Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Zsunięty wąż od chłodnicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [mechanika] Zsunięty wąż od chłodnicy

    czesc, Własnie zostałem uziemiony przez moją 7 :P
    Wywaliło mi węża górnego od chłodnicy
    tzw. wyjeżdzałem z drogi polnej.. i pełen gaz 1 ,2 i puff troche dymu i zapach płynu :razz: No to pomyślałem że może pękł wąż od gazu,właćzyłem sobie na wyświetlaczu temperature wody i jade i monitoruje, 102,105,111st, no to ogrzewanie na maxa i wyłączyłem zapłon bo do domu mam już z dużej i długiej górki, do domku dojechałem na zgaszonym silniku i z temperaturą 110st.
    Otwieram maske a tam ZSUNIETY z chłodnicy główny wąż wodny :shock: I teraz zastanawiam się czemu go szuneło? z kąd takie cisnienie???w zeszłe lato wszystko było ok. a tu taki zonk :razz: .Czekam aż ostygnie troche i leje plyn do chłodnicy :?
    Banditen Motor Wagen

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Tam jest ciśnienie i dość spore. Nie bez powodu są na nich metalowe obejmy ;) Ja bym poszukał przyczyny właśnie w obejmie. Niedokręcona lub pęknięta może narobić sporego zamieszania na drodze - jak widzisz :)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    A kruciec w chłodnicy się nie ułamał? Tylko wąż się zsunął? Może ta opaska która go trzyma była poluzowana lub jakaś felerna?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    do nie dawna myślałem, że to jest nie możliwe ale ostatnio też zwróciłem uwagę że gdzieś mam troszkę nakapane płynu... dojrzałem, że lekko kapie sobie po zbiorniczku wyrównawczym. Pierwsze co sprawdziłem to opaskę na wężyku który wchodzi w zbiorniczek wyrównawczy i faktycznie była luźna :/ nie wiem jak bo 2 miechy temu owy wężyk wymieniłem bo pękł delikatnie gdzieś od strony chłodnicy i gdy powstawało ciśnienie w układzie sączył się tamtędy płyn, opaskę na pewno dobrze dokręciłem. Jak się to powtórzy to ją wywalę...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    W sobotę też najpierw spojrzałem na chłodnicę i myślałem ,że obejma padła ... Jednak obejma wytrzymała a kruciec wodny się poddał ...

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    A kruciec w chłodnicy się nie ułamał? Tylko wąż się zsunął? Może ta opaska która go trzyma była poluzowana lub jakaś felerna?
    Damias, może trzeba powołać komisję do zbadania sprawy zsuniętego węża... ;D

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    W sobotę też najpierw spojrzałem na chłodnicę i myślałem ,że obejma padła ... Jednak obejma wytrzymała a kruciec wodny się poddał ...
    U mnie się poddał najpierw kruciec a za chwilę reszta chłodnicy :]

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Damias, może trzeba powołać komisję do zbadania sprawy zsuniętego węża... ;D
    Można spróbować ale trzeba będzie ściągać fachowców z daleka ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    W sobotę też najpierw spojrzałem na chłodnicę i myślałem ,że obejma padła ... Jednak obejma wytrzymała a kruciec wodny się poddał ...
    U mnie się poddał najpierw kruciec a za chwilę reszta chłodnicy :]

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Damias, może trzeba powołać komisję do zbadania sprawy zsuniętego węża... ;D
    Można spróbować ale trzeba będzie ściągać fachowców z daleka ;)
    U mnie również poszedł króciec, ale dałem do spawania. Jak będzie trzeba wymienię na nową chłodnicę ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    No i co sie okazało standarowo urwał się kruciec od chłodnicy, przykręciłem węża na resztce tego co wychodzi z chlodnicy i jakoś się trzyma,ale czuje że musze szykować $$$ na nową chłodnice :/ ogólnie to w mojej miejscowości nikt się nie podejmie zespawania tego....
    Banditen Motor Wagen

  10. #10
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    No i co sie okazało standarowo urwał się kruciec od chłodnicy, przykręciłem węża na resztce tego co wychodzi z chlodnicy i jakoś się trzyma,ale czuje że musze szykować $$$ na nową chłodnice :/ ogólnie to w mojej miejscowości nikt się nie podejmie zespawania tego....
    Zapraszam do Koszalina gość mi to pospawał bardzo profesjonalnie i zapłaciłem 20zł. Spaw lepiej wygląda niż oryginalny króciec :D
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •