Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: nie odpala m60b40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok

    Post nie odpala m60b40

    witam jak w temacie , silnik nie odpala... a zaczne od poczatku . Jakiś miesiąc temu wszystko sie zaczeło , poczatkowo nie dał rady odpalic tylko tykał rozrusznik, wiadomo uszkodzony ... po wyjeciu i sprawdzeniu działa (rozrusznik) to go zamontowalismy i raz odpalił pożniej znowu to samo. Mam tez auto z drugim takim samym silnikiem wiec wiadomo zamieniem rozruszniki z auta sprawnego. I zdziwienie oba auta palą bez zarzutu .Po paru dniach w e38 znowu zaczeło sie to samo ... wiec sprawdzony został akumulatormiał około 12V wiec ładowanie , a tam 13V . Został wymieniony regulator na nowy ładowanie 14,4V wiec ok.problem z rozruchem pozostał, nadal tykał a jak złapie to z oporem kreci i odpali . Wymieniony tez juz został akumulator na nowy nadal to samo. Czasami zdarzyło sie tak ze jak na silnik dam napiecie przez klemy to łapał od strzału. a teraz padł tak ze nie kreci. Po przekreceniu kluczyka słychac tyk! i nic wiecej.Dzisiaj jestem na etapie demontarzu dekli z głowic , wiska i świec .Na oko wszystko ok, ale najlepsze co mnie dziwiło to to ze jak próbuje krecic wałem to jest opór ale wystarczy tylko cofnąc troche i spowrotem kecic w jakąś strone i idzie do pewnego momentu . Zacina sie w losowych momentach i nie idzie dalej trzeba cofnac i ok . Sprawdzalismy i wałem czasami moge zrobic 1,5 obratu bez problemu (narysowana kreska na kole). Przy zacieciu sie słychac jakby z dolu silnika (brzdęk!). Jak silnik odpali to ma moc nie dymi na biało nie kopci , oleju troche bierze ale małe ilosci bo lekko poci sie pod deklem z jednej strony, płynu chlodzacego nie ubywa.Od dłuzszego czasu miałem problem z odpalaniem ale olałem to 3-4 sekundy kręcenia i odpalał ale teraz to juz lipa. Starałem sie jak najlepiej opisac problem , moze ktoś coś takiego przerabiał ewentualnie gdzie szukac?
    Ostatnio edytowane przez gnat2007 ; 12-09-2017 o 20:53

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar niedzwiedz78
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    48
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    wrocław
    kolega miał podobny problem i winna była stacyjka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok
    przeszło mi to przez myśl , ale zastanawia mnie te "blokowanie" sie jak krece bezposrednio wałem . Była tez próba odpalenia na krótko pod samochodem przy rozruszniku i nic ... były przy styku tylko delikatne iskierki a nie krecił , wiec to odpusciłem ... ale wezme to pod uwage :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    38
    BMW
    E38 735 m62 manual
    Skąd
    WLKP
    Patrzyłeś czy przypadkiem to nie jest kwestia przekaźników? Sama stacyjka oczywiście do sprawdzenia jak i masa rozrusznika. To blokowanie to zależy jakie jest bo opór jest zawsze, taka konstrukcja silnika po prostu ale to nie jest ze na beton sie blokuje jak piszesz. Podejrzewam że może coś stawiać opór na paskach czyli zdejmij paski auto na luz i kręć wałem i czy łożyska od akcesoriów nie są zatarte. Ale najpierw WDS przed oczy i sprawdź elektrykę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok
    przekazników nie sprawdzałem , masa rozrusznika- tego nie patrzyłem , wydaje mi sie ze powinna byc ale tez przejrze, pozdejmuje tez paski

  6. #6
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Znam przypadek że przez zatarty alternator ktoś wymienił silnik bo stwierdził że zatarty silnik co prawda w innej marce, ale co sugeruje zwalić pasek i spróbować kręcić

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok
    alternator sprawdzałem i wymieniałem regulator miesiac temu , ale zerkne jeszcze raz


    wszystko co mozna bylo z wierzchu zobaczyc sprawdzone to chyba cos grubszego bedzie jak bedzie wolny podnosnik to zaczne rozbierac dół
    Ostatnio edytowane przez gnat2007 ; 14-09-2017 o 06:08

Podobne wątki

  1. [silnik] m60b40 odpala po długim kreceniu
    Przez gnat2007 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 11:08
  2. [silnik] E38 m60b40 nie odpala
    Przez Arczi52 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 21:06
  3. Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 13:34
  4. [silnik] Nie odpala.
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 13:05
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •