Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [e38] Pozdrowienia z Gliwic.

  1. #21
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam ;)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    W związku z tym że na początku roku nabyłem 750 w longu, już czas na to, aby umieścić jakieś fotki:)
    http://screenshooter.net/8718089/yqsnglj
    http://screenshooter.net/8718089/cwqumxo
    http://screenshooter.net/8718089/whfrpbf
    http://screenshooter.net/8718089/aagoeum
    http://screenshooter.net/8718089/qkhpgps
    http://screenshooter.net/8718089/shijxwc

    Co kupiłem: BMW 750 il, e38, 2000r., od kolegi z naszego forum. Samochód jest bezwypadkowy, z książką serwisową i kompletem kluczy. Wszystko wskazuje na oryginalny przebieg. W chwili zakupu ok. 290 000km, obecnie ok. 330 000km.
    Po zakupie miałem trochę rzeczy do zrobienia.
    1. Wymieniłem trochę elektroniki, uszczelki pod głowicami (były wymieniane w Niemczech ale chyba za słabo były dociągnięte głowice bo jedna lekko puszczała płyn do środka przy ostrzejszej jeździe), kable WN, świece, reduktor lpg, olej w szkrzyni - koszt ok. 6000,00 zł
    2. Latem przyszedł czas na serwis olejowy. Wymieniłem olej, doszła pompa wody, płyn do chłodnicy, klocki hamulcowe, wymieniłem felgi 19" na 16" z nowymi oponami BF Goodrich i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam - koszt ok. 7000,00zł
    3. W ubiegłym tygodniu jadę sobie do Częstochowy, biorę się za wyprzedzanie, a spod samochodu słyszę chrup i po jeździe. Auto do Tarnowskiego, w ten sam dzień diagnoza: ścięło śrubę od wandlera, śruba wpadła do skrzyni i mamy mielony:) W czwartek przywiozłem z Niemiec skrzynię z takim samym numerem jak moja z przebiegiem ok. 190 000km i z gwarancją + wandler z przebiegiem ok. 90 000km i z gwarancją. Jutro będą montować zestaw do mojego maleństwa. Szkoda mi mojej starej skrzyni bo dobrze chodziła. - koszt z nowym olejem do skrzyni, filtrem, wszystkimi niezbędnymi częściami ok. 5500,00zł

    Autko śmiga rewelacyjnie, jest proste, silnik zdrowiutki, reszta też w dobrej kondycji, środek czysty i niezniszczony. Licznik zamyka i nie ma strachu podczas jazdy, że coś się rozleci. Oprócz wyjątku ze skrzynią nigdy nie zawiodła.
    Nie planuję żadnych zmian, podoba mi się taka jak jest. Przed zimą oddam tylko do lakiernika bo mam mały purchel na dole prawych przednich drzwi, ktoś otwierał i w coś przywalił, później tak się jeździło i jest purchel, i małe wgniecenie na tylnej klapie do wyciągnięcia cholera wie od czego bo nie ma rysy ani żadnego znaku, a wgniotka jest:)
    Wszystko wskazuje na to, że polubiliśmy się z tą czarną Loszką i tworzymy niezły duet. Raczej na dłużej.
    Pozdrawiam serdecznie i witam ponownie ;)
    monster_pl

  3. #23
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK
    witam :)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)
    Niezła ;) z wyglądu i wyposażenia podobna do mojej 740iL

    może jakiś mały spocik ? :D


    Bardzo proszę abyś edytował swoje posty!!!!!!!
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez Silent
    może jakiś mały spocik ? :D
    Nie mówię nie ;)
    Trochę słabo z czasem, ale na pewno znajdzie się jakiś dogodny termin :)
    monster_pl

  6. #26
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Witam co do serwisowania u Tarnowskiego to szczerze cię podziwiam... Wszystko średnio 2x przepłacone + zepsuta reputacja tego pana mówią wszystko... Za coś stracił autoryzację BMW... Jest kilka warsztatów, które w naszym mieście dają radę choć ostatnio widzę trend do zwyżkowania cen za usługi ale to chyba już norma powoli.
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Witam co do serwisowania u Tarnowskiego to szczerze cię podziwiam... Wszystko średnio 2x przepłacone + zepsuta reputacja tego pana mówią wszystko... Za coś stracił autoryzację BMW... Jest kilka warsztatów, które w naszym mieście dają radę choć ostatnio widzę trend do zwyżkowania cen za usługi ale to chyba już norma powoli.
    Chyba nic u Tarnowskiego nie naprawiałeś bo wiedziałbyś że mijasz się z prawdą pisząc to co piszesz. A warsztaty w okolicy już przerabiałem i dziękuję za ich "fachowe" usługi. Każdy robi łaskę jakbyś przyszedł po prośbie jak jakiś dziad, czekasz w nieskończoność na termin, przyjedziesz to znowu czekasz bo mają jakiś problem i każdą rzecz robisz na trzy razy. Dlatego podziękowałem i jestem zadowolony od czasu gdy jeżdżę do Tarnowskiego. Czy jest drożej? Nie sądzę. Jeśli nawet to wolę drożej zapłacić i mieć spokój a nie myśleć ciągle co się może rozlecieć. Być może wynika to z tego, że przyjedziesz np. na serwis olejowy, to sprawdzą autko od A-Z, wymienia się to co potrzeba bo przyszedł czas i w ten sposób nie ma problemów i nie trzeba pisać że e38 są awaryjne a 750 to już w ogóle porażka :D
    Zawsze wszystko jest zrobione na czas, tak jak się umówimy, cenę znam z góry i nikt jej nie podnosi w trakcie trwania usługi, wszystko jasne i czytelne. Jeśli serwisujesz u nich stale, to myślę że są lepsze ceny, niż gdy wpada się z przypadku. Np. opony sprzedali mi z montażem taniej niż są dostępne poprzez internet, potrzebowałem jakieś pierdoły typu czujnik to kupiłem je taniej od zamienników. Nie mam powodów do narzekania.
    monster_pl

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Witaj! Możesz szarpnąć się o malutkie porównanie odczuć M73 vs 740 i A8 (zakładam że 4.2) które wcześniej miałeś? Brzmienie, elastyczność, osiągi, eksploatacja... Szukam konkretnie takiego info, ale cieżko w necie o takie opinie.
    Pozdrawiam!!

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    Witaj! Możesz szarpnąć się o malutkie porównanie odczuć M73 vs 740 i A8 (zakładam że 4.2) które wcześniej miałeś? Brzmienie, elastyczność, osiągi, eksploatacja... Szukam konkretnie takiego info, ale cieżko w necie o takie opinie.
    Pozdrawiam!!
    740 nie miałem to nie będę się wypowiadał. Miałem 735 e32 i byłem bardzo zadowolony. Ale nie można tego samochodu porównywać do 750 e38 ani A8 bo to inna liga.
    750 - A8

    A8: do minusów - miękka blacha, delikatne skrzynie, częsty serwis, wymiana i kontrole rozrządu z racji na pasek, problem z serwisem ponieważ mało kto ma pojęcie o tym aucie, generalnie delikatne autko, ceny części wysokie nawet w zamiennikach.

    do plusów - niezbyt duże zapotrzebowanie na paliwo (ok 12-16l), bardzo fajne wrażenia z jazdy z uwagi na quattro, nawet największa ślizgawka nie jest w stanie wybić tego auta z toru jazdy, wygodny fajny samochód, dobra elektronika.


    750 e38: do minusów - potrzebny jest dobry serwis, byle warsztacik to co najwyżej olej w silniku w nim wymieni. Dosyć duże zapotrzebowanie na paliwo (12-20l), napęd wyłącznie na tył dla jednych będzie minusem a dla innych plusem:) Częste nieszczelności pod kolektorem ssącym, uszczelki trzeba wymieniać co ok. 150-200tyś km, trudny dostęp do świec co wiąże się z kosztem wymiany. Drobne problemy z elektroniką, ale do opanowania.

    do plusów: jeżeli zakupiony jest dobry egzemplarz z książką serwisową po kimś kto dbał o auto to jest to niezniszczalny bat-mobil:) Blacha twarda, silnik pancerny, skrzynie wytrzymałe. Nie potrzebuje zbyt wiele serwisu, wystarczy robić przeglądy na czas i nigdy nie zawiedzie. Ceny części przystępne w oryginale BMW, nie trzeba kombinować z jakimiś zamiennikami. Samochód wygodny, szybki i bezpieczny. Doskonale się prowadzi.

    Dla mnie zdecydowany "+" dla 750. Audi już raczej nie kupię z racji tego, że potrzebuję auto do jazdy a nie do pieszczenia ;)

    Pozdrawiam
    monster_pl

  10. #30
    Bardzo ładny nabytek,gratki ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •