Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: [ elektryka] pomocy - problem ze skrzynia - Getribenotprogra

  1. #1

    [ elektryka] pomocy - problem ze skrzynia - Getribenotprogra

    czesc wszystkim, dzis rano wyswietlil mi sie komunikat Getribenotprogram, jak wyczytalem na forum to jakis błąd skrzyni biegow, tylko jaki? tydzien temu odebralem auto od mechanika wymianialem sondy. po wymianie sond zaczelo mi szarpac przy zmianie na 2 bieg, gdy ostrzej depnę to szarpie mocno nawet bardzo a jak przyspieszam powoli to szarpanie jest prawie nie wyczuwalne.
    oleju za mojej kadencji nie wymianialem w skrzyni, aha silnik 4 litry m60 skrzynia automat z 94 roku.
    chodzi mi o to co to waszym zdniem moze być? od czego mam zaczac szukanie?
    u goscia na kompie bylem w zeszly poniedzialek po wymianie sond i nie było rzadnych błędów skrzyni mimo, ze juz szarpało przy zmianie biegów?
    czy to może być jakiś błąd spowodowany np. przez TPS ten czujnik polozenia przepustnicy, albo jakiś inny czujnik?czy mam sie juz raczej przygotowac na wymiane skrzyni?
    aha jeszcze jedno jak postoi to tego komunikatu nie ma, wlacza sie po okolo 20 kilometrach!
    prosze o jakąś porade, dzieki pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    ja kolego nie potrafie Ci nic doradzic, ale gdybyś szukał skrzyni to mam taką która będzie do Twojego samochodu pasowac. (ale obyś nie musiał jej wymieniac ... )
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Blad ktory wyskakuje to informacja ze skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.

    Niewiem czy ma to cos do czynienia z sondami lambda, ale sprawdzilbym najpierw stan oleju, a do tego przeplywomierz. Mozesz zrobic tez test i sprobowac pojezdzic z odlaczonymi sondami.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    dzieki za takie szybkie odpowiedzi, jutro chyba pojade znowu do goscia na komputer. jak skrzynia bedzie umierajaca to czy komputer to pokaze?
    mam nadzieje, ze to bedzie cos mniej powaznego. a wyjasnijcie mi co ma wspolnego ze skrzynia przeplywomierz?pozdrawiam

  5. #5
    witam pisze bo moze ktos bedzie mial podobny problem(oczywisice nikomu nie zycze hehe)
    dzis bylem sprawdzic stan oleju i olej jest, moze nie najnowszy ale tez nie przepalony, koles mowi , ze moze jeszcze na nim pojezdzic.
    bylem tez u goscia na komputerze w zwiazku z tym komunikatem getribenotprogramm, okazalo sie , ze przeplywka walnieta byla i silnik łapał błąd a skrzynia podobno zczytywała błąd z silnik a i stąd ten komunikat, w kazdym razie, przeplywka wymieniona, bledy pousuwane i ogolnie jest okej.
    mam tylko jechac wyregulowac gaz bo te bledy silnik lapie pobono przez gazownie.
    z kolei koles ktory sprawdzał poziom oleju mowi ze skoro mi szarpie gdy skrzynia wchodzi na 2 bieg to mozna sprobowac wymienic filtr i olej no i uszczelke, chodzi o to zeby nie wywalac skrzynia a podobno jak sie zdejmie dolną pokrywe to tarczki w skrzyni beda widoczne i moze cos sie tam zobaczy.
    bylem w aso w bydgoszczy i tak: uszczelka 60zł, filtr 170zł ale olej mnie rozwalił, sprzedaja w 5-cio litrowych bańkach po 450żl za sztuke a do mnie ma wejsc 13,5 litra oleju wiec trzeba kupic 3 banki a to juz sie robi koszt za sam olej straszny.

    mam w zwiazku z tym pytanie, czy mozna zalac inny olej tzn nie ten oryginalny z aso tylko np. olej shella ale odpowiadajacy parametrami temu fabrycznemu? albo moze ktos ma dojscie do tanszego oryginlanego oleju bo jeszcze 500 za olej mozna dac ale nie 1500, pozdrawiam i prosze o jakies sugestie.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego 5 litrów tylko wymienia bo resztę trzeba rozebrać skrzynie więcej nie spłynie jedz do tego aso i powiedz ze płacisz za tyle ile spuszcza a auta a nie za tyle ile powinno być wlane.... u mnie tak samo w aso gadali jak im wysnułem gadkę ze sie nie da spuścić więcej niż 5-7 litrów to : -> faktycznie wiec cenna inna !!!! zdierusy śmierdzące!!! co do oleju tylko ten co ma byc... niestety trzeba odżałować.:(

  7. #7
    witam, dzieki kolego za taka podpowiedz, faktycznie cwaniaczki z nich w tym aso, na 5 literkow to mozna odzalowac, oczywiscie.
    zycze wszystkim pogodnych i wesolych swiat.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    kolego 5 litrów tylko wymienia bo resztę trzeba rozebrać skrzynie więcej nie spłynie jedz do tego aso i powiedz ze płacisz za tyle ile spuszcza a auta a nie za tyle ile powinno być wlane.... u mnie tak samo w aso gadali jak im wysnułem gadkę ze sie nie da spuścić więcej niż 5-7 litrów to : -> faktycznie wiec cenna inna !!!! zdierusy śmierdzące!!! co do oleju tylko ten co ma byc... niestety trzeba odżałować.:(
    to bardzo ciekawe co piszesz. to znaczy, że w aso mnie oszukali twierdząc że wymienili 9,5 l oleju ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Podepne się pod ten temat bo właśnie dziś spotkał mnie ten sam problem(rzecz jasna niezakładam nowego tematu bo już takowy istnieje)-przechodzę do rzeczy.
    Po przejechaniu ok 60 km od odpalenia auta zgasiłem -wyskoczył ten sam błąd :(
    Gdy próbowałem odpalić -nieudało się-po ok 15 minutach spróbowałem ponownie -udało się,lecz po ok 2 minutach zgasło i nie mogę odpalić........... :?
    Tak więc mam następujące pytanie-czy właśnie wtedy nie można odpalić silnika i jechać czy coś jeszcze do tego problemu/błedu dochodzi ????

    Pozdrawiam serdecznie

    martin81

  10. #10
    Kolego Matin ten napis sugeruje że skrzynia przechodzi w stan awaryjny, u mnie kiedys wyskoczył, ale skrzynia zmieniała biegi jak należy i jak gasiłem i zapalałem auto to raz sie pokazywał a raz nie, okazało sie że akumulator do wymiany bo miał wewnętrzne zwarcie, u ciebie dziwny problem że nie możesz odpalic auta, spróbuj odpiąc przepływke i zapal, byc może ona jest walnięta, a najlepiej podepnij auto pod kompa, powinnes miec odpowiedz co tak naprawdę zaszwankowało. Głowa do góry ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •