Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwne odgłosy skrzyni?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7
    BMW
    e36
    Skąd
    Mielec

    Post Dziwne odgłosy skrzyni?

    Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem e38 w najmocniejszej wersji silnikowej czyli 2.8 i automatycznej skrzyni.. :)
    Niestety kilka dni temu pojawił się problem, a konkretnie dziwne "wycie" z okolic skrzyni, coś jakby turbo, którego oczywiście nie ma. Najdziwniejsze jest to, że "wycie" jest tylko na pierwszym biegu i nasila się wraz ze wzrostem obrotów. Po zmianie biegu na drugi cisza. Biegi zmienia normalnie, nie przeciąga i nie szarpie. Na różnych forach czy to 7er czy 5er piszą, że najprawdopodobniej niski poziom oleju jednak nigdzie nie spotkałem się z tym, żeby problem występował na pierwszym biegu. Może ktoś przerabiał temat, słyszał lub cokolwiek innego co pomoże, bo jakakolwiek ingerencja w automatyczną skrzynie mnie trochę przeraża ze względu na koszty..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    To ze względu na koszty najatńsze co możesz zrobić to sprawdzić poziom oleju nie mówię już nawet o jego wymianie. Odkreć korek w misce i dolej oleju. Jak zacznie wylewać się na zewnątrz zakręcasz korek na wciśniętym hamulcu odpalasz auto i włączasz każdy bieg na kilka sekund i potem znowu sprawdzasz olej. Pojeździsz i będziesz wiedział czy to była przyczyna jak nie szukamy dalej. Na skrzyni będziesz miał naklejkę na niej pisze jaki olej potrzebujesz. Jeśli zdecydujesz się jednak na wymianę oleju to potrzebujesz ok 7-8 litrów oleju, filtr i uszczelkę. Sama robota jest bardzo prosta. Odkręcisz pokrywę wyjmujesz filtr i składasz.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Skoro od niedawna masz e38 to i tak czeka cię wymiana płynów, również w skrzyni (chyba, że stosujesz się do zaleceń ASO) i ja na Twoim miejscu wymieniłbym olej, bo dolewka może nic nie dać jak stary jest już zużyty i przypomina wodę.

    Co do wymiany jest dużo instrukcji na forum i warto poczytać by zrobić to prawidłowo.
    Kolega wyżej napisał w dużym skrócie i kto ma obeznanie to wie o co koledze dokładnie chodzi, ale dla kogoś kto robi to pierwszy raz, zrobi to źle.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Co do wymiany jest dużo instrukcji na forum i warto poczytać by zrobić to prawidłowo.
    Kolega wyżej napisał w dużym skrócie i kto ma obeznanie to wie o co koledze dokładnie chodzi, ale dla kogoś kto robi to pierwszy raz, zrobi to źle.
    Dokładnie. Jest odpowiednia dokumentacja ZF z instrukcją krok po kroku w PDF w sieci. Dolewka oleju też wymaga znajomości tego dokumentu. Nie bierz się za to bez wiedzy bo można narobić dopiero kosztów.

    A jak zamierzasz trzymać autko dłużej to polecam wymianę. Koszty za RAVENOL i filtr nie są wcale takie duże jeśli robisz to sam i robisz to RAZ a nie DWA lub więcej.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7
    BMW
    e36
    Skąd
    Mielec
    Dzięki za szybką odpowiedź. Od dawna chciałem e38 wiec póki co nie myślę o sprzedaży. Rozumiem, że zalecacie wymianę mimo wszystko. Musze się jeszcze dowiedzieć jaki olej wlać. Aktualnie choruję więc jak się zrobi trochę cieplej to chce wjechać na kanał i znaleźć tabliczkę na skrzyni. Gdzieś na forum przeczytałem, że ktoś miał problemy ze skrzynią po tym jak zaświecały się kontrolki od abs'u, trakcji i ogólnie hamulców. Właśnie miałem taka sytuacje w sobotę. Padał deszcz i generalnie było dość mokro i wtedy nic ze skrzynia się nie działo. Kolejnego dnia kontroli zgasły i jakoś wieczorem wydawało mi się, że zaczyna wyć, Dopiero w poniedziałek potwierdziły się moje przypuszczenia, że jednak coś wyje. Czy możliwe, że to może być przyczyną tych problemów? Na forum pisali, że po wymianie czujnika abs'u do którego dostawała się wilgoć problem znikł.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Podstawa to diagnostyka komputerem, ale najlepiej DIS lub INPA, nic uniwersalnego. Będziesz wiedział jakie błędy się sypią nie tylko z ABSu

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    https://youtu.be/S8jcRd4gyWc
    Tu jest instrukcja jak zmienić olej. Pamiętaj śruby mocujące miskę olejowa dokręca się siła 10Nm warto użyć klucz dynamometryczny żeby nie przesadzić to jest bardzo mało. No i na starym filtrze będziesz miał datę produkcji to będziesz wiedział czy ktoś kiedyś to zmieniał przed tobą. Jeśli olej będzie czarny i pachnie przepalonym olejem ZF zaleca oddanie skrzyni do naprawy.

Podobne wątki

  1. [klima] Dziwne odgłosy klimy
    Przez Pain97 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 18:39
  2. [silnik] Dziwne odgłosy z silnika
    Przez lukassolski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 22:50
  3. [skrzynia] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów
    Przez KrasaK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 13:27
  4. dziwne odgłosy
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 19:19
  5. Dziwne odgłosy-stuki z okolic skrzyni biegów
    Przez Urbaś w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •