Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] szarpnięcia przy przyspieszaniu i hamowaniu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4

    [mechanika] szarpnięcia przy przyspieszaniu i hamowaniu.

    witam
    mam e38, silnik m62, automatyczna skrzynia.
    nurtują mnie dwa problemy, choć wydaje mi się, że są ze sobą związane. podczas wolnej jazdy,np. w korku, gdy dodaję gazu czuć lekkie szarnięcia, tzn. po wciśnięciu gazu rosną obroty silnika, po chwili czuć szarpnięcie i dopiero samochód przyspiesza. nie wiem jak mogę to dokładniej opisać. tak jakby gdzieś na trybach był luz, to już w takim dużym uproszczeniu.
    a przy hamowaniu znowu, gdy skrzynia redukuje biegi jest szarpnięcie, odczuwalne jedynie przy redukcji z 3 na 2 bieg. Tzn. dohamowuję, skrzynia płynnie redukuje biegi, a przy końcu hamowania redukując z 3 na 2 czuć szarpnięcie, jakby w okolicach wału lub mostu.
    będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    kolego a czy to nie dzieje się czasem po wymianie oleju w skrzyni ?
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    faktycznie wymieniałem ostatnio olej w skrzyni, ale te objawy występowały już przed wymianą

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    A może to jest luz na tym łączniku gumowym na wale napędowym :P Ale ja mechanikiem nie jestem ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    dziwne ale czy te szarpniecie ma tez jakis odglos? skad wiesz ze w okolicach walu lub mostu? tam to stuka? jesli odp sa pozytywne zaczalbym od sprawdzenia podpory walu a nastepnie tego lacznika gumowego walu. nurtuje mnie tylko to ze mowisz ze jak przyspieszasz to tak jakby po chwili przyspieszal. teoretycznie myslac nie moga byc zeby na przekladni luzne moga byc zurzyte (bardziej zaokraglone sczyty zebow) lub urwane ale to jeden zab nie powodowalby poslizgu czasowego lecz stuk przy zazebianiu co tez jest malo prawdopodbne bo sa to zebatki stozkowe ktore przylegaja wieksza powierzchnia co za tym idzie wieksza iloscia zebow. stuk w tylnim moscie mozna zaobserwowac przy zurzycu satelit ale wtedy bym kupil nowy dyfer (moze byc uzywka) a nie kombinowal. patrz tylko by byl z auta o tej samej poj silnika poniewaz roznily sie przelozeniami. byly rowniez zmiany w dl mostow i mocowan tylnych polosi chyba w roku 96 marcu skrocono mosty wydluzono druga czesc walu i zmieniono mocowania polosi. poslizg w przyspieszaniu moze natomiast powodowac skrzynia lub sterownik skrzyni aut. sprawdz czy skrzynia nie wyje podczas pracy a w szczegolnosci podczas zmiany przelozen. sprawdz rowniez poduchy na tylnich saniach czy nie sa rozwalone one moga powodowac szarpniecia podczas przyspieszania i stuk. poniewaz dyfer w swoim polaczeniu srodkowym pracuje na okolo 2cm tzn rozciaga sie lub skraca. stosuje sie takie rozwiazanie by podczas najazdu na poprzeczna przeszkode nie pourywac wszystkiego dltego dyfer na sztywno do san a sanie na poduchach do budy jak przyspieszysz lub najedziesz na przeszkode gumu sie odksztalcaja delikatnie przesuwajac sanie wzg budy w tyl wal sie rozciaga. jak poduchy sa zurzyte to wal bezoporowo sie rozciaga i stuka w maksymalnym rozciagnieciu. pozdro

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    odczuwam jakby to był luz w dyfrze, sprawia wrażenie zużytych trybów. ale to jest tylko wrażenie. nie wiem czy istnieje taka możliwość.
    stuk przy hamowaniu jest głuchy, bezdźwięczny, a przy przyspieszaniu trochę metaliczny, tzn. słychać delikatnie jakby zazębiały się tryby, jakby metal uderzał o metal.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Witam, temat trochę stary ale mam podobny objaw tzn podczas dodawania i puszczania pedału gazu najpierw jest szarpniecie dosyć mocno odczuwalne potem autko normalnie jedzie skrzynia pracuje ok przełącza biegi idealnie bez szarpnięć. Jedynie tak jak mówię podczas wciśnięcia bądź puszczenia pedału gazu jest szarpniecie czy miał ktoś podobny problem? Na co zwrócić uwagę? z góry dzięki za podpowiedzi .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    mam k#$a to samo|
    przepraszam że tak wulgarnie :D ale się trochę uniosłem po przeczytaniu powyższych postów.
    cały czas sądziłem ze to skrzynia, że może olej, że może sprzęgło hudrokinetyczne, poduszki pod skrzynią, podpora wału,
    wszystko sprawdzone, poduchy pod skrzynia wymienione (olej za chwile) teraz czytam ze to może być most! całe szczęście ze oddaje auto na warsztat (do ojca :) )
    biegi zmienia ok, w tiptroniku rownież.
    ehh, teraz nie zasnę :P

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A może po prostu brudna przepustnica? Wszyscy macie elektroniczne...?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    A może po prostu brudna przepustnica? Wszyscy macie elektroniczne...?
    przepustnica to raczej nie jest, z tyłu słychać ewidentny huk, jakby się napęd załączał/rozłączał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •