Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Nie działa klimatyzacja, nie załącza się

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa

    Nie działa klimatyzacja, nie załącza się

    Czesc, kolega walczy z Bmw 530d E39 2003r. Wiem że nie 7 ale tu może jakiś specjalista się wypowie, albo ktoś miał podobny problem może w 7.
    Objawy: naciskasz przycisk klimy - zapala się i po chwili gaśnie, sprężarka się nie załącza, klimy ogólnie brak, usterka wystąpiła w trakcie jazdy.
    Co zrobione:
    Wymieniona sprężarka na nową zregenerowana, wymieniony osuszacz i czujnik ciśnienia, wielokrotnie nabijana i sprawdzana na szczelność, podmieniany panel klimy i to samo.
    mechanik dobrze znający sie na Bmw rozkłada ręce, spece z warsztatu z klima po dwóch dniach stwierdzili że to panel klimy nie daje sygnału, po podmianie na inny to samo, a oni już więcej pomysłów nie mają.
    Co jeszcze może być przyczyną? Bo pomysły się kończą,
    Ps. komp nie pokazuje bledow
    Dzięki.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Wiatrak startuje?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Wiatrak startuje?
    Kompem testowany i działa, sprawdzane również u speców od klimy i prąd dochodzi. Ale nie działa bo nie można uruchomić klimy przyciskiem. Kojarzy ktoś gdzie są przekaźniki od klimy?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Brumlik1983
    Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    20
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kłodzko
    Kolego zapytam czy rozwiązałeś problem?

    Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Brumlik1983 Zobacz posta
    Kolego zapytam czy rozwiązałeś problem?
    Nie spodziewałbym się odpowiedzi od kogoś, kto ostatni raz na forum logował się ponad 2 lata temu ;)

    Odpowiadając na Twoje pytanie, które zadałeś w dziale powitalnym (usunąłem je, bo to nie jest dział do takich pytań) - najlepiej poszukaj odpowiedzi w sprawdzonym zakładzie mechanicznym, który zajmuje się na co dzień klimatyzacjami w Twojej okolicy. Mam na myśli firmy specjalizujące się w klimie, a nie takich co kupili agregat i jedyne co potrafią to podpiąć przewody, włączyć cykl i potem wystawić fakturę/paragon.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Brumlik1983
    Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    20
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie spodziewałbym się odpowiedzi od kogoś, kto ostatni raz na forum logował się ponad 2 lata temu ;)

    Odpowiadając na Twoje pytanie, które zadałeś w dziale powitalnym (usunąłem je, bo to nie jest dział do takich pytań) - najlepiej poszukaj odpowiedzi w sprawdzonym zakładzie mechanicznym, który zajmuje się na co dzień klimatyzacjami w Twojej okolicy. Mam na myśli firmy specjalizujące się w klimie, a nie takich co kupili agregat i jedyne co potrafią to podpiąć przewody, włączyć cykl i potem wystawić fakturę/paragon.
    Pytaz zawsze można, nikt tego nikomu nie zabroni,nawet nie patrzyłem na datę kiedy koś to napisał,forum jest po to żeby się dowiedzieć co i jak. pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Brumlik1983 Zobacz posta
    Pytaz zawsze można, nikt tego nikomu nie zabroni,nawet nie patrzyłem na datę kiedy koś to napisał,forum jest po to żeby się dowiedzieć co i jak. pozdrawiam
    To bardziej była rada niż o-pe-er, wiec luz ;) Zadać oczywiście zawsze można, może rzeczywiście ktos napisze gdzie jest przekaźnik klimatyzacji.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Brumlik1983
    Dołączył
    Aug 2023
    Posty
    20
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    To bardziej była rada niż o-pe-er, wiec luz ;) Zadać oczywiście zawsze można, może rzeczywiście ktos napisze gdzie jest przekaźnik klimatyzacji.
    Pewnie może ktoś pomoże, u mnie też problem z klimatyzacją,elektryk znajomy sprawdził wszystko co możliwe,a klima dalej nie załącza się z guzika na panelu, więc czytam wszędzie gdzie się tylko da.pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2023
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Poznań
    Przekaźniki od klimy są pod schowkiem pasażera. Od spodu coś tam widać ale najlepiej go zdemontować. U mnie w e38 740,95r są dwa. Sprawdzałem załączanie wentylatora podając sygnał na któryś z cieńszych przewodów, a na krótko bezpośrednio z aku na grube . Grubymi sprawdzisz czy nie ma przerwy po drodze do wentylatora a cienkim czy działa przekaźnik. U mnie przewód do wentylatora do poszczególnych biegów to czarny z zielonym paskiem i czarny z brązowym paskiem.

    Osobiście uważam że przekaźniki są ok skoro przez kompa załącza.

    Jeśli chodzi np o grzanie foteli to dioda znika gdy jest przerwa w obwodzie więc może trzeba po schemacie na krótko podawać przewodem na czujniki?

    Niech mnie ktoś poprawi jak się myle ale żeby klima się załączyła to musi byc sygnał z czujnika ciśnienia klimatyzacji, czujnik temperatury przy chłodnicy i przy klimatroniku temperatura zewnętrzna



    Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Przekaźniki można sprawdzić na stole za pomocą multimetru. Tu jest fajny poradnik. Ułożenie pinów może być inne (np. u mnie cewka była na sąsiadujących ściankach, ale oznaczenia są uniwersalne i się powtarzają. Oczywiście nie trzeba rozkręcać PCta dla zasilacza. Wystarczy jakikolwiek akumulator.
    https://www.youtube.com/watch?v=FEXM7y6nL0c
    A co do samego problemu proponuję jeszcze sprawdzić sam panel sterowania klimatyzacją. U mnie kiedyś on był przyczyną odwrotnego symptomu (klima nie chciała się wyłączyć).

Podobne wątki

  1. [klima] 740d - nie działa klimatyzacja, brak błedów.
    Przez PapaCostas w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 22:38
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 13:57
  3. [klimatyzacja] Nie działa nawiew na szybę !
    Przez zuczek09 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 14:29
  4. [klima] Nie działa w ogóle - klimatyzacja
    Przez PanByku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •