Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: E38 nawiew na szybę

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    25
    BMW
    bmw 740 e65 (N62B40)
    Skąd
    w-wa
    Z tego co mi wiadomo,to do któregoś roku produkcji, można zakupić same elektrozawory, a od któregoś występuje jako cały element z pompką i wtedy kosztuje ponad 1000PLN.

    Jeśli chodzi o działanie pompki, to wymusza ona obieg przez nagrzewnicę na wolnych obrotach i jeśli jest niesprawna to w zimie, przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło w kabinie musimy dodać gazu, bo inaczej będzie leciało tylko letnie powietrze.

    Pozdrawiam ;)

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A więc Panowie potrzebuję jakiś schemat elektryczny albo podpowiedź gdzie mogę szukać wiązki której nie mam. Mechanik też rozłożył ręce bo pamięta sam, że jej brak go zaskoczył. Być powinna ale nie ma śladu po niej i jakoś muszę się z tym uporać ;/
    będę wdzięczny za każdą pomoc

    A więc tak, autko mam z 12/99 3.0d a jak nie wystarczy to VIN: DN45593
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Panowie otórz dziś i mnie sięgnął problem zaworków. Po uruchomieniu silnika strasznie mi zaśmierdziało chwilowo. Objaw z tego co czytam wogóle iny niż wszystkie wasze. Metodą wąchania odkryłem że smrodek idzie z plastiku przy zaworkach, tego w który wpina się kostkę elektryczną. Aktualnie odpiełem kostkę by uniknąć efektów smrodu i w rezultacie możliwości pożaru. Teraz nie wiem co z tym zrobić tzn czy kupować urzywkę czy zamawiać w ASO. Zagiliście mnie z tą ceną 1100zł. Moje auto jest z końca 98 roku po lifcie. Czy w moim przypadku jest jedanka mozliwość zakupienia samych zaworków czy nie bo już zgłupiałem. Kolejne pytanko czy tymczasowo mogę śmigać z odpiętymi tymi zaworami, oraz kolejne pytanie, kiedy pompa wymuszeniowa powinna pracować dokładnie. To że po włączeniu guzika rest to wiem. Nie wiem tylko czy rest ma działać latem kiedy mamy ciepło? i czy wogóle latem ta pompa ma pracować w którymś momencie? Ja to z tym jest? Czy wymiana jest kłopotliwa? Mam na myśli możliwość zapowietrzenia układu chłodzenia.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Ja właśnie dwa tygodnie temu wymieniłem elektrozawory (z ASO). U mnie poszły uszczelki takie w środku (w części nierozbieralnej). Po lifcie występują tylko z pompką. Ale ta pompka do restu to jest druga (nie ta przy elektrozaworach) i przeważnie one są posadzone (komunikat o błędzie) bo nikt z tego nie korzysta. A cenowo (patrząc na internetowy ETK) to ma cenę wyższą niż całe elektrozawory z pompką. Uruchamia się gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej 15 stopni, powyżej to max chłodzenie. Cena elektrozaworów już ok. 1200-1300. Mi kupował mój mechanik (ma rabat) to wyszło trochę taniej (10%). Z doświadczenia w E32 to używane elektorzawory działały mi tam niecały miesiąc. P.S. Coboss to faktycznie napisałeś brednię totalną na temat działania elektrozaworów.

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    pierwszy post :)
    Koledzy, mi też padły elektro zawory, wymieniłem sobie i w końcu działą regulacja temperaturą kierowca/pasażer, natomiast martwi mnie że z tyłu nawiew ( mam w podłokietniku ) bez względu na jakie kolwiek ustawienia zawsze leci mi chłodne powietrze.. zna ktoś może przyczyne tego?
    pozdrawiam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez muKo
    pierwszy post
    I od razu w złym miejscu. Zastosuj się do pkt.5 regulaminu ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •