Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Kolektor ssący 3.0D

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL

    Post Kolektor ssący 3.0D

    Na jednym z portali aukcyjnych ogłasza się firma z Łodzi, która regeneruje kolektory ssące poprzez wymianę sławetnych klapek. Fragment opisu: "3 lata gwarancji bez limitu kilometrów.Wersja wzmocniona. Przedłużona żywotność dzięki użyciu mocniejszych materiałów : anodowanego aluminium lotniczego, stali i zwiększeniu średnicy osi. "
    Szukałem w sieci jakichś opinii o tym patencie, ale nic nie znalazłem. Może ktoś z tego forum miał styczność z tym rozwiązaniem.

    Pozdr.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Siema,
    Ciężko tutaj coś opiniowac bo to dość nowa rzecz. Ja mam taki kolektor włożony do 535d. Ogolnie bardzo fajnie wykonany, klapki nie posiadaja na sobie gumek jak to jest w nowych kolektorach, ktore już po kilku latach odpadaja od nich. Nie widać żeby auto po włożeniu takiego kolektra zachowywało się gorzej. Ja jak na razie autem zrobilem z 10k i jest spoko. O tyle jest fajnie że gwarancja 3 lata więc nawet jakby się kolektor rozszczelnił (co podobnie lubi sie robić na łączeniach) to zawsze mozna reklamować.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Dzisiaj mamy święto, ale jutro zadzwonię i zapytam czy ta 3-letnia gwarancja obejmuje uszkodzenie silnika z powodu urwanej klapki.

    Pozdr.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ciekawa sprawa... Ile kasy chcą za taki regenerowany kolektor? Ja wywaliłem klapki z jednego względu - same ośki przeciekały (olej).

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ciekawa sprawa... Ile kasy chcą za taki regenerowany kolektor? Ja wywaliłem klapki z jednego względu - same ośki przeciekały (olej).
    Prosto ,tanio i skutecznie ....powiem więcej...najskuteczniej. Czy czujesz się gorszy ,że nie masz tych nieszczęsnych klapek ? Nie sądzę. Silnik też to ma gdzieś.
    Późniejsze diesle już miały kolektory bez klapek ,więc BMW samo poszło po rozum do głowy.
    Wywalić je i po problemie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Zgadzam się z wszystkim co napisał przedmówca..., prawie ze wszystkim. Silnik nie ma tego gdzieś.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A w czym Zbichu mu to ukrzywdzi ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Krzywdzenie to zbyt nocne określenie, ale z klapami wirowymi jest związanych w sterowniku kilkadziesiąt map, faktorów i switch'y, które niestety mają wpływ na inne ekokomponenty w aucie. Takie jak choćby dpf, egr. Wysterowanie turbo też jest ustawione pod współpracę z klapami. Usunięcie ich nie jest obojętne dla silnika i sterowania nim. Tak wiem, wielu usunęło i nie czują różnicy. Wręcz przeciwnie, twierdzą, że jest lepiej. Wielu też po zmianie softu i podniesieniu mocy o kilkadziesiąt koni też nic nie czuje, ale jak dostaną to na papierze w postaci wykresu to jest już OK. Usunięcie tych klap jest o wiele mniej szkodliwe dla silnika niż ich urwanie, ale jedno jest pewne. Nie jest obojętne. Sprawny silnik z klapami wykaże lepsze parametry w dolnym zakresie obrotowym (choćby na hamowni) niż takowy z wyciętymi klapami bez modyfikacji programowej.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nooooo OK Ale szary użytkownik tego nie odczuje a silnik krzywdy fizycznej z tego tytułu nie ma.
    Tak jak napisałeś : Usunięcie tych klap jest o wiele mniej szkodliwe dla silnika niż ich urwanie. Zawsze dla pełni szczęścia można wszystko zmodyfikować programowo, ale też chyba tylko po to, żeby się lepiej poczuć.,

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Sprawdzałem temat klap kilka razy: http://7er.pl/showthread.php/48053-K...t=klapy+wirowe

    Różnica w pracy jest, bynajmniej ja ją odczuwam.

Podobne wątki

  1. [silnik] Kolektor Ssący E65 3.0d FL
    Przez Leppernsm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2020, 21:10
  2. [silnik] kolektor ssący 730 e38
    Przez dawidoff241 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •