdzili że adpaptacja skrzyni biegów może pomóc tak zrobili problem się powtarzał dodatkowo powiedzieli ze mam "zaklesczanie sie vanosa" że to typowe na ten silnik, wiec pojechałem raz drugi wtedy wymiana oleju i filtra , a na komputerze mimo wymiany czujnika położenia wału pojawił sie błąd ze jest z nim problem , wyczytałem ze to własnie czujnik położenia wałka rozrządu może powodować ten problem, ma ktoś jakiś pomysł bo właśnie dziś miałem jechać po drugą skrzynie biegów oczywiscie na zimno chodzi idealnie po rozgrzaniu jest kłopot

    dodatkowo chciałbym zapytać czy faktycznie ta sonda lambda przed katalizatorem miedzy 1 a 3 cylindrem jest tak cholernie droga ? bo mechanik troche mnie wystarszył
    autko jest z 1996 roku z silnikiem 2.8 na pojedynczym vanosie z automatyczna skrzynia biegów

    i już teoretycznie zgupiałem , miał ktoś podobny problem ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Czujnik tylko siemens i od tego zacznij

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    1) Wpada Ci skrzynia w tryb awaryjny, to jakie błędy masz w tej skrzyni ? Jakie są objawy ? Nie wierzę że pojechałeś z trybem awaryjnym skrzyni a oni "zczytali" Ci błędy tylko z silnika.
    2) Czujnik położenia walka rozrządu ma wpływ na vanosa i jego uszkodzenie powoduje często brak działania. Niestety, po części kolega wyżej ma rację. BMW w elektronice nie lubi zamienników, jednak ostatnio wymieniałem ten czujnik w X5 i ktoś mądry doradził mi żebym kupił FEBI, ponieważ jest to oryginał tylko z zatartymi numerami. Racja, a parę złotych w kieszeni.
    3) Sondy w tym momencie to najmniejszy problem, da się je sprawdzić INPA. Może też podmienić wtyczki przed katalizatorem i zobaczyć czy będzie Ci wywalać błędy na 4-6 cylindrze

    Na sam koniec, mała konkluzja co do Twojego wpisu kolego Sopel667, strasznie to chaotycznie napisałeś. Musiałem się głeboko wczytywać w Twój post, spokojnie :)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 21-09-2017 o 16:53
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów tryb awaryjny
    Przez borys198826 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 21:25
  2. [skrzynia] 730d Skrzynia 6HP26 - tryb awaryjny - kody błędów
    Przez Rapik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 14:12
  3. [skrzynia] Skrzynia tryb awaryjny + wariujace zegary
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 17:29
  4. Problem ze skrzynia (tryb awaryjny) odczytane błędy
    Przez kfiatyghk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •