Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [pozostale] Jak przeprogramować licznik

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [pozostale] Jak przeprogramować licznik

    Jak i czym przeprogramować licznik chodzi o wymianę licznika (oczywiście od auta z innym vinem). Jakim programem jest to robione ?? :D
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Z tego co wiem...jezeli masz 2 takie same liczniki to teoretyczne mozesz przelozyc modul licznika do drugiego. Lub tez kupic interfejs do programowania licznika za okolo 150 zl, przy czym do prawie poczatku 1996 moga wystapic problemy z komunikacja.
    Lub tez pojechac do Aso i zrobic to Dis-em.
    Nie powinno sie tez zapomniec o innych modulach...jak modul swiatla....jest tez podobno pare ukrytych modulow do wymiany.


    Pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    olejus w stando masz programowanie licznika za 180zl ...

    Wszystko sie przeprgoramowywuje poza stanem kilometrow licznika , stad ja teraz mam ponad 400tysiecy :hah:

    Dodatkowo faktycznie sa ukryte moduly ..

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    mi chodzi żeby np. mieć samemu możliwość przeprogramowywania liczników.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    nie wiem o co chodzi ale ja zmieniałem u siebie całe zegary i pojawiały się błędy ... licznik ma jakiś mały mózg bo zauważył ,ze to nie automat ... dlatego wymieniłem tylko dolny wyświetlacz i jest z bańki wszystko teraz działa normalnie a co chcesz dokładnie przeprogramować ??
    czasami fachowcy cofają też przebiegi w tych licznikach ale czesto wtedy obok oznaczenia KM pojawia się czerwona kropka i ona zdradza ,że przebieg jest nieświerzy - tyle ja wiem

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a najsmieszniejsze jest ze ta kropka to podobo niejest od ilosci km, sam niewiem, wiem ze umnie sie nieswieci, na www.bmw-klub.pl tez kiedys czytalem kilka postow iniekt niewiedzial od czego to jest, ktos z was wie na 10000000000000000000% ?

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ty mi to w bmw powiedzieli i to mistrz włodek poinformował - a chłop wie i to dosyć dużo w sumie to jeszcze w żadnym moim pytaniu niepoległ - może myślal nad odpowiedzią 20 minut ale się nigdy niemylił ... a ta kropka często się nawet raz zapala przy np.wymianie akumulatora i też świadczy o nieświerzości kilometrów ...

    i tymi słowami nie wiem ilu osobom popsułem nastrój .....

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    no ale ok, swieci sie jak ilosc km na liczniku niezgadza sie np z ....niewiem iloscia przebiegu w kompoterze silnika?? jedni mowia ze ma sie swiecic podczas testu zegarow, tyle ze sa 2 kropki, popatrezcie podczas test, jedna pod druga, jedna pomaranczowa a jedna czerwona, no i odczego sa??

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz

    Re: Jak przeprogramować licznik

    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Jak i czym przeprogramować licznik chodzi o wymianę licznika (oczywiście od auta z innym vinem). Jakim programem jest to robione ?? :D
    Stary temat ale wlasnie walcze z licznikiem i szukam rozwiązania tego problemu.

    Olejus - czy wiesz juz jakim interfejsem/programem mozna zmienic VIN w liczniku ?
    Czy sama zmiana VINu daje mozliwosc uzywania licznika z pełna funkcjonalnoscia ?

    U mnie wlozylem licznik od samochodu starszego o jakies 2 lata (przed liftem) i glowny problem to nie działajace DSC. Do tego swieci sie kropka i przebieg dzienny jest w milach (chociaz na kompie mam ustawione wszystko w km).
    W testach kraj jest ustawiony na UK i nie mozna tego zmienic.

    Ktos pisal o wymianie modulu z jednego licznika do innego ale chyba w nowszych modelach licznikow (z 3 wtyczkami) nie da sie tego zrobic - przynajmniej ja nie widze zadnego elementu ktory mozna by wymontowac z płyty.

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    u mnie po manipulacjach z zegarami tez kilka funkcji przestało działać i niestety bez serwisu się nie obyło ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •