Hmm dobrze wiedzieć na przyszłość :).
Generalnie już przeinwestowałem auto bo nikt nie da mi pewnie za nie 14k choć źle nie wygląda, a i zapuszczony egzemplarz nie jest, trochę szukałem. Ale auto robię dla siebie dlatego oszczędności na elementach typowo eksploatacyjnych za bardzo nie wchodzą w grę. Tym bardziej że na początku silnik nie chodził równo (niby to norma w M30B35) acz kolwiek udało się jego prace znacząco poprawić. Czasem jeszcze lekko go gibnie jak by zapłon wypadał od czasu do czasu. Napewno postaram się tu pisać w takim układzie bo będę potrzebował trochę galanterii. Ale dzięki wielkie za pomoc.

Jak każdy posiadacz albo przynajmniej część miałem już momenty załamki z tym wozem ale jakoś zawsze sobie nadrabia po dłużej przejażdżce.

Obecnie jestem na etapie jednak doprowadzenia na tip top mechaniki.
Stąd pytanie małe, bo dłubie przy kołach. Mam drgania przy 80km/h i wybadalem że jedna tarcza tył ma bicie 1cm od krawędzi 0,12mm a reszta ok, przód nowe.

Mianowicie czy felgi Remotec 16" j9 et z tego co widzę równe 8 to dobry pomysł? Wóz niby ma et20. Pytam bo z takimi nabyłem. Gumy 235/50