Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Czujnik ciśnienia paliwa, odpala, bardzo nierówno pracuje

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg

    Post Czujnik ciśnienia paliwa, odpala, bardzo nierówno pracuje

    Witam,
    Ostatnio na trasie spotkała mnie bardzo niemiła niespodzianka...
    Jadąc predkością z 80-100 kmh, próbując przyspieszyć nie miała w ogóle mocy ale jechała stabilnie.
    Po 1-2 km wyskoczył bład engine fault reduced power i sekundę później samochód zgasł.
    Nie chciał odpalić, kręcił ale nie odpalał. Po 2 - 3 próbach odpalił ale pracował strasznie nierówno a z tyłu wielka chmura.
    Dałem lekko gazu, dosłownie liznąłem pedał. Silnik wkręcił się do 4 tysięcy i nie wiem czy sam zgasł czy w końcu zadziałało naciskanie przycisku start stop a z pod maski dobiegł mały huk.
    Okazało się że wystrzelił przewód paliwowy między listwą a 6 wtryskiwaczem. Ta końcówka/baryłka wyrobiła dziurę w nakrętce i wyskoczyła od strony listwy.
    Wymieniłem, ów przewód zczytałem błędy i jest błąd 3F30 Short Circuit to B+. Samochód odpala ale chodzi strasznie nierówno tak samo jak po tym kiedy zgasła.
    Podmieniłem na szybko czujnik na używany o nieznanym stanie. Silnik chodzi tak samo nierówno. Błąd zmienił sie na 3F30 Short Circuit to B-.

    Czyżby ten 2 czujnik też był walnięty ? Chciałem dziś wykręcić ze sprawnego E90 2.0d ten czujnik ale nie jest tak prosto jak u nas i trzebaby zrzucić kolektor...

    Przed tą awarią wiedziałem już, że na 90% mam do wymiany/regeneracji 5 i/lub 6 wtrysk gdyż miały jako jedyne duże gorsze korekcje. Czy jest możliwość aby, któryś z tych wtrysków tak przelewał, że "zabiera całe ciśnienie z listwy"?

    Jednakże chyba bardziej prawdopodobne się wydaje, że czujnik, który dostałem na podmiankę też jest walnięty...
    Kable przy wtyczce sprawdzałem, nie są przetarte, wyglądają OK.

    Jakieś sugestie poza wymiana na nowy czujnik ciśnienia ;) ?

    Ps. na odpiętym czujniku chodzi tak samo ;)
    Wartości w inpie pożądane i aktualne takie same na odpiętym, podpiętym 1 lub 2 czujniku. Zapewne wchodzi w tryb "awaryjny".
    Ostatnio edytowane przez Dzikibambosh ; 19-08-2017 o 20:10

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wtryski do sprawdzenia na bank. Zleciłbym na Twoim miejscu jeszcze sprawdzenie tłoków w jakim są stanie. To nie wina czujnika.
    P.S. Uzupełnij profil bo trzeba się domyślać o jakim aucie piszesz. :)

Podobne wątki

  1. [silnik] Czujnik Ciśnienia Paliwa - BŁĄD!
    Przez BarteG w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 14:16
  2. [silnik] 728 nierówno pracuje
    Przez oSa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •