Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: !!!!!!POMOCY< CZYTAJCIE!!!!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    35
    BMW
    Brak
    Skąd
    Trójmiasto

    !!!!!!POMOCY< CZYTAJCIE!!!!!!

    Panowie wczoraj w nocy wydarzyła się rzecz która przechodzi moje i chyba każdego pojęcie ;/ Proszę tylko w postach i odpowiedziach przyjąć że to co tu pisze jest 100% prawdą bo gdybym wiedział że coś zrobiłem źle to bym się nikomu nie żalił, nie jestem frajerem potrafię się przyznać do błędu jak go popełnie i mam tyle odowiedzialności cywilnej... ale do rzeczy.
    Około godziny 20 przyszedłem z swoją Panną do domu. Jako że jestem już od iklku dni chory i wybiream się do lekarza, rozbolało mnie mocno gardło. W apteczce był tylko amol. Nalałem do kubeczka jakieś 20 kropel, dolałem wody i zaczołem płukać jamę ustną i gardło tak jak to się robi podczas mycia zebów. Płukałem intensywnie jakieś 10 minut. I tyle. Pojechałem samochodem zwieść dziewczyne do domu i około 1:30 zatrzymali mnie do kontroli czyli po prawie 5 (!!!!) godzinach i wywaliło mi na baloniku 0.10 :shock: . Standartwoa procedura jak to obesrwowałem na tvn turbo 3 razy i 3 razy to samo ... Poprosiłem o badanie krwi, ponieważ nie spożywałem alkocholu !! nawet nie jadłem żadnych jabłek ani nic takiego... jestem w ciężkim szoku, zabrali mi prawko za wypłukane gardło, i jeszcze na pogotowiu stwierdzili że coś mam z płucem... Proszę o darowanie sobie komentarzy typu czy ukryłeś trochę prawdy czy coś takiego bo mnie jeszcze dobijecie a mi już tego nie potrzeba więcej... napisałem prawdę i pytam się jakim sposobem coś mogło wyjść na badaniu alkomatem i czy wyjdzie coś we krwi ponieważ policja powiedziała mi że to fizycznie nie możliwe że tak długo jest w oddechu tak samo na pogotowiu ... bo jak strace prawko za wypłukane gardło to nawet nie będzie jak to komuś powiedzieć bo to będzie żałosne... dziękuje za konkretne odpowiedzi ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Niewiadomo czy da się już to odkręcić.Zrobiłeś podstawowy błąd,że zgodziłeś się dmuchać w alkomat,teraz mają dowód.Mogłeś odmówić(masz do tego prawo) i zarządać badanie krwi,napewno nic by nie wykazało.Ale teraz możemy gdybać...

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Kolego widze, że będziesz miał PROBLEM, bo ustawodawca (PRAWO) nie określa w przepisach sposobu w jaki kierowca mógł wprowadzic alkohol do organizmu, za który grozi mu odpowiedzialność karna - więc reasumując czy zjesz jabłko czy wypijesz syropek albo zjesz cukierek z nadzieniem alkoholowym to nie robi różnicy - wprowadziłeś alkohol do organizmu, więc nie możesz prowadzić pojazdów mechanicznych. Niektóre batoniki czekoladowe nie zawierają alkoholu a po teście alkomatem wyskoczy dziwny wynik jak byś był po małej "imprezce". Współczuje, ale może badanie krwi będzie korzystne do Ciebie .

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    35
    BMW
    Brak
    Skąd
    Trójmiasto
    Marek 1132 wydaje mi się że jeżeli we krwi nic nie wykaze to chyba to wydychane powietrze przestaje stanowić. Pozatym nic nie piłem nawet zapomniałem już tyle czasu mineło od tego płukania ... no i jak wyskoczyło to panicznie zaczołem szukać przyczyny tego stanu rzeczy no i znalazłem ... arek land ja nie piłem tych kropli tylko płukałem gardło nie jestem lekarzem no ale czy 20 kropli rozcieńczone w wodzie sie jakoś wchłonie przez jakieś śluzówki w gardle nie wiem nie wiem już ... to wszystko mi sie wydaje jakąś komedią, farsą jakby mi sie przyśniło no coment już ... może ktoś miał podobny wypadek niech się wypowie ... wiecie może po jakim czasie są wyniki krwi ??

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Poprosiłes o badanie krwi,ale czy było wykonane?Jeśli tak,to nie masz co się martwić.

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    a za 0,10 zabieraja prawko???czy za 0,2??
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    w wydychanym powietrzu pokazuje promile a prawo skupia się na mg mając 0,1 w wydychanym powietrzu masz tak na prawdę 0,05mg alkoholu więc powinni Ci darować... to chyba że ten alkomat przeliczał na mg bo taki już kiedyś widziałem i w taki dmuchałem... Badanie alkomatem nic nie znaczy. Twardym dowodem jest badanie krwi i jeżeli nic nie wykaże jesteś czysty.

    Dla szybkiego porównania.
    Sprawa z paliwem. Policjant wyciąga próbkę z baku (diesel) i widzi kolor czerwony. Od razu mówi że jest to olej opałowy ale nie ma prawa Cię ukarać do póki nie zrobi badania. Dopiero potwierdzenie tego faktu po zrobieniu testu w probówce daje twardy dowód że jest to olej opałowy. W drugą stronę działa to identycznie. Kombinowane paliwa też wyjdą na badaniach. ile jest firm co odbarwiają opał i później mieszają pól na pół z ON? Niby wygląda to na napęd a na badaniach i tak wykaże, że jest to opał...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    35
    BMW
    Brak
    Skąd
    Trójmiasto
    No zrobili mi na pogotowiu normalnie próbke i badanie (2 fiolki) . Za 0,2 nie zabierają ale wyszło na balonie 0.10 z tą różnicą że ja też myślałem że to sie mnoży x2 a jednak 2,2 :| tak miał napisane na urządzeniu. Sam się zdzwiwiłem bo myślałem że luz będzie no ale jednak przekroczyłem ... najlepsze jest to że nie pamiętam ostatnio kiedy piłem wogóle alkohol bo choruję dłuższy czas ... porażka ludzie wyj(!@#$)e amol z apteczek bo nie warto ... dzisiaj zadzwonię i się zapytam no ale nie wiem czy tak na biegu będą wyniki.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Strasznie głupia sprawa.Przykro czytac,tym bardziej,ze jak mowisz nie masz sobie nic do zarzucenia.z tego co pamietam jak któryś z kolegów wyzej napisał,czasem po zjedzeniu jabłka,cukierka z alkoholem itp alkomat moze wykazać jakis wynik,z tymże przykład prosto w brzegu,"znajomy znajomego" najadł się kukułek czy czegoś takiego i został zatrzymany do kontroli za małe przekroczenie prędkości,oczywiście alkomat mu podrzucili i wykazało mu jakąś symboliczną wartość,to gość twardo,że jadł cukierki i tyle,a że mial przy sobie jeszcze kilka,to Panowie mundurowi uznali to chyba za dowód i zapomnieli o sprawie z alkoholem.Ale o ile pamietam,z początku jak zobaczyli wynik pow "zera" na alkomacie,to najchetniej by go zastrzelili albo conajmniej na glebe rzucili...Trzymam kciuki za pomyślne zakończenie tej sprawy.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    35
    BMW
    Brak
    Skąd
    Trójmiasto
    Dowedziałem się że normalnie zdrowqy organizm spala 0,15 promila na godzine. Czyli doliczmy do tego 0,2 co mi wyszlo promila x4 godziny ktore minely po płukaniu więc wychodzi że po płukaniu bezpośrednio miałem 0,8 promila i powinni mnie wsadzić do pierdla jakbym jechał zaraz po. Jeszcze załatwiałem się 2 razy między czasie przed badaniem po piłem napoje gazowane w domu. Chore ludzie chore poprostu wogóle od kiedy wynik alkomatu mnoży się razy 2,2 ?? może szukali jelenia i znaleźli już sam nie wiem co mam myśleć siedzę w pracy zaraz po jadę na komendę po dlasze instrukcje... jakby ktoś jeszcze coś mógł wnieść do tematu to niech pisze śmiało, tak jak wy mam nadzieję że to badanie krwi da wynik negatywny i będzie ok. No a jak nie to niezła dla was przstrogą się stanie ta smutna historia ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •