Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: [ elektryka] pomocy - problem ze skrzynia - Getribenotprogra

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Odłądzyłem przepływke , zamieniłem akumulator-niestety nie da rady odpalić-wszystko okaże się jutro pod kompem :|
    Tutaj bym chyba nie obstawiał problemów ze skrzynią, bo nawet, jeśli by się coś działo, to auto raczej mógłbyś odpalić, tylko skrzynia od razu wyświetlałaby błąd i jeździłaby bodajże tylko na 3cim biegu, ale do domu auto by Cię dowiozło. Problemów z odpalaniem chyba trzeba szukać gdzieś indziej, daj znać jak rozstrzygniesz, co było przyczyną.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Odłądzyłem przepływke , zamieniłem akumulator-niestety nie da rady odpalić-wszystko okaże się jutro pod kompem :|
    Tutaj bym chyba nie obstawiał problemów ze skrzynią, bo nawet, jeśli by się coś działo, to auto raczej mógłbyś odpalić, tylko skrzynia od razu wyświetlałaby błąd i jeździłaby bodajże tylko na 3cim biegu, ale do domu auto by Cię dowiozło. Problemów z odpalaniem chyba trzeba szukać gdzieś indziej, daj znać jak rozstrzygniesz, co było przyczyną.
    moze czujnik polozenia walu siadl. przy walnietym czujniku silnik ma problemy z odpalaniem, albo nie odpala w ogole. chodzi jak mlockarnia, nie ma mocy itp.
    trym awaryjny skrzyni to tylko jeden bieg do przodu (3ci) i jeden do tylu. tryb awaryjny polega na tym, ze odlaczone jest cale elektroniczne sterowanie. wiec jak piszecie, ze w trybie awaryjnym skrzynia normalnie zmnienia biegi, to znaczy, ze jest cos nie teges z diagnostyka w aucie...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    A umnie na tryb awaryjny wlancza sie 5 bieg .
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Odłądzyłem przepływke , zamieniłem akumulator-niestety nie da rady odpalić-wszystko okaże się jutro pod kompem :|
    Tutaj bym chyba nie obstawiał problemów ze skrzynią, bo nawet, jeśli by się coś działo, to auto raczej mógłbyś odpalić, tylko skrzynia od razu wyświetlałaby błąd i jeździłaby bodajże tylko na 3cim biegu, ale do domu auto by Cię dowiozło. Problemów z odpalaniem chyba trzeba szukać gdzieś indziej, daj znać jak rozstrzygniesz, co było przyczyną.
    Błąd przestał sam się wyświetlać i po podłączeniu do kompa okazało się że coś ze zapłonem ,a co dokładniej to się dopiero okaże-mam nadzieję że jakaś drobnostka :?
    Wypytam też co mogło być powodem że na początku wyskoczył i wyświetlał getibenotprogram ;)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999
    A umnie na tryb awaryjny wlancza sie 5 bieg .
    to tym bardziej cos jest nie tak. 3 bieg w trybie awaryjnym umozliwia jazde, tzn. ruszenie i podrozowanie z normalnymi predkosciami. ale ruszanie z 5 biegu to jest juz troche niebezpieczne dla silnika, bo za bardzo go obciaza.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    E38 jest mocno rozbudowane po d względem elektroniki. Jeśli mamy padającą baterię, która przy obciążeniu nie daje tyle co powinna mocy to duża część sterowników w aucie potrafi załapać błędy, które nie koniecznie są prawdziwe ( nie odzwierciedlają uszkodzenia danego elementu w pojeżdzie). Dlatego też warto zadbać o stan i naładowanie naszych akumulatorów w autach, gdyż często spadki zasilania prowadzą do powstawania kłopotów z poprawnością funkcjonowania elektroniki.
    Jak się okazało u mnie to była wina czujnika położenia wałków.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Tak jak wyżej napisałem problem / usterka została usunięta , ale GETRIBENOTPROGRAM pojawił się ponownie i nie mogę odpalić buni :shock:
    Moje pytanie jest następujące -czy te czujniki od położenia wału i wałków tak szybko mogły się zużyć -czyli od daty wymiany jaka widnieje w mojej poprzedniej wypowiedzi :/

    ...........już usunąłem usterkę-odpinając przepływkę :D
    Odpaliłem po chwili zgasiłem-po zgaszeniu nadal wyświetlał się błąd-wyciągnąłem kluczyk,podpiąłem przepływke,następnie ponownie włożyłem kluczyk do stacyjki ,przekręcam kluczyk ,odpaliła -błąd już niewystępuje :viva:

  8. #28
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    Re: Skrzynia biegów

    Cytat Zamieszczone przez papug
    Witam, ja od 3 lat mam caly czas komunikat Getriebenotprogramm. Ale biegi chodza elegancko, bez szarpniec. Olej wymieniany, aku nowy, sonda wymieniona - i nadal ten komunikat. Podlaczylem pod kompa i nie mogli ani wykasowac ani znalezc przyczyny.
    Zaznaczam tylko ze komunikat wyskakuje mi nie jak wrzucam bieg tylko jak wcisne pedal hamulca. Jakies zwarcie ?

    mam to samo... :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    U mnie za to sprawa wygląda całkowicie inaczej W jakiej kolwiek pozycji nie ustawił bym lewarka zmiany biegów cały czas wyświetla D Bezpieczniki sprawdzone selektor sprawdzony sterownik skrzyni też (Rozebrany) Drodzy forumowicze co jeszcze moze być przyczyną Owej usterki ??

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa

    Re: Skrzynia biegów

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    Cytat Zamieszczone przez papug
    Witam, ja od 3 lat mam caly czas komunikat Getriebenotprogramm. Ale biegi chodza elegancko, bez szarpniec. Olej wymieniany, aku nowy, sonda wymieniona - i nadal ten komunikat. Podlaczylem pod kompa i nie mogli ani wykasowac ani znalezc przyczyny.
    Zaznaczam tylko ze komunikat wyskakuje mi nie jak wrzucam bieg tylko jak wcisne pedal hamulca. Jakies zwarcie ?

    mam to samo... :)
    poduszki skrzyni, gumowy łącznik, podpora ;) u mnie przyczyną była podpora i poduszka skrzyni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •