Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] olej wspomagania poziom??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] olej wspomagania poziom??

    witam,
    czy ktoś może powiedzieć jaki ma być poziom oleju wspomagania?
    mam na miarce podaną tem. max 20* jak to rozumieć czy sprawdza sie to na odpalonym silniku wtedy wiadomo olej poziom oleju się podnosi w moim przypadku powyzej kreski max. czy na zgaszonym i zimnym silniku który stoi w tem. ok. 20* w moim przypadku jest to poziom który widać na fotce, czy też kiedy tem. silnika wynosi ok. 20*C ??
    czy ktoś może zająć stanowisko w tej sprawie ;D

    http://img144.imageshack.us/img144/5489/25112008102.jpg



    pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    o fuck co ty masz za zbiorniczek? hmm ja takowego nie mam :( heheh jutro polukam jeszcze ale heheh to samo miałem pytać... a instrukcji może coś jest na ten temat polukam z rana

    u mnie tak jest !!
    http://img11.imageshack.us/img11/8741/img0321z.jpg



    po'zdrówka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    jak nie masz masz ten za filtrem oleju od kierowcy ten duży to jest zbiorniczek wspomagania ja mam zawieszenie aktywne z nivo wiem ze się różniły zbiorniczki z i bez nivo u mnie leje się olej tylko i wyłącznie chf11s

    może wypowie się jakiś mechanik który poinformuje potrzebowskich jaki ma być odpowiedni poziom czy raczej nikt tego nie wie i można tylko gdybać no jak koledzy damy rade :)

    ps. w instrukcji piszą bo piszą ja nie rozumiem i tak tego szwargotu :]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Mechanikiem wprawdzie nie jestem ale zerknąłbym na miarke na zimnym ( wspomniane max 20*C) i odpalonym silniku (poziom każdego układu hydraulicznego sprawdza się w czasie pracy,podobnie jak automaty).

  5. #5
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    ojeja już pisze


    wklepke z instrukcji (kolego) ja nie mam miarki ja mam sitko.... czyli mam nivo wedle instrukcji....


    bez nivo zbiornik z miarka!!


    Olej do wspomagania układu kierowniczego:
    !.Gdy silnik nie pracuje, odkręcić nakrętkę zbiornika i założyć ja nie zakręcając
    Poziom oleju powinien być miedzy oznaczeniami na miarce poziomu.W razie potrzeby dolać oleju atf aso wie jaki
    2.URUCHOMIĆ SILNIK.Ewentualnie dolać oleju aby jego poziom był pomiędzy oznaczeniami.Wyłączyć silnik.Poziom oleju może sie podnieść o ok.5mm ponad górne oznaczenie.Dokręcić pokrywę zbiornika


    Wersja z nivo bez miarki oleju tylko z sitkiem!!!

    Olej do wspomagania układu kierowniczego/układu regulacji poziomu zawieszenia.

    !.Gdy silnik nie pracuje, odkręcić radełkowaną nakrętkę i zdjąć pokrywę zbiornika.
    Kiedy samochód nie jest obciążony, poziom oleju musi byc nieco (5mm) ponad dnem sitka.
    Gdy trzeba dolać oleju. Stosować bezwzględnie PENTOSIN CHF 11S. kiedy SAMOCHÓD JEST OBCIĄŻONY,DOLAĆ 0,25 litra ale przerwać dolewanie , jeśli poziom oleju dojdzie do dna sitka. Ponownie sprawdzić poziom oleju, kiedy samochód będzie obciążenia.
    2.Nałożyć pokrywę i dokręcić radełkowaną nakrętkę >Upewnij sie czy pokrywa jest założona poprawnie.



    przyklepane z instrukcji polsko jezycznej

    ja mam bez miarki z sitkiem!

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    o :] co ty masz za zbiorniczek? hmm ja takowego nie mam :( heheh jutro polukam jeszcze ale heheh to samo miałem pytać... a instrukcji może coś jest na ten temat polukam z rana

    u mnie tak jest !!
    http://img11.imageshack.us/img11/8741/img0321z.jpg



    po'zdrówka
    1. Masz pompowane przednie amorki?! Zaskoczony jestem :)
    2. Doczepie się :) co Ty masz za płyn w zbiorniczku do intensywnego mycia? Ja jak kupiłem auto miałem jakiś żółty a oryginalny jaki kupiłem w salonie ma ocień zielonkawy...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    ad.1. Amorki z przodu i z tyłu mam EDC (utwardzane elektronicznie)
    ad.2. Płyn Był wlany jakoś takowy ze stacji bo był nagły brak , staram sie zawsze nalewać SONAXA koncentrat do intensywnego mycia->ładnie pachnie , nie drogi jest 1litr kosztuje chyba 14zł w makro

    po'zdrówka

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ja nie wiem czy w ogóle coś mam z zawieszeniem :) mam zupełnie inne zbiorniczki w innych miejscach niż Wy bo mam 3.0d a płyn kupowałem oryginalny nawet nie wiedziałem że są jakieś inne bo jak gdziekolwiek pytałem to pierwszy raz słyszeli o czymś takim...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •