Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [mechanika] szarpnięcia przy przyspieszaniu i hamowaniu.

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Wygląda na klasyczne luzy a układzie przeniesienia napędu. Jeżeli są stuku takie jak piszecie to jest to luz na dyfrze, na wałku atakującym. Dyfer należy wymienić i nie da się tego naprawić. Jednakże tak zużyty dyfer widziałem tylko raz w e34 TDS, który miał blisko 700 tyś przebiegu, nieźle waliło. U siebie wymieniałem dyfer w tamtym roku, bo pękł dekiel i się bez oleju zakleszczył, ale przed tym był zupełny brak luzów, przebieg 300 tyś. W sprawnym dyfrze luzu nie może być wcale, zupełnie nic, jak będziecie kupować to uważajcie na to. Jeżeli byłyby uszkodzone łącznik elastyczny, podpora luz luz na krzyżaku to byłyby wibracje podczas jazdy.
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Odnośnie mojej usterki był to łącznik gumowy wału ze skrzynią. Był ewidentny luz na nim (wyrobiony) Wymieniłem na nowy z lemfordera I działa jak należy zero szarpnięć podczas przyspieszania czy zdejmowania nogi z pedału gazu. Nawet podczas przełączania biegu wstecznego "R" na Drive "D" Objawy ustąpiły. Wszystko chodzi idealnie bez szarpnięć. Czas robocizny jako, że to pierwszy raz robiłem wyszedł mnie 2,5h. ( odkręcenie: podpórki skrzyni, wydechu, osłony termicznej i podpory wału, wymiana łącznika wału i skręcenie wszystkiego z powrotem)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    35
    BMW
    730d
    Skąd
    Pszczew
    diskwery chciałbym to samo wymienić co ty więc jeśli mógłbyś napisać numer tego łącznika gumowego byłbym wdzięczny

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •