Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Wątek: xenon

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Mam pytanie odnośnie Xenon - światełka mam ustawione , poziomowanie działa (widać przy włączeniu) ale wydaje mi się, że światełka nie doświetlają dobrze drogi przed autem. Światła świecą bardzo jasno. Czy jest jeszcze jakiś sposób na polepszenie widoczności ? Nowe żarówki ?
    Na początek rozbierz i wyczyść lampy. Efekt po wyczyszczeniu potrafi zaskoczyć.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Nie lampy mam Xenonowe. Chodzi o to czy ciepłota ma wpływ na klosze itd... Nie chcę wymieniać oświetlenia za kilka tys bo kupiłem żarówki za 200 czy 300 zł tak jak robią to niektóre młotki w swoich autach. Klosz przystosowany do żarówki 65W a ten wali 80 albo 90W :razz:
    W przeciwieństwie do zwykłej żarówki, palnik xenon'owy, wogóle się nie nagrzewa bez względu na barwę światła mierzoną w Kelvinach.
    Spokojnie możesz zastosować 4300K jak i 12000K (co kto lubi ) w USA widziałem gdzieś nawet 14000K czy 15000K (chyba że ktoś pomylił się w opisie) ;)
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Mam pytanie odnośnie Xenon - światełka mam ustawione , poziomowanie działa (widać przy włączeniu) ale wydaje mi się, że światełka nie doświetlają dobrze drogi przed autem. Światła świecą bardzo jasno. Czy jest jeszcze jakiś sposób na polepszenie widoczności ? Nowe żarówki ?
    Na początek rozbierz i wyczyść lampy. Efekt po wyczyszczeniu potrafi zaskoczyć.
    Oj tak :) ja przed czyszczeniem myślałem, że mam klosze delikatnie przydymiane :D a były brudne :) w dodatku po wyczyszczeniu soczewki, (delikatnie wacikiem, wiecie znajdziecie w łazience na półce żony :D) efekt jest niesamowity
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Klosze mam wyczyszczone już jakiś miesiąc temu - faktycznie zaskoczenie pełne! W moim A6 H4 daje lepsze światło :(
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  5. #15
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Mam pytanie odnośnie Xenon - światełka mam ustawione , poziomowanie działa (widać przy włączeniu) ale wydaje mi się, że światełka nie doświetlają dobrze drogi przed autem. Światła świecą bardzo jasno. Czy jest jeszcze jakiś sposób na polepszenie widoczności ? Nowe żarówki ?
    Na początek rozbierz i wyczyść lampy. Efekt po wyczyszczeniu potrafi zaskoczyć.
    To fakt :D Znam to z autopsji ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez buracky
    Mam pytanie odnośnie Xenon - światełka mam ustawione , poziomowanie działa (widać przy włączeniu) ale wydaje mi się, że światełka nie doświetlają dobrze drogi przed autem. Światła świecą bardzo jasno. Czy jest jeszcze jakiś sposób na polepszenie widoczności ? Nowe żarówki ?
    U mnie podobnie przed autem jest ciemniej (oryg. xenon 4300),rozbierałem jak koledzy wspomnieli,troche były odbłyśniki brudne ale są też wypalone.

    Cytat Zamieszczone przez busaart
    W przeciwieństwie do zwykłej żarówki, palnik xenon'owy, wogóle się nie nagrzewa bez względu na barwę światła mierzoną w Kelvinach.
    A właśnie że też się nagrzewa,tylko nie tak ja zwykły żarnik.

    Cytat Zamieszczone przez busaart
    Spokojnie możesz zastosować 4300K jak i 12000K (co kto lubi ) w USA widziałem gdzieś nawet 14000K czy 15000K (chyba że ktoś pomylił się w opisie)
    Może i się nie pomylił tylko przy barwie 15000k zblizonej już do niebieskości "koguta" policyjnego to chyba jazda na zwykłych postojówkach daje więcej widoczności ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    a przy barwach powyzej 12000K to juz fiolet nie wchodzi? kogut niebieski to raczej 8000K :P

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    a przy barwach powyzej 12000K to juz fiolet nie wchodzi? kogut niebieski to raczej 8000K :P
    Chodziło mi o kwestie ciemniejszego świecenia,bo faktem że to już bardziej fiolet.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    chcialem odgrzac temat. dzisiaj wrocilem z dlugiej trasy - nocnej i myslalem, ze bede szedl przed beema zeby jej iswietlic droge :/ klosze wyczyszczone, w srodku nie widac zadnego zniszczonego odblysnika, xenon swieci prawidlowo, swiatla ustawione a na asfalcie lekka luna po bokach trawe widac zastanawiam sie czy nie wymienic xenona na zwykle lampy gdzie mam szukac jeszcze przyczyn slabego oswitlenia ?
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    w ustawieniach świateł (mimo wszystko)! Jak zaświecisz drogowe to gdzie świecą?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •