Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85

Wątek: Witajcie ;) [Jacob81 / E32 / 735i Benz/LPG]

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No to w takim razie nie będę się już wypowiadał w tej kwestii bo nie praktykowałem takich zachowań

  2. #62
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja uważam, że jest to jednak szkodliwe dla skrzyni bo po wrzuceniu na N skrzynia nie ma własciwego smarowania. Poza tym powstają duże naprężenia przy zapinaniu na D. Jak zrobisz tak przy dużej prędkości może być nie dobrze. Możliwe że nie stanie się tak od razu ale raz, drugi, trzeci, dziesiąty i za którymś razem skrzynia będzie do remontu ;) Spece od skrzyń nie polecają nawet jak to wiele osób robi przełączania z D na N stojąc dłużej na światłach. Sam tak kiedyś robiłem myśląc, że to dobrze dla skrzyni. Okazuje się, że wcale nie.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 12-02-2018 o 10:48

  3. #63
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    A dlaczego jest to szkodliwe? Przecież jak właczy się na N to nie pracuje wówczas sprzęgło i tarczki się nie zużywają.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  4. #64
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Ja uważam, że jest to jednak szkodliwe dla skrzyni bo po wrzuceniu na N skrzynia nie ma własciwego smarowania. Poza tym powstają duże naprężenia przy zapinaniu na D. Jak zrobisz tak przy dużej prędkości może być nie dobrze. Możliwe że nie stanie się tak od razu ale raz, drugi, trzeci, dziesiąty i za którymś razem skrzynia będzie do remontu ;) Spece od skrzyń nie polecają nawet jak to wiele osób robi przełączania z D na N stojąc dłużej na światłach. Sam tak kiedyś robiłem myśląc, że to dobrze dla skrzyni. Okazuje się, że wcale nie.
    dobra chłopaki, bez elementarnej wiedzy o budowie skrzyń automatycznych, nie ma sensu zaczynać dyskusji. W internecine jest dużo bzdur powielanych, a nie o to chodzi w naszym forum

    ja już też nie mam siły tłumaczyć, wszystko można samemu wystudiować jak ktoś jest spragniony wiedzy

    to nie jest czas i miejsce

    chyba, że Czarek Ty masz siłę to walcz z niewiedzą :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-02-2018 o 12:43
    pozdrawiam Bartek

  5. #65
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Pytali kiedyś w "Samochód Marzeń" jak robili skrzynię w jakimś aucie w znanym serwisie ASB o tą kwestię i gość powiedział, że to nic nie daje, a przy takim przełączaniu powstają niepotrzebne naprężenia. Bo to wszystko musi się ponownie sprzęgnąć. Sam czujesz jak wrzucasz D lub R, że zawsze występuje lekkie szarpnięcie ;) A z tym przełączaniem podczas jazdy z D na N wydaje mi się, że jest podobnie jak z holowaniem auta z ASB. Dlaczego nawet na N i na pracującym silniku nie można auta holować na większym dystansie? Dlatego, że skrzynia nie ma smarowania.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 12-02-2018 o 12:45

  6. #66
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Pytali kiedyś w "Samochód Marzeń" jak robili skrzynię w jakimś aucie w znanym serwisie ASB o tą kwestię i gość powiedział, że to nic nie daje, a przy takim przełączaniu powstają niepotrzebne naprężenia. Bo to wszystko musi się ponownie sprzęgnąć. Sam czujesz jak wrzucasz D lub R, że zawsze występuje lekkie szarpnięcie ;)
    rozmawiamy o tym, czy coś daje, ale czy tego nie można robić? nie napisałem, że zalecam to robić, tylko, że jest to możliwe I nieszkodliwe dla skrzyni w takim samym stponiu jak jej normalna praca. Ona jednak również doprowadza skrzynię w końcu do zgonu, więc może idźmy tropem, żeby skrzyni w ogóle nie używać, wtedy będzie wieczna.

    Uważasz, że przełączenie pod pełnym obciążeniem jednego biegu na drugi przy wysokich obrotach jest mniej szkodliwe niż zrzutka na N podczas hamowania silnikiem?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-02-2018 o 12:53
    pozdrawiam Bartek

  7. #67
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Moim zdaniem mniej szkodliwe bo przełączając na N w trakcie jazdy pozbawiasz skrzynię właściwego smarowania. Ciśnienie oleju gwałtownie spada po przełączeniu na N, a auto cały czas jedzie z dużą prędkością. Istnieje więc ryzyko, że może nie od razu ale jeśli będziemy robić tak regularnie to dojdzie do uszkodzeń.

  8. #68
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Moim zdaniem mniej szkodliwe bo przełączając na N w trakcie jazdy pozbawiasz skrzynię właściwego smarowania. Ciśnienie oleju gwałtownie spada po przełączeniu na N, a auto cały czas jedzie z dużą prędkością. Istnieje więc ryzyko, że może nie od razu ale jeśli będziemy robić tak regularnie to dojdzie do uszkodzeń.
    Wrzucanie N podczas jazdy odradzałbym bardziej z powodu straty trakcji, ale czy nie jest tak, że smarowanie nadal będzie, bo skrzynia będzie się napędzać od kół? Zwróć też uwagę, że są już skrzynie automatyczne z trybem żeglowania, gdzie komputer sam wrzuca na luz. Ja bym obstawiał, że szkodliwość większa, mniejsza lub jej brak zależy od tego jak dokładnie skrzynia jest zbudowana.

  9. #69
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Nie będzie smarowania. Ciśnienie oleju w ASB wytwarza konwerter, a na N wszystko jest rozłączone i ciśnienia nie ma. Nie mówimy też o super nowoczesnych przekładniach które mają taką opcję tylko o skrzyni w E32 ;)

  10. #70
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Słowik nie pogrążaj się :) Przeczytaj jak napędzana jest pompa w ASB :)

    Podpowiedź, jeżeli pompa nie miałaby ciśnienia na N w trakcie jazdy to jak ma na P w trakcie postoju? Bo jak wbijasz na postoju D to rozumiesz, że robisz to poprzez ciśnienie w skrzyni? Może być na przykładzie 4HP24, jeżeli tak pijesz do e32.

    A teraz poszukaj i przestań propagować wiedzę internetową.

    Nie chodzi o to, żeby się tutaj spierać w temacie kolegi, bo i tak admin to posprząta. Głównie chodzi mi o to, żebyś się nauczył i już wiedział jak to działa. Każdy musi wykonać własną lekcję.

    damned1, też zły trop, bo jak pompa ma napęd z kół to jakim cudem nabija ciśnienie na postoju :)
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 benz+lpg - błąd katalizatora
    Przez Waldek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 20:47
  2. [E38] BMW E38 740iA/LPG 99r VS BMW E38 2.8 benz-gaz 99r
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 15:00
  3. Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 21:45
  4. e32 735i Witajcie
    Przez bmwe w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •