Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Serdecznie proszę o pomoc, szukam silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    4
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piaseczno

    Post Serdecznie proszę o pomoc, szukam silnika

    Witam serdecznie. Posiadam BMW e65 735i V8. Niestety spotkała mnie niemiła sytuacja. Miałem wyciek oleju z silnika i postawiłem auto do warsztatu w Piasecznie specjalizującego się w marce BMW aby to naprawić. Diagnoza - uszczelki nad deklem zaworów, rozrządu. Wymienili mi jeszcze uszczelki gdzieś przy świecach i jakieś śruby przy Valvetronicu. Po tygodniu auto było do odebrania. Na następny dzień wybrałem się w trasę, po przejechaniu 100km poczułem chwilowy delikatny spadek mocy. Zatrzymałem się ale nic niepokojącego się nie działo. Kontynuowałem jazdę po autostradzie i za 10 km od postoju zapaliła mi się sygnalizacja o poziomie płynu chłodniczego, szukałem zjazdu ale po dosłownie paru sekundach rozległ się metaliczny dzwięk z silnika i auto zgasło. Z auta od razu wyciekł cały olej i płyn chłodniczy....
    Koledzy, przyznam szczerze że nie wierze w takie przypadki ale podejrzewam, że mechanicy u których zostawiłem ponad 3 tyś coś spieprzyli.
    Oni bronią się tym, że" robili mi górę a padł mi dół ". Silnik nie nadaje się do remontu bo korbowody bokiem powychodziły.
    Muszę to jakoś ogarnąć i nie ukrywam, że liczę na Wasze wsparcie. Silnik jest wyciągnięty i zadzwonili do mnie wczoraj i prosili abym szukał silnika z wodnym alternatorem. Nie bardzo wiem o co chodzi.
    Ze swojej strony Koledzy, na prawdę odwdzięczę się za jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu mojego problemu bo nie chciałbym aby moja ulubiona marka pozostawiła jakiś niesmak ;)
    Pozdrawiam wszystkich, Maciej
    tel. 510-145-998

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    nie wiem co się stało, ale po tym jak koledze w dziale e38 mechanik podłączył obieg chłodzenia do dolotu, to już mnie nic nie zdziwi w tym kraju...

    skoro silnik padł, trzeba szukać nowego. A wodny alternator oznacza, że silnik właśnie od e65, nie starszy
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 28-08-2017 o 13:15
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    N62 dla przedliftów były też już ze zwykłym alternatorem.

    Co do usterki, teraz to i tak musztarda po obiedzie, bo jeżeli faktycznie coś spierdzielili, to już zdążyli zatrzeć ślady. Ciekawi mnie, że poszedł płyn. Jeżeli byłby ubytek, to byś go zagotował. Jeżeli korbowód rozwalił miskę, to powinien z kolei tylko olej wylecieć.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie wierzę ,że przy takiej naprawie jak wymiana uszczelek mogli się do takiej usterki a właściwie katastrofy przyczynić.
    Wg mnie zbieg okoliczności.

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To prawda, ale na forum to jest chyba pierwszy przypadek, gdzie w N62 korba bokiem wyszła, a słyszałem o wielu agonalnych przypadkach.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciej.sznurkowski Zobacz posta
    u których zostawiłem ponad 3 tyś coś spieprzyli.
    nie za drogo za wymianę uszczelek pod deklami pokrywy zaworów? może silnik wyjmowali do tej operacji ?

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    To prawda, ale na forum to jest chyba pierwszy przypadek, gdzie w N62 korba bokiem wyszła, a słyszałem o wielu agonalnych przypadkach.
    Mamy klienta, który w E53 4.8is(N62B48) miał taki przypadek
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    4
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piaseczno
    Dziękuję Koledzy za Wasze odpowiedzi. Słuchajcie, czy nie znacie może jakiś źródeł gdzie mógłbym zacząć szukać motoru? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i na co zwracać głównie uwagę.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    4
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piaseczno
    I pytanie, czy musi to być silnik o takiej samej pojemności czy może być większy tylko ten sam typ N62?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez maciej.sznurkowski Zobacz posta
    (...) poczułem chwilowy delikatny spadek mocy. Zatrzymałem się ale nic niepokojącego się nie działo. Kontynuowałem jazdę po autostradzie i za 10 km od postoju zapaliła mi się sygnalizacja o poziomie płynu chłodniczego, szukałem zjazdu ale po dosłownie paru sekundach rozległ się metaliczny dzwięk z silnika i auto zgasło. Z auta od razu wyciekł cały olej i płyn chłodniczy....
    Ja to widzę tak:
    1. Wyciek płynu --> przegrzanie --> zatarcie --> po silniku.
    2. Pęknięta uszczelka pod głowicą lub pęknięty blok --> wyciek płynu do miski olejowej --> olej + płyn = zatarcie --> po silniku.

    Furę oddałeś, to winnego nie znajdziesz. Trzeba silnika szukać i tyle. Na allegro pewnie tego stoi na pęczki.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Wymiana wiązki elektrycznej silnika. Proszę o pomoc ;)
    Przez jacek44 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 12:27
  2. [silnik] Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 16:58
  3. [felgi] Proszę o pomoc z et
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:39
  4. Proszę o pomoc
    Przez smok w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •