Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Wątek: xenon

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Witaj,
    dzisiaj wymieniam żarniki na nowe OSRAM. Drogowe świecą dobrze po drodze i delikatnie zbierają pobocze także napewno nie jest to kwestia ustawień
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  2. #22
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    chcialem odgrzac temat. dzisiaj wrocilem z dlugiej trasy - nocnej i myslalem, ze bede szedl przed beema zeby jej iswietlic droge :/ klosze wyczyszczone, w srodku nie widac zadnego zniszczonego odblysnika, xenon swieci prawidlowo, swiatla ustawione a na asfalcie lekka luna po bokach trawe widac zastanawiam sie czy nie wymienic xenona na zwykle lampy gdzie mam szukac jeszcze przyczyn slabego oswitlenia ?
    jak będziesz we Wrocku wieczorową porą daj cynka ... wsadzimy na moment świetne żarówki i zobaczymy efekt.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Olejus, już mam kupione w serwisie OSRAMY, nie miałem skąd wziąć na testy żarników. Dzisiaj za parę godzin się okaże co i jak. Zresztą zobaczymy się jutro na zlocie w Poraju. Nie udało się spotkać w Śwonoujściu to spotkamy się w Poraju ;)
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wiesz nowe zawsze ostro świecą :) w naszych autach najlepiej włączyć drogowe na węższej leśnej drodze wtedy od razu widać czy światła są dobrze ustawione :)

    Ja nie ufam kolesiom co ustawiają światła na przeglądzie. Podejdzie machnie i cześć. Potrafili mi mówić, że mam dobrze lampy a przecież przed przeglądem ryłem przy nich i powajohowałem byle jak, byle by dojechać na przegląd nie rażąc nikogo. Byłem 100% pewien, że świecą gorzej niż źle ale nie bawiłem się bo w końcu jadę je ustawić...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Olejus, już mam kupione w serwisie OSRAMY, nie miałem skąd wziąć na testy żarników. Dzisiaj za parę godzin się okaże co i jak. Zresztą zobaczymy się jutro na zlocie w Poraju. Nie udało się spotkać w Śwonoujściu to spotkamy się w Poraju ;)
    Sprostowanie : spocie :) nie zlocie. Mam nadzieje , że będę.

    Coboss : lepiej nie ustawiać lamp na przeglądzie tak jak mówisz tylko samemu. Jednak ja polecam pionową ścianę (wtedy widzimy odchyły)

    Prawidłowy obraz źródła światła to : ^ ^
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    przepraszam za zlot bede na spocie :)

    Jezeli chodzi o obraz światła to własnie taki mam - przy pionowej ścianie. Zobaczymy za godzine bede odbieral lale i zobacze


    ---------


    Żarniki już wymienione i jest różnica sprawdze wieczorem. A teraz wymieniam szybe bo dostałem strzała z 3 kamieni :( piękna nowa przed jutrzejszym wyjazdem do Poraju :D
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  7. #27
    No to nie będziesz jedynym z nową szybą ;D

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    Prawdopodobnie Was zaskocze swoja wypowiedzia ale nie raz walkowalismy temat xenow w e38 we wrocku z chlopakami i okazuje sie, ze xenon po lifcie swieci duuuuzo gorzej od aut przed liftem. Nie wiem czym to jest spowodowane ale poprzednia moja 7 (przed fl) swiecila duzo lepiej od poliftowej Rondla czy poliftowej mojej 750 (tutaj mialem zalozone fabrycznie nowe zarniki 4300), mimo ze mialem zalozone HIDy (nie mialem fabrycznych xenow). Porownywalismy tez ori xeny sprzed fl i po fl na scianie i efekt byl zdumiewajacy. Poliftowe swiatla naprawde kiepsko swieca.
    Jezeli chodzi o oswietlenie zawsze bylem maniakiem czystych ladnych lamp i rozbieralem swoje co jakis czas i profilaktycznie czyscilem :) po wyczyszczeniu lampy po fl swieca odrobine lepiej ale nie jest to takie swiatlo, jakie daje lampa sprzed liftu.
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  9. #29
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jestem zaskoczony.... ;D



    Ale coś w tym jest bo moja była E38 też lepiej swieciła majac przedliftowe lampy. Po zrobieniu lifta - mimo że miałem oryginalne żarniki - świeciła gorzej.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Olejus, już mam kupione w serwisie OSRAMY, nie miałem skąd wziąć na testy żarników. Dzisiaj za parę godzin się okaże co i jak. Zresztą zobaczymy się jutro na zlocie w Poraju. Nie udało się spotkać w Śwonoujściu to spotkamy się w Poraju ;)
    Sprostowanie : spocie :) nie zlocie. Mam nadzieje , że będę.

    Coboss : lepiej nie ustawiać lamp na przeglądzie tak jak mówisz tylko samemu. Jednak ja polecam pionową ścianę (wtedy widzimy odchyły)

    Prawidłowy obraz źródła światła to : ^ ^
    Wczoraj ustawiłem, okazały się krzywe, za nisko i w ogóle tragedia. Nie wiem czy koleś (stosunkowo młody) wkręcił sobie, że to HIDy z Allegro i je położył na glebę czysto złośliwie czy jak(?). Świeciły jak zwykłe reflektory :D Już jest ok.
    Na szczęście fabryczny xenon można samemu wyregulować i nie ma opcji aby je ustawić tak aby raziły, bo ustawienie ich za wysoko sprawi, że sami nic nie będziemy widzieć na drodze...
    Jak pisałem najlepiej sprawdzić ustawienie światłami drogowymi. Nawet lekko za wysoko ustawiony reflektor sprawi, że światła drogowe będą świeciły na konary drzew a nie na drogę.

    PS. Ja niestety na spocie nie będę. Trochę za daleko :/ i brak czasu... Poczekam na kolejny bliżej WLKP ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •