Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Awaryjne otwieranie maski?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    12
    BMW
    745
    Skąd
    Poznań

    Post Awaryjne otwieranie maski?

    Witam serdecznie. Dziś zdarzyło mi się coś strasznego, mianowicie chciałem otworzyć maske, niestety chwyciłem za rygiel pociągnąłem do siebie i nic... lika prawdopodobnie zawiesiła sie na trójniku. lub tez tam pękła. Pytanie mam jak otworzyć maske w tej sytuacji, zdemontowałem prawe nadkole i nic tam nie widze.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Zdejmij nerki i spróbuj się do linki dostać...Zapewne jak i u mnie nie ciągnie lewy zaczep..Psikaj Oliwą i rozruszaj .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    12
    BMW
    745
    Skąd
    Poznań
    jak zdjąc nerki? skoro one sa tylko i wylacznie montowane i demontowane od wewnątrz.?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebastian735
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    375
    BMW
    e38 735il
    Skąd
    wrocław
    Zanim zaczniesz cos rozbierac to niech jedna osoba do ciśnienie maske a druga pociagnie rygiel do otwierania

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    12
    BMW
    745
    Skąd
    Poznań
    robiłem już tak

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    29
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Mazury
    ściągnij nerki. tylko siłą :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    50
    BMW
    730d
    Skąd
    Niemcy
    Z tego co wiem to trzeba ściągnąć lewe nadkole ten sam problem pojawił się dzisiaj u mnie... Jak rozwiązałem problem to napisz jak

    Wysłane z mojego X900 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post

    kolejny idiotyczny pomysł ,,sciagnij nerki siłą,, ludzie do szkoły z tymi pomysłami!
    w ASO otwieranie przez lewe nadkole koszt 300 zł
    u mnie 0 zł a wygląda to tak:
    - zdejmujesz lewe nadkole
    - tam znajduje się kostka z połączeniem linek
    -prawdopodobnie rozsypał się pancerz
    - podciągnąć linkę kolega, brat lub ktoś w domu docisnie maskę zaczepy puszczą
    tyle w temacie.
    Nie słuchać bzdur polaczków dbających o e65 jak o łajno typu: ,,rwać na siłę,, lub ,,kolektor uszczelnić silikonem,, za takie pomoce powinien być ban za debilizm w tym kraju.
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 21-09-2016 o 18:01

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Tak jak pisze KleMarine wszystko na spokojnie. Linka mogła wyjść rowniez z pancerza przy samym uchwycie do otwierania. Wczoraj właśnie wymienialem u siebie linkę tylna oraz w uchwyt linki.
    Zdemontuj rączkę do otwierania maski oraz lewa osłonę napędu uchwytu do otwierania- to ta osłona gdzie jest gniazdo OBDII.
    Zobacz czy tam linka jest nawinieta w prawidłowy sposób. Możesz również od tej strony pociągnąć za tą linkę - zlap szczypcami linkę i pociągnij.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    12
    BMW
    745
    Skąd
    Poznań
    Więc tak, oczywiście maske otworzyłem, ale wszyscy co piszą wyciagnać nerki w e65 czy też jakies inne durne pomysły to ludzie tak to sobie robicie w swoich padlinach, w e65 nie da sie wyciagnać NEREK przy zamkniętej masce, nie nawidze jak ludzie piszą bo mieli podobny problem ale w innych autach albo cos wiesz a nie 'nie wiem ale sie wypowiem' wiec tak linka wyczepiła się z lącznika miedzy pierwsza a 2 linka, jak otworzyłem maske? odkreciłem lewe nadkole ( od kierowcy ) zdemontowałem zbiornik płynu spryskiwaczy 4 śrubki, następnie zaobserwowałem że zamek jest bardzo mało widoczny ale do uchwycenia ( uzbroić się cierpliwość ) , potrzebny jest MOCNY drut z haczykiem, nastepnie trzeba mocno ciagnać za linke lub w pancerz ( tak w chwyciłem za pancerz ) i udało sie otworzyć oczywiście potrzeba jest druga osoba do dociskania maski. UWAGA ludzie którzy piszą ze rozgałęziacz czy też łacznik jest w nadkolu to BZDURA, łącznik czy tez rozgałeziacz jak kto woli jest widoczny tylko po otworzeniu maski po prawej stronie czarna mala obudowa. ASO chce za 1 linke po 60 zł, oczywiście wycwaniłem się i pojechałem do firmy ktora dorabia takie linki na wzor i bierze po 30 zl za sztukę. ( w poznaniu na ul. Bossa )


    PS oczywiscie wpierw rozkręcić tak zwany rygiel który jest w aucie w srodku ponieważ mogla sie tam urwać i wystarczy pociagnać kombinerkami, ale najbardziej możliwa opcja jest poprostu wyczepienie się linki na łączniku! który jest pod MASKĄ, nie pod nadkolem!
    Ostatnio edytowane przez BartekChudy ; 21-09-2016 o 21:27

Podobne wątki

  1. [ pozostale] Awaryjne otwieranie drzwi
    Przez joe white w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:01
  2. awaryjne ?
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 14:55
  3. Awaryjne otwieranie auta
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 07:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •